Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiek wiekiem... bardziej chodzi mi o wartości ciśnieniowe (50 mbar) i opis propan/butan (w butli BP jest jedynie propan).

Rozumiem, że takie ciśnienie ma u siebie w budzie jeżeli miał taki reduktor. Propan/butan dopisek nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Wczoraj zakupiłem butlę BP Gas Light i chciałem się upewnić czy dotychczasowy reduktor dalej będzie mógł pełnić swą rolę (przejściówkę do Gas Light oczywiście mam).

Dotychczasowy reduktor:

attachicon.gifreduktor_2.jpg

Reduktory kempingowe powinno się zmieniać co 10 lat.

Wymienia się zarówno sam reduktor jak i wąż giętki, łączący reduktor ze sztywną instalacją w przyczepie.

Data produkcji Twojego reduktora to 04.1998. więc ma lat 16.

 

Dla bezpieczeństwa chyba warto wydać te kilkadziesiąt złotych?  :hmm: A i spokojniejszy będziesz, że nie odmówi on nagle współpracy podczas wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2tygodnie jak kamper stał uciekło mi niemal pół butli gazu. Był kamperfit i reduktor GOK. instalacja pod ciśnieniem. Nie podejrzewam instalacji, bo fabrycznie nowa i świeżo po badaniu szczelności. Tak samo kamperfit też nowy. Czy adaptery kamperfit mają tendencję do przecieków? Jak to uszczelnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2tygodnie jak kamper stał uciekło mi niemal pół butli gazu. Był kamperfit i reduktor GOK. instalacja pod ciśnieniem. Nie podejrzewam instalacji, bo fabrycznie nowa i świeżo po badaniu szczelności. Tak samo kamperfit też nowy. Czy adaptery kamperfit mają tendencję do przecieków? Jak to uszczelnić?

Nie ma tendencji. Wygląda to na nieszczelność. Posprawdzaj wszystko jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2tygodnie jak kamper stał uciekło mi niemal pół butli gazu. Był kamperfit i reduktor GOK. instalacja pod ciśnieniem. Nie podejrzewam instalacji, bo fabrycznie nowa i świeżo po badaniu szczelności. Tak samo kamperfit też nowy. Czy adaptery kamperfit mają tendencję do przecieków? Jak to uszczelnić?

 

Myślę, że swój pogląd opierasz na kilku postach, które opisywały podobne ubytki gazu, np. ten

Jest tak, jak już Koledzy napisali, czyli nie jest to normalna sytuacja i należy przyjrzeć się wnikliwie miejscu, w którym jest zawór butli.

Swoją drogą, to ciekawa sprawa z tymi ubytkami gazu w butlach kompozytowych, a przypadek (jak widać) nie jest odosobniony.

Posiadacze butli stalowych (z zakręcanym ręcznie zaworem) nie skarżą się raczej na takie historie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo raczej jest odwrotnie ,o butlach stalowych i ich ubytkach nikt nie pisze ,gdyż to bardzo częste przypadki.

Ja używam na przemiennie obydwu typów butli i z kompozytami nigdy nie miałem problemu od 2008 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - wymienię reduktor. Pytanie podstawowe pozostaje nadal - czy powinienem pozostawić dotychczasowe wartości?

 

Reduktor powinieneś kupić taki:

 

post-8228-0-29316900-1406477484_thumb.jpg

 

Przykładowa oferta:

http://allegro.pl/reduktor-50mbar-z-zabezpieczeniem-do-kempingu-kena-i4449037987.html

 

Oczywiście wartości zachowujesz takie, jak miałeś na starym, czyli tak, jak Ci już Kol. ptaku odpowiedział.

Dziwne bo raczej jest odwrotnie ,o butlach stalowych i ich ubytkach nikt nie pisze ,gdyż to bardzo częste przypadki.

Ja używam na przemiennie obydwu typów butli i z kompozytami nigdy nie miałem problemu od 2008 r.

 

Całkiem możliwe, ale chodziło moi o to, że nie spotkałem na forum postów, które by taki problem poruszały przy butlach stalowych, natomiast w tym temacie, to już któryś post z kolei, powątpiewający w szczelność stosowanych zaworów w butlach kompozytowych :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wcześniej ja nie miałem i nie mam z kompozytem problemów ,czego nie mogę powiedzieć o stalówkach

Czemu stalówka miałaby sprawiać problem ? To prymitywna konstrukcja, no i mam nadzieję przeglądana przez dostawców regularnie.

 

Złącze kompozytu to wyższa szkoła jazdy, dziwię się jakie to wygodne i o zgrozo działa przy tej szybkozłączce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.