Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w caravaningowym debiucie:-)


bsylvia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

niestety rzeczywistość - jak się wyjedzie oglądać osobiście - zniechęca !

 

miejmy nadzieję, ze trafią się jakieś wyjątki - chociaż jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:drive: wyjeżdżamy jutro w teren obejrzec kilka przyczep osobiście i wyrobić sobie opinie. Opiszę po powrocie. Tak :no: lub tak :ok:

 

Jeżeli będziecie w pobliżu zapraszam do oglądnięcia mojej (nadal na sprzedażpolicia.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwo nie jesteśmy załamani, trochę w głowie bałagan :bzik: ale ogólnie nie jest źle. Szkoda tylko że to co nam się podoba przekracza nas budżet :sciana:

jutro ruszamy jeszcze do Bierunia. Może porównanie kilku przyczep pomoże nam wyrobić opinię. Info z forum jest nieocenione. Oglądaliśmy tak przyczepę , że sprzedający nie wierzył że my jesteśmy amatorami :-)

Podobała nam się Adria ale narożnik jest po małej naprawie. Wszystko twarde, ale trochę odstaje. Zerkniecie na zdjęcie? Ogólnie przyczepka bardzo sucha i twarda (ściany i podłogi), żadych widocznych przecieków i złych zapachów.

post-9144-0-28971300-1333399488_thumb.jpgpost-9144-0-69464100-1333399517_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziwo nie jesteśmy załamani, trochę w głowie bałagan :bzik: ale ogólnie nie jest źle. Szkoda tylko że to co nam się podoba przekracza nas budżet :sciana:

jutro ruszamy jeszcze do Bierunia. Może porównanie kilku przyczep pomoże nam wyrobić opinię. Info z forum jest nieocenione. Oglądaliśmy tak przyczepę , że sprzedający nie wierzył że my jesteśmy amatorami :-)

Podobała nam się Adria ale narożnik jest po małej naprawie. Wszystko twarde, ale trochę odstaje. Zerkniecie na zdjęcie? Ogólnie przyczepka bardzo sucha i twarda (ściany i podłogi), żadych widocznych przecieków i złych zapachów.

 

 

:bravo: Po części wynika to z tego, że pierwszy rekonesans wypadł w miejscu, gdzie raczej nikt nie widywał totalnych "szrotów", o których wcześniej było tu pisane, i co kilka osób potwierdza (ja nie byłem, więc opieram się na takowej opinii). Druga sprawa, to przygotowanie teoretyczne z forum, a jeśli ktoś czyta uważnie i pilnie się uczy, to efekt jest, jaki jest :ok:

Wszystko jeszcze przed Wami :hmm:

 

Teraz Adria: to, co pokazują fotki, to nie jest naprawa, tylko doraźne zamaskowanie problemu. Dobrze świadczy o sprzedawcy, że o tym wspominał i że tego nie ukrywa. Niemniej jednak, decydując się na taką przyczepę, trzeba wkalkulować wcale nie mały koszt profesjonalnie przeprowadzonej naprawy. Jestem zdania, że przy tej wadzie, cena przyczepki jest skalkulowana zbyt wysoko.

To, co trzeba tam zrobić, wyjdzie dopiero po odkryciu ściany i sprawdzeniu podłogi. Jedno jest pewne: chcąc tą przyczepą jeździć nawet kilka czy jeszcze kilkanaście sezonów, tego uszkodzenia nie można w obecnym stanie zostawić !

Są warsztaty, które mogą to wykonać, jednak koszt tego + Wasz stracony na to czas, paliwo i wysiłek, też mają swoją cenę i należy to skalkulować tak, aby miało to jakikolwiek sens i z pewnością nie za obecnie proponowaną cenę. Powiem też, że w przyszłości chcąc sprzedać naprawianą przyczepę, również stracicie trochę na wartości przez ten fakt i nikt nie będzie wnikał, czy naprawa była profesjonalna, czy tylko maskująca. Ściany nikt nie rozbierze, a powie, że naprawa była i to będzie oczywiste. Innymi słowy, wszystko zależy od tego, czy zdecydujecie się na ewentualny zakup tej Adrii i czy negocjacja ceny osiągnie poziom satysfakcjonujący obydwie strony.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedziliśmy dziś dwa komisy w Bieruniu (trzeci nieczynny) i ... dziś mniej optymizmu że szybko znajdziemy swoją:oslabiony:

Wybór naprawdę duży jeśli chodzi o ilość ale z budżetem poniżej 15.000 łatwo trafić tylko wpadkę:czerwona:

Ceny porównywalnych modeli wyższe niż na rynku i niestety żadnej gwarancji,że są w lepszym stanie.

Niektóre przyczepy "pachnące" i z miękką podłogą. Kip 48 z miękką ścianą za prawie 16.000 z 93r. Większość budek z kartkami informacyjnymi wypalonymi od słońca.Było to na pewno świetne doświadczenie. Mogliśmy porównać wiele modeli. Wszystkie przyczepy otwarte i dowolnie można zwiedzać. To wielki plus!

Szef jednej z wypożyczalni chętnie pochwalił się swoimi "cudami" za 75tys.euro :mlot:

Nie chcę jednak skrzywdzić sprzedających więc muszę uczciwie powiedzieć że komisy są warte uwagi jednak dla kogoś z większym portfelem. Niestety nie dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

muszę uczciwie powiedzieć że komisy są warte uwagi jednak dla kogoś z większym portfelem.

(...)

 

 

Noooo... tu bym polemizował.

Manewry z przyczepami, ich stanem oraz cenami robi się na każdym szczeblu/pułapie cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bsylvia, a co sądzicie o ofercie stamserwis? O na przykład coś takiego (KIP 48) .htm"]http://stamserwis.pl/[28].htm Z Siewierza do nich macie 150km to dużo i nie dużo biorąc pod uwage to czy coś w ich ofercie jest godne waszej uwagi. Mój wuj pare tygodni temu kupił u nich przyzwoitą cepke w równie przyzwoitych pieniążkach. Ja sam nie tak dawno szukałem budki dla siebie i już miałem do nich jechac jak udało mi się kupić gdzie indziej. W poszukiwaniach bardzo pomógł mi NICKT. On zna bardzo dobrze ten komis i jeżeli go poprosicie to pewnie pomoże. To równy facet, myśle że nie odmówi :ok: Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:skromny: znamy tego Kip 48 ze zdjęć i ogłoszeń i to jest nasz następny cel podróży :drive:

Po drodze może zahaczymy o Piotrków i Pierzgalskiego w Częstochowie.

czy jest ktoś na forum co osobiście oglądał tego Kipa 48 w Stamserwis?

 

 

 

Bammber widzę że masz francuzkę. Jak Ci się z nią "żyje"? Też bierzemy pod opcję Caravelair i Sterckemana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:skromny: znamy tego Kip 48 ze zdjęć i ogłoszeń i to jest nasz następny cel podróży :drive:

Po drodze może zahaczymy o Piotrków i Pierzgalskiego w Częstochowie.

czy jest ktoś na forum co osobiście oglądał tego Kipa 48 w Stamserwis?

 

 

 

Bammber widzę że masz francuzkę. Jak Ci się z nią "żyje"? Też bierzemy pod opcję Caravelair i Sterckemana...

 

ja tak od siebie - punkt u mnie w mieście, proponuję odpuścić, ze względu na budżet, na to, że stoi tam kilka przyczep - i ich stan oceniony w 10 sekund - z daleka zdecydowanie nie odzwierciedla cen - na tym placu.... nie chcę się rozwodzić - ale po prostu jedźcie dalej, chyba, że macie coś wstępnie na celowniku - inaczej na rekonesans - szkoda czasu.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bammber widzę że masz francuzkę. Jak Ci się z nią "żyje"? Też bierzemy pod opcję Caravelair i Sterckemana...

 

 

Jak mi się z nią żyje pytacie ..................jak na razie jestem zachwycony :winner: Poczytajcie o moich poszukiwaniach http://forum.karawaning.pl/topic/9720-sterckeman-evasion-gt360e-okno/page__p__229484__fromsearch__1?do=findComment&comment=229484 Miałem wielkie szczęście że w tak krótkim czasie udało mi się kupić cepke w takim stanie. Co najciekawsze że kupiłem ją w Staszowie od starszego małżeństwa, a oni rok wcześniej od sąsiada, który kupił ją w .............. STAMSERWIS! Troszke w niej pozmieniałem to znaczy chodzi o oświetlenie, zmieniłem na ledowe no i zrobiłem łóżko piętrowe (to znaczy jestem w końcowej części etapu montażu) bo u mnie też jest 2+2 (3 i 11lat). Jedynie nie posiadam toalety ale to nie problem bo z rodzinką w knieje nie pojade tylko na pole, a tam sanitariaty są i wogóle. Jak na moje wypady parodniowe na rybki to mnie brak kibelka nie przeszkadza.Największy atutem Caravelair to ładowność - 300kg! Rewelacja! Ja ją szczeże polecam. Gdybyście trafili na taką w super stanie to brać i cieszyć się z zakupu ale ten KIP też fajnie wygląda. Jeszcze raz powodzenia życze.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:skromny: znamy tego Kip 48 ze zdjęć i ogłoszeń i to jest nasz następny cel podróży :drive:

Po drodze może zahaczymy o Piotrków i Pierzgalskiego w Częstochowie.

czy jest ktoś na forum co osobiście oglądał tego Kipa 48 w Stamserwis?

 

 

 

Bammber widzę że masz francuzkę. Jak Ci się z nią "żyje"? Też bierzemy pod opcję Caravelair i Sterckemana...

 

W Częstochowie na ul. Solną wcale nie zaglądajcie szkoda waszego czasu !! tam oprócz wysokich cen nic ciekawego nie ma :niewiem: ( jakby zaszła konieczność to mogę tam jutro podjechać 694100141 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

z kilku ofert czętochowskich w necie zwróciliśmy tylko uwagę na Hobby de Lux z 1990r ale narazie myślę że nie warto zawracać sobie nią głowy.

Plan na najbliższe dni to wyprawa do świętokrzyskiego zobaczyć Kipa i przejrzenie ofert w ogłoszeniach na jakieś francuzki poniżej 1000DMC 4-osobowe z łazienką. Bo jeśli francuzka to tylko lekka (unikniemy viatolla co działa na jej korzyść) albo dobry, większy Niemiec w rozsądnej cenie, którym dłużej pojeździmy to wtedy i viatoll przełkniemy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurs B+E rozpoczęty! Jak tam Wasze doświadczenia z egzaminu? Wszyscy zdali za pierwszym razem? :drive:

Liczymy że zdążymy do urlopu (przy opcji "zdam za pierwszym razem")

ps. jutro wyjazd do Stamserwis do Odrowążka. Dam znać jak wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.