Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, dziękuję za Wasze wypowiedzi.

Co do zdania:

"przy przyczepie automat raczej mi będzie przeszkadzał niż pomagał"

chodziło mi o opisywane w tym temacie problemy z automatem i cepką w górach, czyli redukcje przy podjazdach na 4, hamowanie silnikiem przy zjazdach, itp. W manualu nie ma tych wad a przejeżdżałem przez nie jedne góry.

Z zalet automatu to jeszcze bym dodał mniejsze lub brak szarpania cepką przy zmianie biegów. Ja w manulau czasami daje w palnik i potem się stukam w łepetynę :mlot:

3 godziny temu, maarec napisał:

Jeżeli połączysz automat z aktywnym tempomatem i systemem utrzymania pasa ruchu (działającym min jak w VW) to będziesz miał uśmiech od ucha do ucha przy każdym otwarciu bramy garażowej. 

Aktywny tempomat mnie rusza, ale system utrzymania pasa? Lepiej nie, bo jeszcze zacznę pić za kółkiem :ee: Muszę mieć świadomość, że jeszcze jestem do czegoś potrzebny,

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Awarii bym się nie spodziewał

Też mam taką nadzieję, jednak obawy pozostają, w szczególności po wykupie.

2 godziny temu, Mandrol napisał:

małe benzyny nie nadają się do automatów

Też mam takie doświadczenia i to bez ogona.

23 minuty temu, Pierzasty napisał:

He he. Ja do tej pory, około 15 lat jeździłem automatem (po kolei Civic, Pajero, 2 x Mercedes Sec, Galant). Teraz 1szy raz mam auto w Manualu...i tak już zostanie. Automaty szczególnie trochę starsze za dużo strat generują kosztem wygody. Np Galant 2-3 litry benzyny i 2 sekundy do setki...po za tym żadnych, ale to żadnych minusów.

Arek, Ty to umiesz namieszać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze stanąć w obronie Mundka, bo w prawie wszystkim się z nim zgadzam:

2 godziny temu, mundek28 napisał:

Dla miernego kierowcy oczywiście że najlepszy jest automat

Prawda, bo każdy cienki kierowca nie musi się dodatkowo skupiać na zmianach biegów.

2 godziny temu, mundek28 napisał:

dla innych sprawa wyboru co lubią czy dokazywać na drodze czy wygodnie jechać

No tu chyba nie ma kontrowersji, wybierasz co chcesz, lubisz itp.

2 godziny temu, mundek28 napisał:

to tak jak z napędem- dla fujarek tylko przedni

No przedni najbezpieczniejszy, zapomnijmy chwilowo 4x4, by nie zrobić OT

2 godziny temu, mundek28 napisał:

dla kierowców z jajem tylko tylny bo można się poślizgać

Tutaj można dyskutować o wieku, odpowiedzialności, bezpieczeństwie. Ale to nie ten temat, nie róbmy OT.

 

Tak więc pierwszy raz na forum ja to napiszę - koledzy, ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lbuster napisał:

 

Prawda, bo każdy cienki kierowca nie musi się dodatkowo skupiać na zmianach biegów.

 

No popatrz a ja sobie automatach kupiłem ? muszę sprzedać aby nie być cieniasem ???

Szkoda że w ciężarówce mam manual bo tutaj jest tylko 16 biegów, ale daję radę jako cienias ???? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

He he. Ja do tej pory, około 15 lat jeździłem automatem (po kolei Civic, Pajero, 2 x Mercedes Sec, Galant). Teraz 1szy raz mam auto w Manualu...i tak już zostanie. Automaty szczególnie trochę starsze za dużo strat generują kosztem wygody. Np Galant 2-3 litry benzyny i 2 sekundy do setki...po za tym żadnych, ale to żadnych minusów.

nie dziwię się Tobie , jak pisałem wyżej starsze automaty jak dla mnie są nie do przyjęcia  i też bym wolał manual ale skrzynie typu PS, DSG itd to inna bajka biją na głowę manual w każdej dziedzinie (no może poza trwałością :hehe:) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

No popatrz a ja sobie automatach kupiłem ? muszę sprzedać aby nie być cieniasem ???

Szkoda że w ciężarówce mam manual bo tutaj jest tylko 16 biegów, ale daję radę jako cienias ???????

Normalnie aż mi cię żal , jak bym miał ręczną ,zmieniłbym prace ,a staroszczakiem  bez wzpomy się jeżdziło .to były czasy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Commander napisał:

Kto nie jechał Krazem...nie zna życia...

Na postoju we dwóch ledwie dawaliśmy rady , ale ty dajesz ekstremalne przykłady ,niektórzy  niewiedzą co to Kraz ,

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba 17 lat jak mąż kuzynki zabrał mnie nim jesienią w pola... Dobrze że było po przymrozku....to dalem radę zawrócić do domu. To była wywrotka. Ponoć paliła w każde mrozy. Magicznym rozwiązaniem było wlanie polowy butelki denaturatu do filtra powietrza i ....wrrrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adaml61 napisał:

Normalnie aż mi cię żal , jak bym miał ręczną ,zmieniłbym prace ,a staroszczakiem  bez wzpomy się jeżdziło .to były czasy ,

Niepotrzebnie, jeżeli jeździsz to wiesz że z manuala na automat przesiadasz się bez problemu ale w drugą stronę już nie jest tak fajnie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja następne auto też kupię w automacie bo już staję się leniwy i wygodny ale nie wiem czy z przyczepki nie zrezygnuje na rzecz kampera , jeżeli nie to będzie to automat ale klasyczny nigdy nie DSG a najlepiej ten nowy PSA z możliwością hamowania silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mundek28 napisał:

najlepiej ten nowy PSA z możliwością hamowania silnikiem.

benzyna? hamowanie silnikiem w dieslu chyba nie występuje w samochodach osobowych sprzedawanych w EU.

Poza tym zastanów się, staniesz się miernym kierowcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.