Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Olewam też frajerów za sprzedanie nas w Jałcie, a nawet za wymordowanie Indian i wystrzelanie bizonów – to wredny naród, często rudy i z wadami genetycznymi z racji krzyżowania się bez dostępu świeżej krwi – popatrz na gębę Churchilla , czy piewczynię gender Meryl Streep, o królu Henryku co ścinał łby żonom, nie wspomnę :)

- polecam lekturę - "Londyniszcze" Stanisław Cat Mackiewicz :-)

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- polecam lekturę - "Londyniszcze" Stanisław Cat Mackiewicz :-)

 

Masz chyba na myśli następujące słowa w/w autora :

[...] " Anglicy celowo i prowokacyjnie pchnęli Hitlera w stronę Polski, aby jego pierwszy atak śmiercionośny odwrócić od Zachodu "

oraz

[...] " Po wojnie nastroje sympatyczne w stosunku do nas stopniały jak śnieg na wiosnę "

 

:hmm:

 

 

P.S.

I coś w tym chyba jest, bo podobny klimat panuje w wypowiedzi Adama i książce ;) , choć Adam nie tylko Anglików miewa na myśli ... i często trudno jest nie przyznać Adamowi racji, np.:

"Rozumiałbym jeszcze, że BP lata po domach i wciska każdemu butlę za frajer, z podłączeniami gratis, leje tańszy gaz i jest obecna w każdej wsi"

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Gdańsk, to nie wiocha, stąd Twoje rozpasanie w temacie plastikowych butli, a ja bywam zimą w np. Zieleńcu, czy Białce Tatrzańskiej, gdzie wymienić butlę mogę w jakimś obejściu, czy przy sklepie.

Gdańsk, podobnie jak Zakopane za komuny, to były prawie bramy do raju, czuć było ten zagramaniczny (sic!) klimat i bynajmniej nie chodzi o zapach kutra, czy oscypka.

Wtedy powiewało tam „kapytazyzmem , myly państwo” (sic!) – to było COŚ !

Lubię inaczej Anglików za niedocenianie polskiej krwi przelanej w obronie ichniej flegmy przed Helmutami ale nie na tyle, bym ryzykował zamarznięcie podczas koczowania pod wyciągiem narciarskim – stąd olewam BP. Olewam też frajerów za sprzedanie nas w Jałcie, a nawet za wymordowanie Indian i wystrzelanie bizonów – to wredny naród, często rudy i z wadami genetycznymi z racji krzyżowania się bez dostępu świeżej krwi – popatrz na gębę Churchilla , czy piewczynię gender Meryl Streep, o królu Henryku co ścinał łby żonom, nie wspomnę :)

Podobną patologią są te ich butelki na gaz, okraszone legendą dla dzikich, by się napalali jak szczerbaty na suchary.

Wypadałoby zacytować fragment wypowiedzi A. Chylińskiej „Nauczyciele – fuck you!” – nie będzie jeszcze angol walił mnie po rogach :)

Oni Ci robią łachę, jak Churchill co ponoć kazał zamordować Sikorskiego, poza tym : cyt. :” "Na „Discovery - Historia” pokazują teraz program: „Bitwy Żołnierza Polskiego - Bitwa o Anglię”. Występujący w nim historyk powiedział właśnie, że po wojnie rząd brytyjski wystawił polskiemu lotnictwu rachunek...za usługi, jakie Brytyjczycy świadczyli polskim lotnikom w czasie wojny i za utrzymanie polskich samolotów (wraz z obsługą) na wyspie. Rachunek opiewał na ₤68 mln, [nie chce mi się liczyć – ale na dzisiejsze pieniądze to chyba ponad 10 mld PLN - JKM] a kwotę tę Brytyjczycy odciągnęli sobie ze środków polskiego Skarbu Państwa, które zostały wywiezione z Polski i zdeponowane w Wlk. Brytanii w czasie wojny”.

- co p.PJO skomentował: „Słów (parlamentarnych) brakuje”.

Mnie też brakuje słów ale nie gazu w stalowych krajowych, ręką ziomala napełnianych butlach , hej !

Butlę wymieniałem nie tylko w Gdańsku . Myślę , że nasza dyskusja nie ma sensu . Masz swoje zdanie i do tego masz prawo . Nie odpowiadaj  na mojego posta . Szkoda pisania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer. Na drugą korespondencję też mi nie odpowiedziano.

Bo nie mam pewnie odpowiednich układów, bo nie znam szwagra przysłowiowego Pana Gienka, a i siostry synowej tej teściowej, która na prośbę swojej swatowej tę Panią na stację wepchała. Nie uderzam w tym momencie w uroczą Panią Pracownicę, która doskonale sobie radziła za ladą, ale nie wyobrażam sobie, żeby to inaczej wygladało...

 

No cóż, nie każdy może mieć różowe okulary na nosie ... To właśnie proza naszego karawaningowego życia. Opisywany brak kompetencji występuje nie tylko wtedy, gdy z BP Light mamy do czynienia. Cóż mamy począć, czas był przywyknąć przecie, a nam wielki świat wciąż się marzy :] . Budujemy domy w chmurach, autostrady do nieba i niebieskie lasery. Nasze niebieskie szynobusy z PESA jeżdżą w Niemczech, Solaris, Bioton, czy Asseco, to firmy znane na całym świecie, a jaka jest nasza rzeczywistość tu, na naszym podwórku i w naszych codziennych sprawach ?  Ano, szara, by nie powiedzieć czarna, ponieważ szczęśliwców posiadających różowe okulary, wciąż jak na lekarstwo. Skąd pani Stasia zza lady ma wiedzieć coś o kompozytach (poza tymi, które ma w sobie), skoro nikt jej na szkolenie nie wysłał ? A może i wysłał, ale ona wolała w czasie pogadanki bujać w obłokach lub myśleć o niebieskich migdałach, niż skupiać się na jakichś tam zielonych, czy biało zielonych butlach. Klient przecież sam wyjaśni, o co mu chodzi i gdzie to jest :jump: .

Nasze żale wylane, pisma wysłane, a odpowiedź ? Odpowiedź pewnie też "została wysłana", a jakże, ale zżarły ją po drodze bezduszne serwery, co to mogą tak zrobić z przyczyn od BP niezależnych  :lol:   Pomyśleć, że to wszystko z powodu "nędznych" pięciu kilogramów mniej ;)

Na przekór wszystkiemu, my, wybrańcy losu, "szczęśliwi" posiadacze kompozytowych butli BP, jesteśmy jednak pełni optymizmu i wiary w profesjonalizm działania, miłościwie nam panującego koncernu. :blagac:

Niech moc będzie z nami !

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Reduktor 90-120 zł (musi być tzw CamperFit). Butle Bp najlepiej kupić..... na stacji Bp

Butle kupie na pewno na bp a ten reduktor też na bp jest dostępny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle kupie na pewno na bp a ten reduktor też na bp jest dostępny

 

Jeśli to pytanie, to kupisz np. tu:

http://goliat.com.pl/adaptor-kamperfit-do-butli-kompozytowej-bp,3,5232,3200

P.S.

KamperFit, to nie reduktor, to rodzaj przejściówki do posiadanego reduktora, umożliwiającej podłączenie się do butli "BP".

 

post-8228-0-78427800-1393617330_thumb.jpg

 

kamperfit.pdf

 

źródło: http://www.bp.com/genericarticle.do?categoryId=9024135&contentId=7044760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu nie zdrowe? Trzeba tylko pamiętać o maksymalnym napełnieniu butli, aby go nie przekroczyć. Kontroluje się to bardzo łatwo, butla jest wystarczająco przezroczysta. A LPG jako mieszanka propanu z butanem jest mniej eksplozywna i na słońcu nie wytwarza takiego ciśnienia jak czysty propan.

Pisałem już o tym gdzieś na początku tego tematu.

Edytowane przez zlp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Katowicach kupione teraz jeszcze butla i za dwa tygodnie pierwszy wyjazd dzięki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.