Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja mam starego Paska z ASB i zawsze tylko D i do przodu. Najechane mam już ponad 300 kkm i nic się nie dzieje. Przyczepa nie mała a skrzynia radzi sobie świetnie, więc nie ma co kombinować i "wajchować":drive: bo w końcu to AUTOMAT.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ja jezdze z niemałym silnikiem z automatem i nie mam problemu z przyczepą a nawet lawetą , oczywiscie wrzucam D i do przodu a jesli brakuje obratów lub stwierdzę że szkoda silnika pod góre to używam tiptronika , a pozatym to juz którys kolejny samochód a automatem i twierdzę iz jezeli użytkuje sie go prawidłowo to rzywotnośc takiego urządzenia jest nie mniejsza niż manuala a efekty jazdy dużo przyjemniejsze i choc nie jestem zwolennikiem to z pod świateł też da się ruszyc z piskiem opon :skromny:

Edytowane przez COLA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku znajomych mechaników i każdy z nich mówi to samo, jeżeli skrzynia ma możliwość ręcznej zmiany biegów to należy zawsze z tej opcji korzystać i jeździć na niższych biegach, jeżeli skrzynia nie ma takiej funkcji, to należy jeździć na Sport. Podobno skrzynia bardzo się "męczy" przy zwykłej jeździe na "D", kiedy szybko wrzucane są wyższe przełożenia. Ja generalnie jeżdżę na 3 i 4 biegu.

i jeszcze uwaga ogólnie co do automatów. Jeżeli ktoś nie jest zwolennikiem sportowej jazdy, jeździ głównie w mieście i chce kupić jakiś nowszy, większy samochód, to nie ma odwrotu od automatu. Ja osobiście byłem przeciwnikiem automatów, bo niby to dobre dla emerytów, ale jakoś tak wyszło, że przesiadłem się na samochód z automatem i mimo ułomności automatu w tym modelu, po kilku dniach jazdy w mieście stwierdziłem, że nigdy więcej nie chcę manuala. Automaty w nowszych większych samochodach chodzą genialnie, osiągi i zużycia paliwa praktycznie to samo w wersji z manualem. W mniejszych samochodach jednak trzeba uważać bo często montowane są słabe skrzynie.

Ponadto, nie jest tak, jak twierdzą producenci, zwłaszcza BMW, że automat jest bezobsługowy. Po pierwsze, trzeba od czasu do czasu sprawdzać poziom oleju w skrzyni bo zdarzają się wycieki, po drugie, olej w automacie się wymienia, wbrew temu co twierdzi np. BMW, a przyznaje to sam producent skrzyń, firma ZF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że olej się wymienia i filtr też. Gorzej, ze do niektórych skrzyń nie ma dostępu do wymiany filtra. Tak jest w popularnej japońskiej skrzyni Asin montowanej w Fiatach Croma, Alfach, Lanciach, Oplach, Volvo. Niestety do wymiany filtra onieczne jest wyjęcie skrzyni z auta i jej rozebranie więc filtr zmieniasz tylko podczas remontu skrzyni. Bardzo jej to szkodzi i relatywnie często uszkadzają się te skrzynie, a remont drogi. Wygląda na to, że producent specjalnie pokombinował, żeby zbyt długowiecznego urządzenia nie zbudować. A użytkownik może co najwyżej wykonywać wymiany oleju systemem dynamicznym (z dużą stratą oleju - na przelewanie) co 60 tys km i liczyć na to, że mu skrzynka nie padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację, razem z wymianą oleju powinno się wymieniać filtr, w przypadku E60 niestety zintegrowany z pokrywą, ewentualnie inne elementy, np. w przypadku E60 tulejkę uszczelniającą gniazdo przewodów, kosztuje grosze, a często cieknie i skrzynia pada. Oczywiście wymianę oleju najlepiej robić w sposób dynamiczny, wtedy większość starego oleju zostanie usunięta, jednakże niewiele warsztatów to praktykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak. Olej w ASB to podstawa, wiele osób to lekceważy, a kiedy czai się, że coś jest nie tak -wtedy przeważnie jest już za późno, a później jest, że ASB się psuje, że awaryjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak. Olej w ASB to podstawa, wiele osób to lekceważy, a kiedy czai się, że coś jest nie tak -wtedy przeważnie jest już za późno, a później jest, że ASB się psuje, że awaryjna...

 

Tak ale wielu producentów nie przewiduje wymiany oleju w ASB natomiast na różnych forach piszą aby go jednak wymieniać,

a więc jak to jest :niewiem: Jeżeli producent nie przewiduje wymiany oleju to powinni się go nie wymieniać. niestety z tego co czytałem to tak nie jest, tylko dlaczego?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też wymieniam,wbrew tego co mówi producent,u mnie w tylnym dyferencjale,niema nawet korka spustowego do zmiany oleju,a i tak zmieniam,mimo tego że sie nie zmienia,ale po jakimś czasie dodatki do szpery tracą właściwości i wszystko umiera,także tam gdzie jest olej,płyn,smar nie patrzeć co pisze producent,pamiętajcie,kto smaruje,ten jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to prawda :hmm:

http://www.auto-swia...-skrzyni-biegow

Pozdrawiam.

 

Myślę, że wiele w tym prawdy.

 

Prawda nie prawda ja se chyba wymienie olej w ASB :hmm: ale na wiosne jak ciepło będzie bo teraz to tylko jeździć można a nie przy aucie robić :mikolaj:

 

Tylko przed wymianą zaczerpnij wiedzy na temat wymiany w Twoim aucie, bo czasem nie wystarczy zlać oleju i wlać nowego, ponieważ przy zlaniu oleju skrzynia potrafi się zapowietrzyć i bez odpowiednich kroków sama się nie odpowietrzy, a w ten sposób można narobić sobie biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.