Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w caravaningowym debiucie:-)


bsylvia

Rekomendowane odpowiedzi

kurs B+E rozpoczęty! Jak tam Wasze doświadczenia z egzaminu? Wszyscy zdali za pierwszym razem? :drive:

 

:bravo: :bravo: :bravo: za odwagę, oraz szybką i trafną decyzję.

Post #33 - dałem Wam link do tematu prawa jazdy, tam wszystkiego się dowiecie.

Jeśli brak Ci doświadczenia w jeździe z przyczepą, to pod koniec kursu, jeśli uznasz, że jeszcze zbyt mało ćwiczyłeś, dokup kilka godzin samych jazd po placu manewrowym.

Z tego, co przeczytasz w temacie B+E, dowiesz się, że nie wszystkim udaje się zdać przy pierwszym podejściu.

Mimo to, nie stresuj się, życzę Ci, abyś zdał za pierwszym razem :ok:

 

 

ps. jutro wyjazd do Stamserwis do Odrowążka. Dam znać jak wrażenia.

 

Trzymam kciuki i jestem ciekawy Waszej relacji z tej wizyty.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

odwiedziliśmy dziś dwóch sprzedawców przyczep:

w Piotrkowie: Przyczepy Holenderskie

i Stamserwis w Odrowążku

Z obu mamy pozytywne wrażenia!

W pierwszym kilka niezłych przyczepek głównie w rozmiarze "średniaków" (cena 10-15 tys. i rozmiar 3,8-4,3m). Zwróciliśmy uwagę na Knausa Sudwind 91r i Caravelaire 90r

Większy wybór zastaliśmy w Odrowążku. Różne marki i rozmiary. Podobały nam się dwa Kipy (42 rocznik 92 i 48- 92r) i Hobby 470 94r. Widać że obaj właściciele dobrze segregują przyczepy przed sprowadzeniem do Polski. Jak ktoś szuka to polecamy żeby zajrzał najpierw do Bierunia po doświadczenie a potem Piotrków, Odroważek na zakupy. Przeczuwamy że jedna z tych przyczep przyjedzie z nami do domu :bzik: . Na razie kręci się trochę w głowie więc trzeba to przespać i pomyśleć. Jeśli ktoś był tam na oględzinach to może podpowie w którą stronę mierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... życzę miłych snów :rolleyes:

 

Jeśli zdecydujecie się na zakup i jeśli przyczepa będzie miała zaczep ze stabilizatorem, jakimkolwiek (dobrze by było), to warto zajrzeć tu: http://forum.karawaning.pl/topic/10875-zaczep-ze-stabilizatorem/

Liźniecie kilka dobrych informacji :ok:

 

Ręce już mnie bolą, ale kciuki nadal trzymam :D

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedziliśmy dziś dwóch sprzedawców przyczep:

w Piotrkowie: Przyczepy Holenderskie

i Stamserwis w Odrowążku

Z obu mamy pozytywne wrażenia!

W pierwszym kilka niezłych przyczepek głównie w rozmiarze "średniaków" (cena 10-15 tys. i rozmiar 3,8-4,3m). Zwróciliśmy uwagę na Knausa Sudwind 91r i Caravelaire 90r

Większy wybór zastaliśmy w Odrowążku. Różne marki i rozmiary. Podobały nam się dwa Kipy (42 rocznik 92 i 48- 92r) i Hobby 470 94r. Widać że obaj właściciele dobrze segregują przyczepy przed sprowadzeniem do Polski. Jak ktoś szuka to polecamy żeby zajrzał najpierw do Bierunia po doświadczenie a potem Piotrków, Odroważek na zakupy. Przeczuwamy że jedna z tych przyczep przyjedzie z nami do domu :bzik: . Na razie kręci się trochę w głowie więc trzeba to przespać i pomyśleć. Jeśli ktoś był tam na oględzinach to może podpowie w którą stronę mierzyć?

Edytowane przez jaroslaw-d (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, koledzy dobrze radzą jeśli chodzi o zgniłki Dobrze jest aby właściciel pokazał że to co jest w przyczepie działa, mimo że często nie mamy na to czasu - jeśli nie to też bez dramatyzmu można czasem samemu naprawić a jest to atut do negocjacji ceny. Idealnej raczej nie znajdziecie i koledzy nie dołujmy ich zawsze coś się może zepsuć Ja proponuję tak jak jest rozsądna cena i kola się kręcą a podłoga się nie zawala brać i tyle SEZON IDZIEEEEEE !!!!! Co byśmy z nich nie zrobili za dobrych znawców ale bez przyczepy . A i co wy na to aby kupić mniejszą a z namiotem ja osobiście małą przyczepą na 4 osoby mieściłem dwie rodziny w tym 4 dorosłych, a dzieci pchały się aby spać w namiocie małym postawionym w tym przedsionku - bezpieczne bo podwujna izolacja i nie było mowy o tym aby tam się woda dostała. Aby to tylko nie był, zgniłek a z podpowiedzi wiecie jak to sprawdzić i naprzód -- w następnym sezonie jak się nie będzie podobała kupicie se nową i lepszą Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dobrze jest aby właściciel pokazał że to co jest w przyczepie działa, mimo że często nie mamy na to czasu

 

Dokładnie :ok:

 

Ja proponuję tak jak jest rozsądna cena i kola się kręcą a podłoga się nie zawala brać i tyle SEZON IDZIEEEEEE !!!!! Co byśmy z nich nie zrobili za dobrych znawców ale bez przyczepy .

Tego chyba nie zrozumiałem :hmm:

Wystarczy dobra cena, sztywna podłoga i kręcące się koła, a już nie trzeba dalej nic sprawdzać :niewiem:

Kupujmy zgniłka i planujmy wakacje w zgrzybiałej przyczepie, bo sezon za pasem, a jeśli będziemy wybrzydzać, to wyjdziemy na "mądralskich" :niewiem:

Chyba Cię nie zrozumiałem, albo nie tak chciałeś napisać :hmm:

 

... w następnym sezonie jak się nie będzie podobała kupicie se nową i lepszą Pozdrawiam .

 

;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że słuchając wielu rad człowiekowi wydaje się że nie znajdzie takiej przyczepy ,która będzie spełniała wszystkie wymagania.

Myślę jednak że bardzo ważna jest wiedza i wszystkie te rady, żeby świadomie ocenić ryzyko przy zakupie. Jeśli decydujemy się kupić przyczepę to po prostu róbmy to świadomie, odkrywając zarówno jej zalety jak i wady. Żeby potem nie było rozczarowań i przykrych niespodzianek.

Mimo tego że to będzie nasza pierwsza przyczepa, chcemy kupić już wiekszą, żeby było nam wygodnie przez kolejnych 10 lat :sleep:

Zakup na jeden, dwa sezony nie jest zbyt opłacalny... Inną opcję wymusić na nas może tylko nieprzewidziana sytuacja życiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :ok:

 

 

Tego chyba nie zrozumiałem :hmm:

Wystarczy dobra cena, sztywna podłoga i kręcące się koła, a już nie trzeba dalej nic sprawdzać :niewiem:

Kupujmy zgniłka i planujmy wakacje w zgrzybiałej przyczepie, bo sezon za pasem, a jeśli będziemy wybrzydzać, to wyjdziemy na "mądralskich" :niewiem:

Chyba Cię nie zrozumiałem, albo nie tak chciałeś napisać :hmm:

 

 

 

;)

 

ej czepia się kolega na dole wyraźnie napisałem że oby to nie zgniłek z drugiej strony , moim zdaniem aby nie ciekła bo małe elementy bez większego problemu można też samemu naprawić - np. ostatnio poszła mi uszczelka pod oknem wymieniłem ją i kawałek deski a dokładnie jak miałem na wierzchu cały stelaż wokół okna i jest git a zajęło mi to 3 godziny z wklejeniem

 

Cieszę się że bsylvia

mnie zrozumiała -------------" Myślę jednak że bardzo ważna jest wiedza i wszystkie te rady, żeby świadomie ocenić ryzyko przy zakupie"

 

Pozdrawiam i ja tę majówkę spędzam już w swojej cepce a nawet kawałek kwietnia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello!

:drive: jedziemy jutro po przyczepkę!:przyczepa:

Jeśli nie zdarzą się żadne niespodzianki to będzie już jutro nocować pod naszym dachem KIPek! :yay:

Niestety więcej szczegółów napiszę dopiero w niedzielę wieczorkiem, ponieważ wtedy będę w zasięgu netu.

już się cieszymy! Pobudka przed 6.00 i w drogę! dobrej nocki!:sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje Pamiętajcie nie spieszcie się i wszystko sprawdzajcie włącznie z rozstawieniem namiotu jeśli ma? Przyda wam się to aby się nauczyć jak się to robi mi to na początku sprawiło trudność a dzięki życzliwym osobą się udało na szczęście nic nie brakowało. Jeśli ma nagrzewnicę do wody niech zagrzeje wodę . Nagrzewnica przyczepy niech pokaże jak działa nie ważne że akurat nie ma gazu niech kupi. Palniki jak palą - lodówka czy chodzi na gazie czy tylko na 220, czy działa na 12v, CZY otwierają się okna i blokują - każdy siłownik kosztuje około 50 zł zasłony moskitiery działają --- atut do negocjacji ceny !!!! A tak na marginesie ja też jutro kupuję cepkę DRUGĄ jest identyczna jak moja oby stan nie był gorszy bo to przyczepa kolegi i będę musiał mu nawciskać Z doświadczenia wiem że usterki wychodzą po czasie i człowiek dopiero wtedy myśli jak to naprawić W moim przypadku nie działała nagrzewnica a dzięki forum wystarczyło dwie krople oleju i zaczął chodzić jak należy Aby was zmotywować bo nie wiem jak daleko mieszkacie zapraszam was na majówkę - bo kolega zostawił mi plac nad samym jeziorem pod opieką na mazurach Cisza spokój Toj Toj darmowy jeśli nie macie ? Nawet przyłącze do energii gratis jak ją kupicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :hej:

Mieliście dzisiaj ciężki i jednocześnie bardzo ekscytujący dzień.

Jestem przekonany, że większość trudów już za Wami (a ile jeszcze przyjemności przed Wami :skromny: ).

Chyba odezwiecie się dosyć późno (wiem, jak to jest), ale mam już ogryzione wszystkie paznokcie ;)

Piszcie co i jak :blagac:

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.