Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w caravaningowym debiucie:-)


bsylvia

Rekomendowane odpowiedzi

widzę, że nie nadrobiliście jeszcze zaległości z kącika kupującego z jesieni 2011 - wielokrotnie opisywałem tam wałki sprzedającego best-camp i jego odmłodzone, uszkodzone, odchudzone zgniłki.

 

Ktoś na forum podał nawet linka do jego 2 konta na allegro gdzie sprzedaje graty przytargane w tych przyczepach.

 

gość leci do UK, kupuje tam auto anglika + zgniłka, dowozi do PL i sprzedaje auto na części a zgniłka odmładza, nawet nie picuje (po za opisem) - na żywo dramat.

 

jedyne co możesz zobaczyć na tych aukcjach - to układy przyczep - jaki by Wam pasował. Zauważ, że fotki przedsionków są przeważnie na innej przyczepie i innych przedsionków - a co dostaniesz (jeżeli dostaniesz) to już Twoje zmartwienie.

 

zdecydowanie odradzam - ja zrobiłem tam prawie 350km w 1 stronę na darmo - w 20 min zwiedziłem większość zgniłków i wiedziałem - na co patrzeć przy kolejnych przyczepach.

 

odnośnie angielek - po raz kolejny nie zgodzę się z dostępnością części -jest ich dużo - ze względu na to, że "importerzy" przyczep często je ogołacają, wiele rzeczy pasuje od przyczep europejskich, rama i oś to przeważnie AL-KO - nie ma dramatu - a wiem co mówię - moja jest aktualnie u Andrewa1 gdzie dostanie nowe okładziny stabilizatora, nowy amorek najazdu, nowe suwadła - reszta jest ok - kwoty nie podam ale jest na prawdę normalna.

 

odnośnie jakości - angielki są lżejsze, mają meble z cieniutkiej płyty meblowej, lub np z 2 warstw sklejki po kilka mm a po między tą skleją na przekładkę trochę sklejki i powietrze - jakoś to stoi i ma się nawet dobrze - ale nie jest tak solidne jak w niektórych Niemieckich czy też Holenderskich. Dużo mebli jest na zszywki a nie śruby - ale mojej to prawie nie dotyczy, więc są wyjątki.

 

Ze względu na klimat panujący w UK - wiele z nich jest solidnie przemokniętych - jak właściciel nie miał zadaszenia, albo nie zauważył w porę wycieku - będzie dramat. Należy unikać przyczep z zapachami wsadzonymi gdzie się da, ostatnio byłem w jednej totalnie zgniłej angielce - po otwarciu drzwi mało mnie smród nie przewrócił.

 

tak więc przyczepy te są mniej solidne, mają przeważnie super wyposażenie (piekarnik - praktycznie zbędny :], podgrzewacz wody (ja mam gazowo elektryczny), grill itd), ale ich waga w wielu przypadkach daje możliwość zakupu dużej budki - ja mam DMC 1250 a MW 980kg przy ok 5,4m x2,15 mieszkalnej części - niedługo jadę na wagę to się okaże... Cena też przeważnie kusi - ale to już inna sprawa - aby znaleźć zdrową angielkę - trzeba czasu i determinacji oraz pomocy kogoś z zewnątrz....

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zastanawiam się nad tymi wszystkimi radami -są przydatne owszem lecz jedno powinniscie wziąśc pod uwagę jeżeli żle kupicie mozecie się zrazić do letnich wojaży z własnym domem .Posiadam kamping wiele lat ostatni mam od 4 lat a szukałem go bagatela 3 lata zanim trafiłem na to co szukałem nie był pierwszej swieżości lecz miescił sie we wszystkich załozeniach finansowych i wielkościowych ,ma służyć następnych X lat ,dostosowanie przyczepy zabiera sporo czasu i jak taki dopracowany domek (do własnych potrzeb) sprzedać .Pospiech jest złym doradcą ,szukałem w calej polsce a kupilem u sąsiada za siatką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony istnieje ta niecierpliwość - że "chcę już" na ten sezon :)

 

Ja też chciałem, a wakacje spędziłem w namiocie. Cepkę kupiłem chyba tydzień po powrocie :mlot: Tak to bywa...

 

 

 

 

Zgadza się, ale pośpiech, to właśnie zły doradca :oslabiony:

 

:ok: Nie napalać się ! Czytać, oglądać, porównywać. Coś w końcu wpadnie w oko :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej (#59) pisałem, że nie pamiętam ... :niewiem:

 

No i przypomniałem sobie :yay: , jest tam wspomniana budka (post #28):

http://forum.karawan...em/page__st__15

 

Np. od postu #25 do przynajmniej #30

 

I tu:

http://forum.karawan...y/page__st__120

 

Post #127, 148, 173

 

Jest teraz kilka dni świątecznych, to może znajdziecie trochę czasu na przeczytanie powyższych tematów w całości.

Jestem przekonany, że w Waszej sytuacji, będą bardzo pouczające, szczerze zachęcam.

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadrobiliśmy zaległości. Lektura była bardzo ciekawa! Pozwoliła nam podjąć ważne decyzje.

Zależy nam na oszczędności ale na pewno nie chcemy oszczędzać na jakości i stanie technicznym (dot. lekkich angielek) bo oszczędność to kupienie takiej przyczepy,którą będzie można pojeździć kilka ładnych lat. Poza tym podobają nam się przyczepy, które mają ok.1200-1300 DMC a to znaczy że przekroczymy 3,5T. Przejrzeliśmy oferty z budkami do 1000kg ale trzymając się tego kryterium nic nas nie urzekło. Więc nie warto chyba obcierać ..... szkłem :smirk:

Dlatego też mój mąż Zbyszek zdecydował się jednak na zrobienie B+E :drive:

 

Umożliwi nam to szukanie przyczepy takiej jaka będzie nam się podobać nie kierując się wyłącznie kryterium DMC do 995. Nawet jak byśmy mieli poświęcić te wakacje i szukać do przyszłego roku. Nie będziemy się śpieszyć.

Oglądając oferty wyrobiliśmy sobie też pewne preferencje. Chcemy budkę 4-5 osobową z WC, salonką i zamykaną sypialnią dla dzieciaków. A skoro jesteśmy amatorami to nie będziemy ryzykować z angielkami (za duże ryzyko dla kogoś kto jeszcze mało wie na temat przyczep, żeby je dobrze ocenić)

sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadrobiliśmy zaległości. Lektura była bardzo ciekawa! Pozwoliła nam podjąć ważne decyzje.

Zależy nam na oszczędności ale na pewno nie chcemy oszczędzać na jakości i stanie technicznym (dot. lekkich angielek) bo oszczędność to kupienie takiej przyczepy,którą będzie można pojeździć kilka ładnych lat. Poza tym podobają nam się przyczepy, które mają ok.1200-1300 DMC a to znaczy że przekroczymy 3,5T. Przejrzeliśmy oferty z budkami do 1000kg ale trzymając się tego kryterium nic nas nie urzekło. Więc nie warto chyba obcierać ..... szkłem :smirk:

Dlatego też mój mąż Zbyszek zdecydował się jednak na zrobienie B+E :drive:

 

Umożliwi nam to szukanie przyczepy takiej jaka będzie nam się podobać nie kierując się wyłącznie kryterium DMC do 995. Nawet jak byśmy mieli poświęcić te wakacje i szukać do przyszłego roku. Nie będziemy się śpieszyć.

Oglądając oferty wyrobiliśmy sobie też pewne preferencje. Chcemy budkę 4-5 osobową z WC, salonką i zamykaną sypialnią dla dzieciaków. A skoro jesteśmy amatorami to nie będziemy ryzykować z angielkami (za duże ryzyko dla kogoś kto jeszcze mało wie na temat przyczep, żeby je dobrze ocenić)

sylwia

 

Witaj Sylwia !

:bravo: Bardzo rozsądne podejście, mądre słowa. Widzę, ze lektura forum i czas na to poświęcony procentują :ok:

Będzie dobrze, wszyscy przechodziliśmy przez to, szukając swoich przyczep. Forum, to kopalnia wiedzy, nawet nie zauważycie, jak staniecie się "ekspertami" we własnych poszukiwaniach. Już widzę pozytywną różnicę między Waszym pierwszym i ostatnim postem. Będę Wam kibicował i oczywiście możecie liczyć na nasze rady i fachową ocenę znalezionych przez Was ofert (na miarę naszych możliwości) :ok:

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT :) :

Kristofer, idź już spać. Siły na świętowanie nabierz :)

 

Wojtek ! a Ty w czasie śniadania - na forum zaglądasz? czy nowych postów nie ma ? :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT :) :

Kristofer, idź już spać. Siły na świętowanie nabierz :)

 

Wojtku, zawsze jest tak, że ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś ;)

Zrobiłem dzisiaj prawie 580 km :drive:

 

Już jestem z powrotem :skromny:

Obiecałem "bsylvi", że będę kibicował w poszukiwaniach przyczepki, dlatego śledzę co się w tym temacie dzieje :look:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za wsparcie! od razu czujemy się pewniej!

Spokojnych Świąt!

 

Tak na marginesie: spójrzcie jak bardzo trzeba uważać i jak bardzo kłamliwe mogą być opisy ofert (nawet prywatnych)

 

http://forum.karawaning.pl/topic/11032-ostrzezenie-knaus-zgierz/page__st__30__gopid__263997#entry263997

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich Forumowiczów!

Od kilku tygodni czytujemy Forum i zachwyca nas atmosfera tu panująca. Wszyscy są chętni do bezinteresownej rady a na tym przede wszystkim nam zależy.

W tym roku zdecydowanie rozpoczynamy przygodę z caravaningiem! Jeszcze dwa miesiące temu myśleliśmy o wynajmie przyczepy na urlop. Teraz jednak poważnie zastanawiamy się nad jej zakupem. Nie ma jak swoja, nie tylko na dwutygodniowe wczasy ale i na każdy przyjemny weekend.

Jesteśmy 4-osobową rodzinką. Poszukujemy przyczepy z wydzieloną sypialnią, WC i salonikiem. DMC ok.1100kg. Jesteśmy gotowi przeznaczyć na nią max. 7000 -8000zł więc zdajemy sobie sprawę że nie możemy marzyć o przyczepie młodszej niż 20lat :-( Bardzo podoba nam się Hobby Prestige 495. Co myślicie o tej przyczepie?

Mieszkamy w woj.śląskim. Przeglądamy od dłuższego czasu oferty na aukcjach. Na pierwszy rzut oka wiele przyczep nam się podoba. Zaglądaliśmy też na stronę Klaja w Bieruniu. Wybieramy się tam na rekonesans. Mamy jednak wrażenie że mają trochę wyższe ceny niż średnia za podobne modele na aukcjach.

Bardzo będziemy wdzięczni za rady gdzie szukać i na jakich modelach przyczep się koncentrować. Dajemy sobie czas do końca roku szkolnego.

z góry dziękujemy

Sylwia, Zbyszek i chłopaki

 

Sylwio,Zbyszku i chlopaki

Sami mamy Hobby tyle ze 430 i z 87.Bez urazy w tych rocznikach to juz musi 99 procent cos byc albo remontowane albo zgnite.Bo nikt nie kupuje przyczey po to zeby stala poza norwegami i szwedami.Nasza byla lekko zgnita ale remont juz na polmetku.

Hobby 495? Dlaczego nie 560 wiecej miejsca a waga niewiele wieksza.

Klaja w Bieruniu

Tam ceny sa wyzsze na wszystko,Moj osobisty kontakt z tym sklepem sie zakonczyl

Co do modeli?Kwestia gustu inni powiedza ze niemki wytrzymalsze.Nam sie Hobby podobala i tyle

Co do zakupu to pytajcie sprzedajacego o miernik wilgotnosci? czy pozyczy?I wszystkie narozniki i zalamania o wewnatrz sprawdzic

Najpewniejsza jesli chodzi o stan sa te z 2012 roku z foliami na materacach reszta to niewiadoma.

3 najwazniejsze rady:

Kupic nowa-pewnosc gwarantowana

Kupic zgnilca za cene zgnilca i remont-Pewnosc po remoncie

Szukac -pewnosc obnizona a i problem z cierpliwoscia plus czas

Ja osobiscie wole remontowac gdyz wiem co mam,nowe sa za ciezkie a na szukanie nie mam cierpliwosci

 

A wlasciwego rozwiazania dla was to wam zycze gdyz nie droga a cel sie liczy.

Milego wiec uzytkowania po nabyciu :przyczepa: gdyz frajda nie z tej ziemi a watek bede sledzil

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że nie do końca mieści się w naszych kryteriach ale dostaliśmy taką ofertę i powiem szczerze że przykuła naszą uwagę. To caravelair silver. Szukałam na forum opinii o marce i sprzedającym. O tym drugim nic nie znalazłam :niewiem: .Nad marką też nikt się niestety pozytywnie nie rozpływał . Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze...

http://www.campingmruk.pl/cms_ogloszenie_wiecej.php?id=30

a co Wy na to? da się tym ładnych parę lat pojeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.