Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

No to nieźle, mi co prawda 2.5 w automacie, ale gazu pali bez 13, a z przyczepką 19. Sam jestem ciekaw ile spalił by mi benzyny z przyczepą, ale bez przyczepy palił mi podobnie- czyli około 13 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dlatego tak kocham D5 :gitara:

 

 

 

Nie znam D5, brat ma poprzednika czyli 2,4D policia.gif, w S80 - 470 tkm i dalej śmiga.

A co do naszego 2.5 TDi, ten kto go kupił ma i tak spokój na kolejne 200 tkm piaskownica.gif wszystko co miało być zrobione zostało zrobione rant.gif

 

ba, jest nawet lepiej niż z fabryki, np. utwardzane wałki blagam.gif.

Edytowane przez benek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle, mi co prawda 2.5 w automacie, ale gazu pali bez 13, a z przyczepką 19. Sam jestem ciekaw ile spalił by mi benzyny z przyczepą, ale bez przyczepy palił mi podobnie- czyli około 13 litrów.

 

Duży przeskok z 13 litrów na 19 :puk: zobaczę u mnie jak to będzie ze spalaniem gazu z przyczepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży przeskok z 13 litrów na 19 :puk: zobaczę u mnie jak to będzie ze spalaniem gazu z przyczepką.

 

 

moim zdaniem prawdziwy stosunek solo/przyczepa :-] u mnie zautomatyzowany diezel poj2.2 ma stosunek 8/14L ON :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem prawdziwy stosunek solo/przyczepa :-] u mnie zautomatyzowany diezel poj2.2 ma stosunek 8/14L ON :bzik:

 

No cóż ja to przyrównuje do Land Rovera gdzie na trasie pali z przyczepką prawie tyle samo co w nieście bez przyczepki,

ale to może tak być pamiętam z innych moich holowników, ale czy ta różnica będzie taka duża zobaczę sam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja to przyrównuje do Land Rovera gdzie na trasie pali z przyczepką prawie tyle samo co w nieście bez przyczepki,

ale to może tak być pamiętam z innych moich holowników, ale czy ta różnica będzie taka duża zobaczę sam.

Pozdrawiam.

 

ja ze swoim ciągnikiem też tak liczę i się zgadza waytogo.gif

w mieście solo to tyle co za miastem z tn24camping.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi sie też mniej więcej ten patent liczenia sprawdza :-] tj w mieście solo i na trasie z budką 14 a solo na trasie 8-9 :-]

 

 

ale Pierzastego zrozumiałem że pisał o trasie solo/przyczepa i o odpwiednim zwiększeniu spalania :hmm:

 

No to nieźle, mi co prawda 2.5 w automacie, ale gazu pali bez 13, a z przyczepką 19. Sam jestem ciekaw ile spalił by mi benzyny z przyczepą, ale bez przyczepy palił mi podobnie- czyli około 13 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja to przyrównuje do Land Rovera gdzie na trasie pali z przyczepką prawie tyle samo co w nieście bez przyczepki,

ale to może tak być pamiętam z innych moich holowników, ale czy ta różnica będzie taka duża zobaczę sam.

Pozdrawiam.

 

 

W landku się zgodzę----silnik diesla z dużym momentem i przełożeniami zupełnie innymi niż osobówka...Miałem wcześniej Pajero i powiem Ci, że jechałem kilka razy z lawetą- i nie czułem jakiejś wielkiej różnicy w spalaniu, a też był w automacie...Na pusto 12 w trasie, a z przyczepą lekko ponad 14- czyli tyle co w mieście na pusto.

 

 

ale Pierzastego zrozumiałem że pisał o trasie solo/przyczepa i o odpwiednim zwiększeniu spalania :hmm:

 

 

 

 

Tak właśnie o Galancie pisałem w trasie...Czyli sporo. I pod tym tylko względem ASB przegrywa z manualem...tak było by około 2 litrów na setkę mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem holować budke vanem myslałem że różnica będzie mniejsza No i sumie jest ale tylko wtedy gdy jade żwawo :bzik: tj przyśpieszam jak solo i na trasie jade 100km/h (według GPSu) Wtedy wybiera biegi przy ok 2100-2200rpm a srednie zużycie jest ok 12L Przy spokojnej emeryckiej jeździe pali mi więcej bo za szybko wybiera biegi i ciągnie na niskich obrotach ok 1600-1700rpm Wtedy spalanie rośnie na 14L Pewnie tak jest bo silnik mam duży moment obrotowy i nie jest dla niego problemem ciągnięciem od dołu, ale jak wiadomo nie zawsze niskie obroty idą w parze z niskim spalaniem :-] można by ręcznie mu zbić lub ograniczyć bieg ale w końcu nie od tego jest automat :-]

 

 

Pierzasty lawety nie da sie porównać do kempingu Nawet dużo cięższą lawete mniej sie odczuwa niż kemping, gdyż laweta z autem schowa się prawie za obrys samochodu a przy kempingu rozbijamy wiatr wielką ścianą Ja ciągam też dość sporą towarówke z plandeką (waga porównywalna z moim kempingiem) , ale na szerokość nie wystaje poza auto a na wysokości ok 10cm i wtedy spalanie jest o ok 1L większe niż solo a z kempingiem jak już pisałem różnica jest ok4L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to żagiel, ale nie mów mi że laweta załadowana samochodem to lajcik cfaniaczek.gif

Myślę że galant z taką lawetą miałby co robić mimo, że mocy niby ma więcej niż poprzednie Pajero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie że laweta to lajcik tylko że nie można porównywać lawety i kempingu :-] Ciężką lawete trudniej rozbujać i czuć ją najbardziej przy rozpędzniu ale jak już się kulnie do prędkości przelotowej to już idzie fajnie A kemping z reguły lżejszy od załadowanej lawety łatwiej rozpędzić a opór rośnie razem ze wzrostem prędkości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.