Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w caravaningowym debiucie:-)


bsylvia

Rekomendowane odpowiedzi

:swieca: Nastawiłem sobie budzik na 3.35

Myślę sobie, zajrzę na forum, będzie już jakieś info !

Przecieram oczy i nic nie widzę, żadnych nowych wiadomości :sciana:

.

:hmm: jedynym wytłumaczeniem dla tej ciszy, jest zakup przyczepki i Wasze zauroczenie tym stanem rzeczy.

 

:sleep: W takiej sytuacji, idę jeszcze trochę pospać.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no i nadal czekamy... a tu na forum od 2.30 w nocy do 9 rano 7 wpisów tylko i brak właśnie jakiegoś od Was !

 

:D Coś Ci się rozmnożyły te wpisy.

Od godz. 18.35 28-go kwietnia do godz. 9.37, 29-go kwietnia, są tylko 4 posty (łącznie z Twoim) ;)

Nie zmienia to jednak faktu, że trzymają nas w napięciu.

Jest niedziela, grubo po godz. 18-ej i nadal nie mamy żadnej informacji.

Na 100% przyczepka kupiona, dlatego częściowo usprawiedliwiam to zaniedbanie pojawienia się na forum.

Czekamy dalej :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy tak Was bardzo przepraszam za nadwyrężenie cierpliwości!

Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że w ostatnim moim poście napisałam że będę w necie dopiero w niedzielę wieczorem i wtedy coś napiszę...

 

JEST JEST JEST!!!!

już u nas!!!!

:winner:

 

zaraz szczegóły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy KIPka 48 T!!!

1990r kupiony w Odrowążku k.Bliżyna w świętokrzyskim.

Wszystko działa!

Sprzedający wszystko nam podłączył,poinstruował.

Bateria solar z akumulatorem,butla 5kg gaz na wyposażeniu, lodówka na 12V, gaz i 220

światło z solara i akumulatora (działa do teraz mimo tego, że stoi w garażu)

przedsionek oryginalny - rozkładaliśmy więc już wiemy że kompletny i wiemy jak :smirk:

ogrzewanie nadmuchowe TRUMA - działa, rama ALKO ze stabilizatorem (starszego typu) - prowadzi się równo nawet do 100km/h

rolety i moskitiery w każdym oknie - każde okno się otwiera.

Sprzedający oprócz gazu podłączył też wodę i wszystko próbowaliśmy, nawet wyciąganie kasety z toalety.

W środku przyczepka suchutka i mało zniszczona. Układ idealny (podkowa wsalonie i zamykana sypialnia dla dziecków)

Nawet wmontowane oryginalne radio CD z nagłośnieniem cztero-głośnikowym.

Dostalismy też jako gratis nowe markizy nad przednie i tylne okno.

Nie było się do czego przyczepić jeśli chodzi o ukryte wady :-) ale i tak udało się trochę ponegocjować, a nawet dowieziono nam przyczepę do domu tylko za cenę paliwa (my jeszcze w trakcie kursu).

Minusem jest poplamiona przednia ściana przyczepy (wygląda to na wżery w lakierze i nie schodzi pastą)- więc pewnie w przyszłości malowanie. Wpływa to głównie na estetykę przyczepy z zewnątrz.

Drugi minus to naprawiony dolny lewy narożnik,którego trzeba będzie obserwować. (Od środka nie ma śladu a sprzedający gwarantował że wgniecenie było niewielkie i sam to fachowo naprawiał,ponieważ oprócz sprzedaży zajmuje się też serwisem przyczep)

Tak jak mówię, trzeba to będzie obserwować.

Ale oba minusy o których piszę to nie wady ukryte,ponieważ od razu o tym wiedzieliśmy i zaakceptowaliśmy je.

Wgrywam zdjęcia i zaraz wrzucę je do postu tylko pomniejszę.

 

Jesteśmy oczarowani :serducha: naszym KIPkiem :przyczepa:

Ale to zasługa wiedzy jaką tu zdobyliśmy!

Po wielu tygodniach wiedzielismy czego szukać, gdzie zdobywać doświadczenie,na co zwracać uwagę, żeby nie było fatalnych niespodzianek!

Drogi Kristoferze, najwierniejszy kibicu i najlepszy doradco, dziękujemy Ci ogromnie!

Dziękujemy też Andrew1 za cierpliwość i fachowość i wszystkim za świetne rady i trzymanie kciuków!

W końcu jest! Teraz będziemy ją polerować i przygotowywać na pierwszy wyskok!

Najpierw blisko,a potem gdzieś w Polskę szukać na trasie przyjaciół poznanych na forum :pub:

 

zaraz zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy tak Was bardzo przepraszam za nadwyrężenie cierpliwości!

Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że w ostatnim moim poście napisałam że będę w necie dopiero w niedzielę wieczorem i wtedy coś napiszę...

 

JEST JEST JEST!!!!

już u nas!!!!

:winner:

 

zaraz szczegóły...

 

Usprawiedliwienie zostało przyjęte (z powodów oczywistych) :D

Spokojnie, Wszyscy rozumiemy tą sytuację.

Najważniejsze, że poszukiwania zostały uwieńczone sukcesem, a to dzięki Waszym rozsądnym przemyśleniom i odważnym oraz trafnym decyzjom (np. B+E) :ok:

Życzę Wam w imieniu swoim i Wszystkich, aby przyczepka sprawiała Wam same radości i aby dzięki jej posiadaniu, każdy Wasz odpoczynek był dużą frajdą.

Gratulacje :bravo:

 

Czekamy na małą relację, ale już spokojnie, jak ochłoniecie z pierwszych wrażeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem, co napisać :niewiem: , aby oddać to, jak się cieszę.

Napiszę więc tak: moja radość jest identyczna z Waszą i cieszę się razem z Wami.

Sądzę, że dzięki podjętej decyzji o zakupie jednak większej przyczepy, niż w pierwotnych założeniach już jesteście w stanie ocenić jej trafność :ok: No i to wyposażenie :bravo:

Po dopieszczeniu, co zapewne potrwa dłuższy czas, przyczepka będzie jak marzenie :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar jest rzeczywiście idealny! Nie mogłaby byc mniejsza! Jest nas czwórka. W tym 3 facetów (2 rosnących bardzo szybko:-)

Nie byłoby sensu gnieść się w mniejszej,lub zmieniać za 2-3 lata. Musi być przytulnie ale wygodnie :sleep:

 

Teraz trzeba pomyśleć o wyposażeniu :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję jest niezła takiego w sumie rozstawu w mojej brakuje - ale nie narzekam Słowo się rzekło wpadajcie na mazury macie do mnie 469 km . Ja tę noc spędziłem w przyczepie było bardzo ciepło. Podobno pogoda będzie aż do czwartku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba pomyśleć o wyposażeniu :przyczepa:

 

 

 

... też są o tym tematy na forum, ale pamiętajcie, aby nie przesadzić. To, co będzie dla Was najpotrzebniejsze i to, co jest obowiązkowe. Tak na szybko, aby nie zapomnieć: (mam nadzieję, że koło zapasowe jest) koło zapasowe, mały podnośnik jeśli samochodowy nie pasuje, obowiązkowo dodatkowy trójkąt ostrzegawczy (przyda się też kamizelka odblaskowa i rękawiczki robocze), dobry klucz do kół, 2 kliny pod koła (jeśli nie ma), przyda się zbiornik na kółkach do wywozu brudnej wody, mały i składany wózek do przewozu kasety WC (pełna jest b. ciężka, a miejsce opróżniania może być odległe), latarka, zapalniczka, trochę taśmy izolacyjnej i sznurka, kawałek przewodu, mała ściereczka, kanister z atestem spożywczym dla wody pitnej (pojemność w/g potrzeb), przedłużacz sieciowy minimum 30 - 40 m. w gumie (min. 3x1,5mm┬▓ , ale najlepszy jest 3x2,5mm┬▓), przejściówka z wtyczką CEE, płyny do kasety WC (niebieski i różowy), podkładki pod nogi podporowe.

Nie zapomnijcie o mało docenianym przez wielu drobiazgu, a mianowicie waga nacisku dyszla, nawet najprostsza (ok. 30zł.).

To bardzo ważne, abyście wiedzieli jaki max. nacisk na kulę jest dopuszczalny w Waszym samochodzie i jaki maksymalny jest dla przyczepy. Nie wolno przekroczyć tego, który będzie mniejszy, ale dobrze, aby być blisko tej wartości (mniej o ok. 5 kg. niż dozwolony maksymalny).

To tak na szybko.

 

:hej:

 

Gratuluję jest niezła takiego w sumie rozstawu w mojej brakuje - ale nie narzekam Słowo się rzekło wpadajcie na mazury macie do mnie 469 km . Ja tę noc spędziłem w przyczepie było bardzo ciepło. Podobno pogoda będzie aż do czwartku.

 

... ale Ci zazdroszczę tych nocek w przyczepce, pośród tej całej zieleni i błogiego odpoczynku :slina:

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja jutro idę do pracy - niestety ale jutro pewnie też będe tam nocował jak sie żona namówi pakuj się z

 

bsylvia i wpadajcie miejsca powinno starczyć a jak nie to zajrzyj na tel zlocik może akurat coś wypali

 

http://forum.karawaning.pl/topic/11049-bozecialo-na-mazurach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja jutro idę do pracy - niestety ale jutro pewnie też będe tam nocował jak sie żona namówi pakuj się z

 

bsylvia i wpadajcie miejsca powinno starczyć a jak nie to zajrzyj na tel zlocik może akurat coś wypali

http://forum.karawan...lo-na-mazurach/

Dzięki za zaproszenie, ale dla mnie maj zupełnie nie wchodzi w rachubę :( , jednak będę obserwował temat i jeśli coś by się u mnie wyklarowało, to kto wie ...:przyczepa:

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.