Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ale to konsekwencja Twojego wyboru: nie musiałeś takiej kupować. Widocznie miała jakieś inne cechy, które Ci odpowiadają na tyle, że podjąłeś taki a nie inny wybór, cechy warte tej opłaty.

 

Czy to jest wydatek, który Cię zrujnował? Równowartość jakichś dwóch dób na przeciętnym campingu lub jeden pełny bak paliwa - a tylko ułamek wartości przyczepy. Uważam że nie jest to wysoka cena jak za cały rok.
 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą.

Dlaczego? Ponieważ ważąc ok. 4 tony płacę tyle samo co kierowca 40 tonowego zestawu. Jeśli tak to płać na bramce jak TIR, bo też korzystasz.

Idąc tym tokiem rozumowania nie powinno być żadnych zniżek dla dzieci, uczniów, studentów, emerytów tylko liczyć ich 1:1. Mogę płacić viaTOLL jako opłatę za to co mam...ale dlaczego nie jest to właśnie 1/10 kwoty narysowanej od linijki dla wszystkich.

 

Osobiście stresuje mnie to czy włączyłem lub wyłączyłem, czy to ustrojstwo piknie czy nie piknie, albo pika dla odmiany co 40 sekund budząc mi pasażerów w nocy. Dla mnie ....lipa po całości ten viaTOLL i nie wart jest ni cholery tych 50 czy 80 zł rocznie jakie za niego wpłacam do kasy państwa. Oczywiście z mojego punktu widzenia.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Jarosław69 napisał:

Emeryt ,który ma normalną (nie ubecką) emeryturę , starą osobówkę + starą przyczepkę i torbę lekarstw też ma prawo do pojechania sobie gdzieś na łono natury skoro kraj olewa "biedaków" emeryckich i nic dla nich nie robi. Każdy musi sobie radzić sam.

 

To pojechałeś....... jak wszędzie są tacy co maja 1500 netto i generałowie co maja pewnie z 8000. Tak wiec nie generalizuj

1 godzinę temu, Jarosław69 napisał:

 

 

 

1 godzinę temu, Jarosław69 napisał:

 

Edytowane przez Tomiy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Cezarr napisał:

A dlaczego nie ma winiet jak na przykład w Czechach Słowacji itd.
Czyżby były za małe wpływy ?

A może chodzi o pośrednika - operatora 

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cezarr napisał:

Zawsze chodzi o kasę.

Jak z Misiem

To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom.  I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś ……  drogi i daje wpływy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

A dlaczego nie ma winiet jak na przykład w Czechach Słowacji itd.

ciężarówki w wielu krajach mają podobny system do naszego, też jakieś pikacze w romiarze, które zajmuja 70% przedniej szyby. niektórzy mają niezłą kolekcję takich rozmaitych viatoli z całej galaktyki, ledwo co drogę widzą.

2 godziny temu, Commander napisał:

Ponieważ ważąc ok. 4 tony płacę tyle samo co kierowca 40 tonowego zestawu.

A to tego nie wiedziałem, w takim przypadku to rzeczywiście nie jest fair. myślałem że jest jakaś specjalna taryfa dla lżejszych. Niemniej sam się na to zdecydowałeś: można przecież użytkować zestaw który nie płaci viatola. Za pewną strefę komfortu płaci się po prostu: w samolotach czy pociągach też możesz zapłacić dwa razy więcej i jechać klasą biznes, prawda?

BTW system winietowy się dobrze sprawdza tylko w przypadku krajów które są dobrze zorganizowane, np. Szwajcaria, Austria. W pozostałych krajach, a zwłaszcza słowiańskich jest jeden wielki burdel z winietami.

Zresztą przypominam, ze w PL były winiety dla ciężkich i to była rzeźnia, burdel był tak potworny że do dziś mam czkawkę. Pamiętam jak musiałem nie raz wjeżdżać 40-tonowym tirem do centrum miasta, blokować na 20 minut ruch na jakiejś wąskiej uliczce, bo winiety były tylko w niektórych urzędach pocztowych. A ile razy się zdażało, że nie było winiet, bo brakło - trzeba było szukać następnego urzędu i znów blokować kolejną ulicę..

A na bramkach na autostradzie, każą winietkę spisywali - numer winietki, dane auta. Stało się z minutę na każdej bramce. Lepiej żeby żaden ekspert z Wiejskiej nie wpadł na wprowadzenie winiet w PL

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław69, genialnie powiedziane.

Viazłodziej jest dla mnie jednym z elementów, dla którego nie chcę wyjść z 3,5t. I nawet nie chodzi o pieniądze (choć też), ale o jakieś kolejne urządzenia, formalizmy, pikania, zasilania konta. Po co się pchać w to gooowno.

I teraz meritum. Mi, Polakowi nie chce się we Viazłodzieja bawić, to co dopiero ma powiedzieć obcokrajowiec? Coś czuję, że u nich na forach tak nas obsmarowali, że hej. Byłem w kilku krajach UE i czytałem o opłatach i wykupywałem odpowiednie. I najfajniejsze które do tej pory widziałem to Słowacja (tak, Słowianie @Łza Włóczynutka) oraz Węgry. Załatwienie formalności to 15 minut przez Internet. A potem przelatujesz sobie przez dany kraj bez żadnych postoi. Można, można. Dzięki temu moje dwa wypady na Chorwację odbyły się przez te kraje, bo nie chciałem jakiś głupich przyklejanych winietek szukać zaraz po wjeździe do danego kraju (do tej pory mam na szybie winietki i nie chce mi się ich odkleić mimo, że mnie wkurzają). To teraz porównajcie sobie to z tym Viaidiotą (urządzenie, pikanie, kary). Przecież nasz kraj izoluje Europę środkowo-wschodnią takimi debilnymi pomysłami.

Co gorsza, przez Viazłodzieja wiele Polaków nie migruje się do bezpieczniejszych zestawów (cięższe holowniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

ciężarówki w wielu krajach mają podobny system do naszego, też jakieś pikacze w romiarze, które zajmuja 70% przedniej szyby. niektórzy mają niezłą kolekcję takich rozmaitych viatoli z całej galaktyki, ledwo co drogę widzą.

Tak mają, Czechy takie jak my pudełko a na Słowacji dostałem raz takie wielki na przyssawki i jeszcze trzeba podłączyć do prądu :wacko:
Ale mnie bardziej chodzi o to że właśnie w tych krajach auta osobowe mają winiety, jeżdżąc po płytach drogach same lub z przyczepami
gdzie w wielu wypadkach nie ma to  znaczenia, jeżeli holownik nie przekracza 3,5t.
Turyści z innych krajów są do tego już przyzwyczajeni i nie było by problemu, ale że chodzi o kasę to tego nie będzie nigdy w życiu, o jakby
trzeba było zapłacić tak jak w Czechach coś około 250 zł i jeździsz do woli cały rok wszystkimi autostradami i innymi drogami płatnymi
z przyczepą czy bez to takie coś u nas już nie przejdzie, za mało kasiory by z tego mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WojtexJanex7 napisał:

Najlepszy motyw jest na a1 od torunia do trojmiasta, zestaw ponizej 3.5t jest traktowany jak 40tonowy i trzeba 70pln zaplacic...

tyle, że to już autostrada prywatna, w sumie chyba tańsza od tej pod Poznaniem :)

Ja też mógłbym ponarzekać na viatoll, jego brak pikania czy też obowiązek opłaty z góry na zapas, bo może kiedyś tam trafię pod bramkę. Wystarczyłoby odrobinę zaufania i płatność na koniec miesiąca czy tez nawet co tydzień na podstawie wyciągu.  Obcokrajowiec to do nas jak przyjeżdża zestawem powyżej 3,5t to powinien min tygodniowe szkolenie zaliczyć. Sam zawsze mam opory czy dana autostrada to jest na bramki czy ewentualnie viatoll otworzy bramkę czy trzeba mieć jakieś tam "GO". Dodatkowo zastanawiam się czy tutaj z przyczepą pojadę w cenie osobówki czy ogolą mnie razy 2 lub razy 3.  

Odnośnie tego, że nie pika - po kilku latach stresów postanowiłem olać temat. Założyłem zwykły viabox (gówniany viabox 2 uszkodzony zestaw nr 5 oddałem), zrobiłem testy - w lewo od lusterka nie działa, w prawo działa idealnie. Wcześniej jechałem, miałem urządzenie uruchomione w pojeździe - nie działa, niech się martwi operator a nie ja - olałem to po kilku zgłoszeniach, podawaniach numeru kilometra, drogi, bramki, pasa którym jechałem itd :). Najlepsze są bramki (np A1 Śląsk) - anteny viatoll pod mostem i całkowity brak oznaczeń, nawet w dzień ich nie widać, ciekawe jak mam w nocy wiedzieć, że tam była bramka i nie piknęła.

Ostatnio słyszałem, że to wcale nie jest tak, że płacimy jak zestaw 40 Ton, tylko my jesteśmy w kategorii do 12Ton, reszta płaci więcej. Nie mam czasu tego potwierdzać, ktoś coś ?

W temacie tych emerytur Sb-ckich to powiem, że na dziś wynoszą jakieś 980 na rękę a jeżeli emeryt ma powyżej chyba 75 lat to jeszcze dostanie ok 200zł dodatku pielęgnacyjnego. Nie ma czego zazdrościć  i tu bym temat zakończył.

Przejście na viniety byłoby banalne i proste, ale jak zawsze chodzi o  kasę, bardzo grubą kasę do podziału. Wprowadzenie e-viniety jak na Słowacji to kwestia budowy systemu elektronicznego plus połączenie go z bramownicami posiadającymi kamery w celu automatycznej kontroli plus lotne patrole blisko granic Państwa. 

Tylko jak podzielić ten tort za grube dziesiątki miliardów złotych ? Ile dać operatorom prywatnym ? 90% ? pewnie tak by się to skończyło. Paradoksalnie mogłby się okazać, że te 10% trafiające do budżetu to itak więcej niż teraz, gdzie operator viatolla zbiera większość tej kasy za obsługę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WojtexJanex7 napisał:

Z ta A1 to nawet jak maluchem z przyczepa jedziesz to i tak placisz jak za 40 ton

No i to jest jakiś argument za tym żeby nie kombinować z mieszczeniem się zestawem w 3,5 tonach ... :D  - na A1 zawsze z kempingiem zapłacimy tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.