Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@w79, to, że państwo (CEPIK) ma moje dane osobowe, to to jest OK.

Z Wujka googla i z telefonu możesz zrezygnować.

Problem polega na tym, że przez wdrożony projekt będziesz zmuszony do posiadania swojego telefonu i udostępniania swoich danych lokalizacyjnych. Tak więc jest to pierwsze wymuszenie przez państwo na szeroką skalę udostępniania swoich danych lokalizacyjnych na obywatelach . Przepraszam drugie - pierwsze to były/są osoby w kwarantannie.

Ta więc pierw palec a potem ręka, czyli tak jak już to wcześniej pisałem :

"W trzeciej wersji przewalą to także na osobówki argumentując, że chcą zlikwidować bramki, by wyeliminować korki."

A co będzie w dziesiątej wersji :blink:

3 godziny temu, w79 napisał:

Tak więc jeśli nie jesteście w zainteresowaniu służb, raczej nie ma się czym martwić... 

Problem w tym, że ja nie wiem, czy jestem w zainteresowaniu służb lub czy nie będę :( A czy Ty jesteś tego pewien? Może wystarczy, że powiesz coś nie tak na forum lub weźmiesz udział w jakimś proteście. 

Nie chcę wchodzić w politykę, ale patrząc na to co się teraz dzieje, czyli dążenie do pełni władzy plus pełna inwigilacja obywateli spowoduje, że państwo będzie wszystko o Tobie wiedziało, kiedy i gdzie jesz, śpisz, z kim się kochasz, lub kiedy zmieniasz pampersa. I na tej podstawie będą mogli wykonywać odpowiednie akcje na niewygodnych obywatelach. Jakie, to już tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza :( 

Dam przykład: Zaledwie miesiąc czy dwa miesiące temu ludzie się bali wyjść na ulicę, bo był zakaz. To teraz wyobraź sobie, że w pewnej przyszłości, jeżeli nie będziesz po prawidłowej stronie mocy, będziesz mógł się czuć tak samo w nieskończoność :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

Skoro to ma zastąpić viatolla to chyba dla 3,5T plus. A ciekawi mnie kwestia zmuszania obywateli do udostępniania prywatnego telefonu do zbierania jakichś danych związanych z samochodem.


Wysłane z telefonu emoji12.png

Tym bardziej ,że posiadane komórki nie jest obowiązkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maras napisał:

Tym bardziej ,że posiadane komórki nie jest obowiązkiem .

A czy posiadanie Viatolla było obowiązkiem? Nie, nie chcesz mieć to nie musisz. Chcesz korzystać z drogi, musisz zamontować. Wiele jest przykładów na to,gdzie możliwość skorzystania z czegoś powoduje konieczność rezygnacji z czegoś innego (np. tutaj poczucia prywatności). W końcu kto powiedział że każdy musi mieć samochód??? Skoro boisz się czegoś, to nim nie jeździj.... 

Swiat idzie do przodu i za postęp musimy płacić. 

Świetnie płaci się kartami w sieci... ale te dane krążą w chmurach i teoretycznie można je wykraść, co czasem się zdarza. 

55 minut temu, lbuster napisał:

Wujka googla i z telefonu możesz zrezygnować

Zakładając że aplikacja będzie związana z telefonem (w co nie do końca osobiście wierzę) to możesz nie mieć telefonu i nie jeździć po płatnych drogach. Wielu forumowiczów robiło różne kombinacje żeby np. nie kupować winiet słoweńskich i okazuje się, że jeśli ktoś lubi to da się bez problemu. 

Natomiast osobiście myślę że problemem stanie się dla części forumowiczów wykorzystywanie samochodów i przyczep kupionych na firmę. Z tego co wiem to KAS szykuje się na auta, a przyczepy mogą dostać rykoszetem... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, w79 napisał:

Z tego co wiem to KAS szykuje się na auta, a przyczepy mogą dostać rykoszetem... 

Myślę że 99% aut osobowych którymi jeżdżą forumowicze jest do użytku prywatnego i firmowego, konsekwencją tego jest odliczanie połowy vatu. Tutaj nie ma do czego się doczepić. Chyba że komuś pół rodziny zbiera faktury za paliwo i ma horrendalnie duże koszty za paliwo to wtedy prędzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, w79 napisał:

A czy posiadanie Viatolla było obowiązkiem? Nie, nie chcesz mieć to nie musisz. ............................... KAS szykuje się na auta, a przyczepy mogą dostać rykoszetem...

ale viaboxa wypożyczam i nie jest on związany z moją aktywnością - leży sobie gdziekolwiek i nie zbiera informacji które potencjanie nie wiem komu służą

a połączenie śledzenia mnie w samochodzie z naszym systemem skarbowym nie wzbudza mojego zaufania, bo nie wim kiedy to śledzenie będzie wykorzystane i do czego jeszcze

żeby nie było że mam jakąś paranoję na punkcie śledzenia mnie - większość śledzenia odbywa się na podstawie anonimowych algorytmów i zbierania danych globalnie a niekoniecznie personalnie (oczywiście gdyby wgryźc się w system to pewnie można by coś wyłowić osobistego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

Ta więc pierw palec a potem ręka, czyli tak jak już to wcześniej pisałem :

"W trzeciej wersji przewalą to także na osobówki argumentując, że chcą zlikwidować bramki, by wyeliminować korki."

A co będzie w dziesiątej wersji :blink:

Jesteś optymistą. :hmm: Myślę, że o wiele szybciej i będzie to już pewnie totalne zniewolenie ...
W dziesiątej??? Wtedy, to obudzisz się już w matrixie i zrozumiesz (bądź nie), że na wszystko jest za późno, bo pigułki, które miałeś do wyboru, łyknąłeś  znacznie wcześniej!

Pamiętacie Matrix i jedną z ważniejszych scen tego filmu, gdy Neo musi wybrać, którą pigułkę powinien łyknąć - czerwoną, czy niebieską?
Łykając czerwoną, będzie całkowicie wolny, ale jednocześnie pozna przerażającą prawdę o "świecie", który go otacza, jednak będąc wolnym będzie mógł walczyć, by go zmienić.
Decydując się na niebieską, będzie żył wygodnie i komfortowo, mogąc korzystać z różnych zdobyczy technologii i nowinek owego świata, lecz już do końca swoich dni będzie żył w ułudzie i iluzji, będąc pozbawionym własnej woli i bez możliwości, aby na cokolwiek mieć wpływ.

Myślę, że takie "pigułki" do wyboru, aby stopniowo nas uzależniać, dostaliśmy już dosyć dawno, a mam tu na myśli choćby tylko te sprawy, które wymienił Artur w swoim poscie (ostatni post na poprzedniej stronie). Pomyślcie tylko, a dojdziecie do wniosku, że bez pewnych rzeczy nie daje się już żyć i wydaje się niemożliwe, aby z nich zrezygnować.
Osobiście nie wiem i nie potrafię przewidzieć, kiedy, jak i czym się to wszystko skończy, ale wcześniej czy później ludzie się z tego błogiego snu ockną.
Martwi mnie tylko perspektywa tego przebudzenia, która może być przerażająca. Historia pokazuje, że wielkie zmiany często kończyły się lub były zapoczątkowane ogólnoświatową wojną, a coś takiego w dzisiejszych czasach, lepiej żeby się nigdy nie wydarzyło!
Albert Einstein kiedyś powiedział: "Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi" i tego już nie chciałbym doświadczać.

PS

Problemem dzisiejszych pokoleń jest krótkowzroczność i brak zdolności prostego składania faktów, a paradoksalnie, najwięcej tego u młodych ludzi, którzy mają również najwięcej życia przed sobą ... ;)

Jestem zwolennikiem różnych przydatnych technologii, ale wtedy, gdy pomagają człowiekowi i ułatwiają mu życie, ale nie wtedy, gdy służą przeciw niemu, wykorzystywane przez "innych" ...

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, w79 napisał:

A czy posiadanie Viatolla było obowiązkiem? Nie, nie chcesz mieć to nie musisz. Chcesz korzystać z drogi, musisz zamontować.

Dla pojazdu o DMC pow.3,5T było ( jest) obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał:

Jest obowiązkiem kiedy chcesz korzystać z takiego pojazdu, nikt nikogo nie zmusza do jazdy... ? 

No kiedy poruszamy się drogami objętymi Viatollem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacek00 napisał:

No kiedy poruszamy się drogami objętymi Viatollem. 

No właśnie nie. Pamiętam z internetów temat samochodu ciężarowego pracującego " wokół komina " gdzie najbliższa bramownica była w odległości ok 200km - była kara za brak Viatoll-a.

 

2 godziny temu, w79 napisał:

Jest obowiązkiem kiedy chcesz korzystać z takiego pojazdu, nikt nikogo nie zmusza do jazdy... ? 

Raczej nikt nikogo nie zmusza do posiadania pojazdu o DMC pow 3,5 T co pociąga za sobą konieczność zainstalowania Viatoll-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysztof57 napisał:

No właśnie nie. Pamiętam z internetów temat samochodu ciężarowego pracującego " wokół komina " gdzie najbliższa bramownica była w odległości ok 200km - była kara za brak Viatoll-a.

Niemożliwe, albo jakieś urban legend. Przepisy wymagają viatolla tylko na drogach objętym viatollem. W innym wypadku nie mamy obowiązku go posiadać, to znaczy jeśli jeździsz po drogach nie objętych viatollem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.