Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w caravaningowym debiucie:-)


bsylvia

Rekomendowane odpowiedzi

witamy wszystkich Forumowiczów!

Od kilku tygodni czytujemy Forum i zachwyca nas atmosfera tu panująca. Wszyscy są chętni do bezinteresownej rady a na tym przede wszystkim nam zależy.

W tym roku zdecydowanie rozpoczynamy przygodę z caravaningiem! Jeszcze dwa miesiące temu myśleliśmy o wynajmie przyczepy na urlop. Teraz jednak poważnie zastanawiamy się nad jej zakupem. Nie ma jak swoja, nie tylko na dwutygodniowe wczasy ale i na każdy przyjemny weekend.

Jesteśmy 4-osobową rodzinką. Poszukujemy przyczepy z wydzieloną sypialnią, WC i salonikiem. DMC ok.1100kg. Jesteśmy gotowi przeznaczyć na nią max. 7000 -8000zł więc zdajemy sobie sprawę że nie możemy marzyć o przyczepie młodszej niż 20lat :-( Bardzo podoba nam się Hobby Prestige 495. Co myślicie o tej przyczepie?

Mieszkamy w woj.śląskim. Przeglądamy od dłuższego czasu oferty na aukcjach. Na pierwszy rzut oka wiele przyczep nam się podoba. Zaglądaliśmy też na stronę Klaja w Bieruniu. Wybieramy się tam na rekonesans. Mamy jednak wrażenie że mają trochę wyższe ceny niż średnia za podobne modele na aukcjach.

Bardzo będziemy wdzięczni za rady gdzie szukać i na jakich modelach przyczep się koncentrować. Dajemy sobie czas do końca roku szkolnego.

z góry dziękujemy

Sylwia, Zbyszek i chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

495 to taki srodek i bardzo popularny rozmiar... niewiele wieksza i ciezsza od malych przyczepek a zapewniajaca dosc sporo miejsca dla 4 osob... sluszny wybor

 

jesli dzieci sa male i nie wyrosna zbytnio w ciagu kilku lat - mozesz pomyslec o cepce z lozkiem pietrowym - wiecej miejsca do 'zycia' i mniej klopotu przy rozkladaniu podkowy

 

 

a jesli chodzi ocene - rozbieznosc jest duza a okazji nie ma bo kazda okazja ma w sobie haczyk

 

teoretycznie drozsze sa w lepszym stanie bo nikt tego na sile nie chce sie pozbyc - mimo wszystko bez wzgledu na cene nalezy uwaznie kazda sztuke ogladac i sprawdzac

 

 

 

p.s.' wynajecie przyczepki czesto pozwala podjac decyzje na tak lub nie jesli chodzi o karawaning - ale to sa koszta - przy planowanym zakupie przyczepki za nieduze pieniadze taki wydatek wynajmu moze latwo pochlonac znaczna czesc naszego 'marzenia'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak włanie myślimy:-)

koszt wynajęcia przyczepy wraz ze wszystkimi dodatkowymi opłatami to już wyraźny udział w zakupie przyczepy na własność. Wiemy że przygoda z karavaningiem nie będzie trwała tylko jeden sezon.Oboje wychowani jesteśmy " w plenerze". Znamy życie namiotowe. A teraz chcemy pokazać dzieciom ile to daje przyjemności. Podjęliśmy juz decyzję. Oczywiście nie będziemy sie napalać. Dajemy sobie czas nawet kilka miesięcy. Zdajemy sobie też sprawę że ponad 20-letnie przyczepy nie mogą być w stanie idealnym jak piszą w ogłoszeniach. Mamy jednak taki budżet do dyspozycji i wiemy że nie poszalejemy, ale nie można mieć od razu wszystkiego ;-( Będziemy cierpliwie szukać.... i marzyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwio i Zbyszku witajcie w świecie zarażanonych karawaningiem ludzi.

Do Bierunia się wybierzcie - macie tam trzy firmy handlujące przyczepami. Koniecznie poświęćcie na te trzy komisy cały dzień. Oglądajcie wszystkie przyczepy małe i duże. Patrzcie co Wam najbardziej pasuje i co się podoba.

Rzeczywiście ceny w Bieruniu są trochę wyższe niż średnia, ale za to macie większą gwarancję, że budka jest w lepszym stanie niż średnia budka z oferty rynkowej.

Patrzcie jaki układ najlepiej by Wam pasował, zastanówcie się jak chcecie jeździć z budką stacjonarnie czy objazdowo, na dziko czy na kempingach - to pozwoli Wam sprecyzować Wasze marzenia.

Jest jeszcze w Chorzowie obok Tysiąclecia Caravans Mika - tam też oprócz wyposażenia parę budek stoi.

Przy takim budżecie to wynajem przyczepy może grozić jego poważnym uszczupleniem, ale z drugiej strony pozwoli bardziej namacalnie zaznajomić się z tematem.

 

Na Śląsku jest kilku kolegów, którzy w razie "W" pewnie pomogą i doradzą, bo przy każdym zakupie chłodna głowa jest niezbędna. W razie czego piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo!:banan:

 

W ten sposób my staliśmy się posiadaczami własnej budki. Chcieliśmy wynająć a okazało się, że trochę się dołoży i jusz jest. Parę wyjazdów i już w pierwszym sezonie wychodzi się na swoje. Do tego w swojej można coś zrobić pod własne potrzeby. Nasz budżet był bardzo podobny i się udało. Fakt, że po trzech latach użytkowania nadszedł czas na pewne poprawki no ale ma już swoje lata. Tak się mówi żeby się nie napalać-ja też to wiem i staram się tak do tego podchodzić przy zakupie czegokolwiek. Fajnie się mówi. Ogląda się jedną, drugą, trzecią i ... wchodzi się do tej, która wydaje się być idealna, spełnia wszystkie postawione kryteria a nawet jest jeszcze lepsza od tej, której się szukało. Wtedy sprawdza się mniej więcej (raczej mniej niż więcej) ale co tam-jest. Wiem to z własnego doświadczenia. Jest to nasza pierwsza budka i zakup był wręcz błyskawiczny praktycznie bez sprawdzania. Wyszło parę mankamentów ale nie żałujemy. Teraz mając tą wiedzę i to doświadczenie podszedłbym do tego zupełnie inaczej. Może bym ją kupił ale miałbym wiele argumentów do negocjacji ceny. Pomogłem już kilku osobom i jeżeli będziesz potrzebował jakiejś rady a będę w stanie pomóc to wal śmiało. Ja najpierw kupiłem a później trafiłem na forum więc masz łatwiej. Ja nie miałem do kogo zwrócić się o radę. Przyjedźcie na zlot majowy (wynajmijcie sobie domek) i porozmawiajcie z innymi. Będzie masa budek i napewno każdy udostępni wam możliwość obejrzenia pod kątem własnych potrzeb (ja zapraszam do siebie :brawo: ) i opowie o swoich doświadczeniach z użytkowania tego modelu. A jak poczujecie ten klimat... ach-szkoda gadać. Będzie też wielu doświadczonych kolegó, którzy robili już to i owo przy budkach i powie na co zwracać uwagę (np andreaw1). Pozostaje życzyć owocnego szukania :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bierunia się wybierzcie - macie tam trzy firmy handlujące przyczepami. Koniecznie poświęćcie na te trzy komisy cały dzień. Oglądajcie wszystkie przyczepy małe i duże. Patrzcie co Wam najbardziej pasuje i co się podoba.

Rzeczywiście ceny w Bieruniu są trochę wyższe niż średnia, ale za to macie większą gwarancję, że budka jest w lepszym stanie niż średnia budka z oferty rynkowej.

Patrzcie jaki układ najlepiej by Wam pasował, zastanówcie się jak chcecie jeździć z budką stacjonarnie czy objazdowo, na dziko czy na kempingach - to pozwoli Wam sprecyzować Wasze marzenia.

 

Witajcie ! :hej: Nic dodać nic ująć do tego co napisał Miodzio. Wyjazd potraktujcie na totalnym luzie, oglądajcie wszystko, próbujcie porównywać, wynajdywać mankamenty i plusy poszczególnych układów wnętrza czy budowy różnych modeli. Poróbcie sobie zdjęcia - potem będzie łatwiej przypomnieć sobie co dla was było ok., a co nie. Także łatwiej będzie zapytać na forum o coś wklejając fotkę. Powodzenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po swoją pojechałem aż do Londynu, pojechaliśmy do znajomyych zwiedzić Londyn i wróciliśmy z przyczepą a tak naprawdę Londyn zwiedzałem tylko przy okazji poszukiwania przyczepy, czy się opłacało myślę że tak, jest od 1 właściciela mega dużo dodatków rurek to sam nie wiem od czego, czajnik, sprzęt dodatkowy itd. Przyczepa ma już swoje lata - dysponowałem podobnym budżetem do Waszego, wczesniej też namiot a teraz jest super dzieciaki zadowolone ( one to zawsze zadowolone ) ale i nam na głowę nie kapie i ciepło i w ogóle, ja się kierowałem aby była oryginalna, szyby ściany nie wymieniane, jeśli będziesz się decydował na anglika pamiętaj że przyczepy w UK nie posiadają dowodów rejestracyjnych i w PL możesz teoretycznie wpisać dowolną datę produkcji , jest to oczywiście do sprawdzenia w nr Vin ( który po za ramą jest i na szybach ), ja do swojej mam jeszcze certyfikat, piszę o tym ponieważ jest duzo super przyczep sprowadzonych niby to z UK i są nie zarejestrowane - czytałem że większość z nich jest poprostu nazwijmy to niewiadomego pochodzenia i moze się okazać problem z rejestracją bo gdzieś w niemczech komuś taka zginęła.

jest tez kilka różnic między przyczepami z Europy a z UK, naistotniejsza to oczywiście drzwi z drugiej strony :) ale też że zbiornik na czystą wodę stawiasz obok przyczepy, angielskie posiadają też piekarnik mój działa ale jeszcze nie korzystałem, pikowane kanapy, popatrz za zdjęcia i porównaj. fajnie się szuka na ebay bo możesz wpisać rocznik, ilość osi, ilość miejsc do spania, itd

Pamiętaj okazji nie ma no chyba że ktoś sprzedaje swoją starą bo kupuje nową - mniejszą bo dzieciaki już nie chcą jeździć, większą bo przybyło dzieciaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie w sobotę jak tylko pogoda będzie sprzyjać ruszamy w kierunku Bierunia. Na pewno pojawi się wiele nowych pytań. Cieszy nas że tak chętnie dzielicie się wiedzą i nawet zapraszacie do siebie! od razu można poczuć że jesteśmy w odpowiednim miejscu:-) a teraz skaczemy na ebay!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledzimy wszystkie znane nam strony aukcyjne. Narazie wśród faworytów jest Hobby Prestige 495 i Knaus Azur.

W międzyczasie trafiają inne w nasz gust i poniżej link do takiej.

Jak macie chwilkę to proszę o kilka słów Waszej opinii.

ogólnie wygląda na zadbaną ale wśrodku na tapicerce w salonie jest jakiś zaciek :-( czy to może być cos poważnego?

 

http://allegro.pl/abi-jubilee-globetrotter-94-pelen-przedsionek-i2215741232.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wygląda na zadbaną ale wśrodku na tapicerce w salonie jest jakiś zaciek :-( czy to może być cos poważnego?<br style="color: rgb(88, 96, 112); font-family: tahoma, arial, verdana, tahoma, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(253, 254, 255); ">

Ludzie ?! Toż to tragedia .Szukajcie czegoś bez telewizora - to stary trick handlarzy maskujący niedostatki w tym wypadku ruinę konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy w Bieruniu uda się kupić przyczepę taką jak chcesz do 8000 tysięcy. Popatrz sobie na ceny przyczep na stronach klaji czy center-camp. Można trochę negocjować, ale chyba będziesz musiał wiecej wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka moja rada... unikajcie angielek z laczeniem na dachu - szukajcie czegos co ma dach w jednym kawalku...

 

Bodzio, nie zgodzę się z Twoją ogólna tezą. Miałem kilka angielek z dachem "łódeczka", żadna nie ciekła bo żadna nie miała kraksy.

Jak "łódeczka " nie będzie bita, to będzie szczelna 100lat.

Jeśli z dachem jednolitym będzie miała niewielką kraksę, to puści na łączeniu dach/ściana, tak więc na jedno wychodzi i nie ważne gdzie powstaje rozszczelnienie. Woda się leje, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie do tego dołączam. Mam angielkę z łamanym dachem i jestem zadowolony. Robie właśnie małą naprawę ale to nie ma żadnego związku z dachem. Otwarłem dach i jest jak nowy a budka ma 22 lata. Wcześniej czy później każda sie rozszczelni i chodzi o to żeby o czasie to zauważyć. Panuje opinia, że angielki ciekną i gniją. Europejskie też. Wystarczy zajrzeć do tematu andreaw1 i tam to widać. Hobby mają mankamenty, sławetne Knausy też przeciekają więc to nie jest żaden wyznacznik. Przyczepę trzeba kupić pod własne potzreby i według własnych potrzeb. Besylvia kupcie to co wam będzie się podobało i nie sugerujcie się marką czy krajem pochodzenia. Chyba, że chcecie konkretną markę na oku to wtedy inna gadka. Ja chciałem koniecznie angielkę bo mi się podobają i taką mam ale nie krytykuję nikogo za to, że ma inną i nie namawiam do angielki. Każda będzie super bo będzie wasza! Owocnego szukania.

Pozdrowionka dla całej załogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.