Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w caravaningowym debiucie:-)


bsylvia

Rekomendowane odpowiedzi

za ta cene wymagalbym lepszego WC.Ten z oferty wyglada powiedzmy dosc blado no i ma wykladzine w srodku.Ciekawy zapach w srodku moze byc. http://www.campingmruk.pl/cms_ogloszenie_wiecej.php?id=20 przynajmniej ma umywalke i toaleta kasetowa.Wracajac do Twojego typowania to balbym sie spac z tymi gniazdkami kolo glowy i uklad dla mnie troche malo przestrzenny gdyz 4 osoby w przyczepie tez musza miec minimum wolnosci.Ale decyzja nalezy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze...

http://www.campingmruk.pl/cms_ogloszenie_wiecej.php?id=30

a co Wy na to? da się tym ładnych parę lat pojeździć?

 

Jak dla mnie, cena za wysoka za tą dorabianą elektrykę i namiastkę WC.

Osobiście nie podoba mi się wyprowadzenie spalin z lodówki i kuchni na stronę gdzie montuje się przedsionek. Zimą może to i dobre ale latem...

Aha i czy ten grzejnik jest firmowy ? Bo on na gazowy nie wygląda :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, cena za wysoka za tą dorabianą elektrykę i namiastkę WC.

Osobiście nie podoba mi się wyprowadzenie spalin z lodówki i kuchni na stronę gdzie montuje się przedsionek. Zimą może to i dobre ale latem...

Aha i czy ten grzejnik jest firmowy ? Bo on na gazowy nie wygląda :oslabiony:

 

Wszystkie uwagi w 100% słuszne :ok:

 

za ta cene wymagalbym lepszego WC.Ten z oferty wyglada powiedzmy dosc blado no i ma wykladzine w srodku.Ciekawy zapach w srodku moze byc.

 

Dokładnie :ok:

 

wiem, że nie do końca mieści się w naszych kryteriach ale ....

To caravelair silver. Szukałam na forum opinii o marce i ....

Nad marką też nikt się niestety pozytywnie nie rozpływał .

 

Odpowiedź jest w Waszym pytaniu ;)

 

P.S.

Wasza ostatnia propozycja opiewa na ok. 15 tys.

Czy to niedopatrzenie, czy poruszamy się już wokół takiej kwoty ?

Jeśli tak, to w tym przedziale cenowym, można dużo łatwiej trafić coś bardzo przyzwoitego i w/g Waszych wymagań.

Pamiętajcie: nie róbcie kompromisów w/g opisu oferty, szukajcie takich ofert, gdzie nie będzie "ale, nie ma tego, czy tamtego".

Znajdziecie, jednak nie od razu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

chciałbym zakomunikować, że Caravelair w swojej ofercie posiadał fabrycznie modele z elektrycznym ogrzewaniem w miejscu gazowego (tak jak Adria w niektórych modelach nie ma w ogóle żadnego ogrzewania, ani na gaz, ani na prąd, jest za to szafka) i to ogrzewanie w moich oczach wygląda na fabryczne, aby to zweryfikować wystarczy zobaczyć czy na dachu nie ma śladu po oryginalnym kominie.

 

Czy wykładzina (która fabryczna nie jest) maskuje wadę to trzeba zweryfikować, toaleta to kwestia gustu - porta potti można zmienić zawsze. Są przecież nawet luksusowe modele z elektryczną spłuczką i dużym zbiornikiem (toaleta jest wyższa niż kasetowy Thetford).

 

Moim zdaniem warto by zwrócić uwagę na łazienkę - a dokładniej na ścianę. Jedna ściana jest gładka biała, druga ma wzór/deseń. Ponadto łączy je mało estetyczne listwa / kątownik metalowy, z widocznym wkrętami. Nikogo nie oskarżam, tylko sugeruję, na co można by zwrócić uwagę.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

chciałbym zakomunikować, że Caravelair w swojej ofercie posiadał fabrycznie modele z elektrycznym ogrzewaniem w miejscu gazowego (tak jak Adria w niektórych modelach nie ma w ogóle żadnego ogrzewania, ani na gaz, ani na prąd, jest za to szafka) i to ogrzewanie w moich oczach wygląda na fabryczne, aby to zweryfikować wystarczy zobaczyć czy na dachu nie ma śladu po oryginalnym kominie.

Adam - cenna informacja :ok:

Co do reszty:

tu już nie chodzi o to, czy oryginalne, czy nie.

Przy cenie 15 tys. można sobie pozwolić na znalezienie budki z ogrzewaniem gazowym, a nawet rozprowadzonym po całej przyczepie, a dodatkowo ze stałym WC.

Ogrzewanie elektryczne (jako jedyne) jest mało przydatne, można nawet zaryzykować twierdzenie, że przyczepa go nie ma.

 

... toaleta to kwestia gustu - porta potti można zmienić zawsze. Są przecież nawet luksusowe modele z elektryczną spłuczką i dużym zbiornikiem (toaleta jest wyższa niż kasetowy Thetford).

 

... może i gustu, ale jakoś nie przekonuje mnie demontaż toalety wewnątrz przyczepy i latanie z pełnym zbiornikiem każdego dnia, przez całą przyczepę w celu opróżnienia go w zlewni (zbiorniki toalet przenośnych są na ogół mniejsze, w przyczepie 4 osoby :rolleyes: ).

 

 

Moim zdaniem warto by zwrócić uwagę na łazienkę - a dokładniej na ścianę. Jedna ściana jest gładka biała, druga ma wzór/deseń. Ponadto łączy je mało estetyczne listwa / kątownik metalowy, z widocznym wkrętami. Nikogo nie oskarżam, tylko sugeruję, na co można by zwrócić uwagę.

 

Masz Adam rację, ale nie sądzę, aby ta budka była w dalszym ciągu brana pod uwagę, moim zdaniem to jeszcze nie ta właściwa :hmm:

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, bez większych trudności można znaleźć przyczepkę zdrową, z kasetą i Trumatic (+vent) za 15k pln, ba, z bojlerem też. Nawet z uwzględnieniem zakupu w firmie która na tym zarobi, ale na pewno nie z 1999 roku :-) Również trzeba zaznaczyć, że łóżko piętrowe w takiej czy innej postaci zawsze podnosi cenę przyczepy.

 

Na pewno wiadomo poszukującemu jakim budżetem dysponuje, oraz mniej więcej czego od przyczepy wymaga. Teraz należałoby zweryfikować w jakich latach produkcji da się znaleźć egzemplarz spełniający te kryteria. Jeżeli przyczepa młodsza jest tak tania to coś musi być tego powodem. Albo jej wyposażenie jest uboższe, albo jej przeszłość może kryć interesującą historię.

 

Nikt nie odda wartościowego towaru poniżej jego wartości. Tak samo w kraju, jak za granicą.

 

 

Ale to jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tą Caravelkę, fakt, że pobieżnie i bez napinki - nie byłem nią zbytnio zainteresowany - za mała.

 

Nie wyglądała na zalaną czy też przeciekającą, zapachów nie wyczułem.

 

Ale ścian i schowków nie badałem, nie dotykałem i nie macałem. Łazienka z tym wc przenośnym i wykładziną na podłodze to pomyłka jakaś jest. Albo łazienka z normalnym wc albo bez łazienki :-)

 

Bo to pomieszczonko w tej przyczepie jest bez sensu.

 

 

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza spostrzegawczość nie przestanie zaskakiwać!:blagac:

No niestety tak jak pisaliśmy wcześniej świetnie byłoby znaleźć coś w ok.10tys, może być ponad 20-letnia byle zdrowa...

Czym jednak więcej oglądamy ofert tym apetyt rośnie :slina: i człowiekowi wydaje się że gotowy jest na większe wyrzeczenia

Rozważamy już różne opcje ale jeśli trafi się w prawdziwie dobrym stanie, spełniająca nasze wymagania to i może pasa się zaciśnie ... i zęby... ;(

Kristofer już pewnie dobrze nas poznał. Mam nadzieję że nie znudzą Was nasze poszukiwania, gdy podsuwamy coraz to nowe propozycje do analizy?

W sobotę planujemy trasę po komisach. Sami popstrykamy zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, bez większych trudności można znaleźć przyczepkę zdrową, z kasetą i Trumatic (+vent) za 15k pln, ba, z bojlerem też. Nawet z uwzględnieniem zakupu w firmie która na tym zarobi, ale na pewno nie z 1999 roku :-)

Adam, skoro nie czytałeś całego tematu, to przypomnę: wiek nie jest najważniejszym kryterium w tym przypadku.

Ponieważ jesteś tu jako Firma, to może masz jakieś ciekawe oferty i oczywiście z firmowym zapewnieniem o ich szczelności, ponieważ chcę wierzyć, że tylko o takich napiszesz.

Co najważniejsze: całkowita szczelność, jak najmniejsze DMC, spanie dla dwóch osób + dodatkowo dwa pojedyncze - mogą być piętrowe (ostatecznie jedno podwójne), WC stacjonarne, ogrzewanie gazowe, meble w jakiejś naturalnej okleinie (nie białe itp.)

Niekoniecznie, ale miłym dodatkiem będzie jakakolwiek możliwość podgrzewania wody i ew. przedsionek.

Cena max 10 - 15 tys. zł., ale z naciskiem na okolice 10 do 11 tys.

Trudne, ale nie niemożliwe :hmm:

 

:hej:

 

 

bsylvia

sorry, że napisałem o tych wymaganiach w Waszym imieniu, ale myślę, że zbytnio się nie pomyliłem, a jeśli, to mnie poprawcie. :pad:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna oferta firmy znajduje się na stronie internetowej (adres jest np. w moim opisie poniżej). Aktualnie cztero-pięcioosobowych przyczep mamy kilka, dwie są z toaletami kasetowymi. Wszystkie przyczepy są zarejestrowane i wszystkie oprócz Tabberta Comtesse mają pełne całoroczne przedsionki, niektóre z sypialniami (pokojami) obok, niektóre z drugim daszkiem z bocznymi ściankami.

 

Co do "firmowego zapewnienia o szczelności" - nasze przyczepy są suche, nie ciekną, nie śmierdzą. Niemniej proszę pamiętać, że nie sprzedajemy przyczep nowych, tylko używane. Naturalnie zdjęcia w dużej rozdzielczości dowolnej przyczepy mogę przesłać na e-mail. Na życzenie mogę również wykonać dodatkowe zdjęcia konkretnych fragmentów.

 

Absolutnie subiektywnie w moim odczuciu wartą uwagi przyczepą jest nasz Dethleffs New Line, mimo, że jest średniej wielkości.

 

 

Pozdrawiam,

Adam

 

p.s. trochę podpada to pod reklamę, jeśli moderacja tak uzna to sorki i śmiało usuwać, na pytania odpowiadam na pw i mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozdrawiam,

Adam

 

p.s. trochę podpada to pod reklamę, jeśli moderacja tak uzna to sorki i śmiało usuwać, na pytania odpowiadam na pw i mailowo.

 

 

Adam ,jakby nie było to zostałeś poproszony do "tablicy" i napisałeś co i jak ,zresztą wielu jest tu nowych kupujących i nigdy nie zauważyłem abyś do każdego "wyskakiwał"-przepraszam za określenie- ze swoją propozycją sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki eddie65. Ja też myślę że to nie reklama tylko po prostu odpowiedź na pytanie. Konkretne pytanie i taka odpowiedź.

Oglądamy wszystkie przyczepy z Twojej oferty na stronie. Na pierwszy rzut oka przykuła naszą uwagę Adria Linea o podobnym układzie jak Dethleffs New Line. Nie znalazłam jednak informacji o roczniku tej drugiej. Jeśli chodzi o markę to ta druga godniejsza polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że (prawie) wszyscy zgodzą się, że nie marka, model, rocznik świadczą o stanie przyczepy i jej wartości (użyteczności?) ale konkretny egzemplarz i to jak był traktowany w przeszłości. Zbytnim uogólnieniem byłoby zakwalifikowanie, że wszystkie Adrie są gorsze od Dethleffsów i na odwrót.

 

Natomiast chciałbym zwrócić uwagę, że Adria Linea 1995r. w naszej ofercie kosztuje tyle samo co pięć lat starszy Dethleffs New line 1990r. a na jej korzyści przemawia oprócz rocznika oczywiście, trzydzieści centymetrów pow. mieszkalnej więcej, nowszy zaczep i bagażnik na rowery na tylniej ścianie, a to dość dużo.

 

Ale coś za coś - ma ona (już zresztą omówiony z jednym forumowiczem i umiejętnie zaobserwowany właśnie tu na forum) ślad po prawdopodobnej naprawie w przeszłości. Natomiast w Dethleffsie nie znalazłem nic co wzbudziłoby moje podejrzenia o nie-fabryczne pochodzenie.

 

Niemniej uważam, za co najmniej mało komfortowe, staranie się być obiektywnym w sytuacji, gdy jestem stroną (sprzedającym) w tym przypadku.

 

Ja kupując przyczepy za granicą, stety - niestety, kieruję się nieco odmiennymi kryteriami, aniżeli prywatne osoby poszukujące swojej idealnej przyczepki - na lata.

 

W razie gdybym był potrzebny służę pomocą (pw, e-mail), ale odpowiem dopiero w weekend, zaraz wyjeżdżam.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.