Jump to content
Sign in to follow this  
dranja

Wykładzina podłogowa do przedsionka

Recommended Posts

EwaMarek

ja mam podłoge do przedsionka z sztucznej trawy kupioną w jakimś markecie

ostatnio gdzieś doczytałem że najlepiej kłaśc podspód zwykłą folie malarską - po skończonym pobycie wywalasz do kosza i problem z głowy.

wczoraj oglądałem przyczepke znajomego i zaglądaliśmy wszędzie co szkop zostawił - okazało się że było kilka paczek właśnie takiej folii.

Wirek

Czy ktoś z Was kładać podłoge w przedsionku pod nia kładzie jakąś folie czy coś podobnego.

Kładać podłoge w przesionki , a później ją zwijając od strony ziemi jest fatalnie zanieczyszczona i trudna do wyczyszcenia. Na przykład w Elcampie można kupić folie pod podłogę tak sie zastanawiam czy może byc na przykład folia malarska czy coś podobnego, a może ktoś używana czegoś podobnego, ciekaw jestem jak inny rozwiązują ten problem.

kerad6

wir57 jeździmy od lat ze znajomymi trzema przyczepami i wszyscy uzywamy tego typu plandek jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/item486538861_plandeki_plandeka_3x5_m_mocna_importer_hurt_w_wa.html . Nam wytrzymała kilka sezonów , a teraz kupiliśmy taką 3xgrubszą. Na dole tej aukcji jest tabelka z foto i rozmiarami. Nasza 3x5 to koszt 42,59zł/3,3kg. Te plandeki spisuja sie znakomicie i nawet jakby pojawiła sie woda to przeleci pod plandeką i jest nadal sucho. Utrzymanie czystości nie stanowi żadnego problemu - miotełka. Trawa jest potem przygnieciona ale ma znakomite właściwości regeneracyjne i błuskawicznie odrasta. Ten patent sprawdza sie nam znakomicie od lat. :niewiem:

post-62044-imported-00b9e5ea-9fc2-44f6-8d74-ca0212817a06_thumb.jpg

kerad6

Jeździmy od lat ze znajomymi trzema przyczepami i wszyscy uzywamy tego typu plandek jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/ite..._hurt_w_wa.html . Nam wytrzymała kilka sezonów , a teraz kupiliśmy taką 3xgrubszą. Na dole tej aukcji jest tabelka z foto i rozmiarami. Nasza 3x5 to koszt 42,59zł/3,3kg. Te plandeki spisuja sie znakomicie i nawet jakby pojawiła sie woda to przeleci pod plandeką i jest nadal sucho. Utrzymanie czystości nie stanowi żadnego problemu - miotełka. Trawa jest potem przygnieciona ale ma znakomite właściwości regeneracyjne i błuskawicznie odrasta. Ten patent sprawdza sie nam znakomicie od lat.

post-62045-imported-2f07ab77-bb98-44d2-bbda-4cfc0b4c505b_thumb.jpg

mymlon

Ja w tym sezonie używałem podłogi z tkaniny opisanej przez kwita.

poprzednio stosowałem plandeki takie jak pokazuje kerad6, jednak dosyć mocno się brudziły od spodu i pełno było na nich pasku.

Tak to wygląda:

*pies jest elementem dekoracyjnym .....

Ps. może połączyć wątki ?

post-62046-imported-a5e1d2f3-b798-4d89-b263-0c21fdf9a721_thumb.jpg

kerad6

mymlon nie mam problemu z brudzeniem od spodu. W dniu pakowania i zwijania się podłoga wyciagana jest na zewnątrz na trawkę i odwracana. :niewiem: Wigotna szmatka i na słońcu w kilkanascie minut jest dosuszana jeśli trzeba i miotełka załatwia temat :swieca:

petek

Potwierdzam co mówi kerad. Też mam taką podłogę i spisuje się dobrze. Niestety innych nie używałem, więc nie mam porównania. Moja jest ogromna, więc zawsze złożona jest na pół co dodatkowo zwiększa grubość podłoża.

Tomii
Wigotna szmatka i na słońcu w kilkanascie minut jest dosuszana jeśli trzeba i miotełka załatwia temat

Zwijałeś to kiedyś w kiepskiej pogodzie :niewiem: ? Ja już dwa razy. Za pierwszym razem po wyciągnięciu wtopionej w błoto podłogi wrzuciłem ją do luku na butle. Schowek był pięknie umazany :ok:.

Drugim razem już tego nie wyciągałem z bagna. Została w Sandomierzu.

Po powrocie z Sandomierza zakupiłem kolejną, ale jakoś ani razu nie posłużyła za podłogę. Więc miałem sezon praktycznie bezpodłogowy :swieca:.

IMO kupować jak najtańszą i w razie kiepskiej aury od razu do kosza ją. Zielona o wymiarach 2x3 metry kosztuje ca. 10 zł.

kerad6

Tomii jak jest słabsza pogoda to składanie załatwiam w przedsionku. Wytarcie , złozenie na pół, wytarcie, złozenie na pół itd. Ale jak mnie pamięć nie myli to nawet w słabszej pogodzie znajdzie sie odrobina słońca :swieca::niewiem:

Wirek

kerad6, proponujesz pandekę , ale podłogę już mam siatkową, zdecydowanie lepiej się sprawdza jak pandeka ( testowałem i pandekę).

A moje pytanie było czy pod podłogę tą siatkową kładzie ktoś coś jeszcze np folie malarska , by od strony ziemi nie za mocno zabrudzić .

Maras

wir57, używam wykładziny podłogowej firmy BOLON http://www.bolon.com/index_l.asp?menu=menu2&subMenu=subMenu2&url=%2FaboutCamping i przed rozłożeniem wykładziny rozkladam folie malarską ale nieco grubszą . Przy zwijaniu odpada czyszczenie wykładziny ,wystarczy pozamiatać a folia jako jednorazówka ląduje w koszu na śmieci. J jeszcze napisze ,że fartuchy przedsionka mam zawinięte do środka ,położone na foli a na fartuchach mam wykładzine.

petek
Przy zwijaniu odpada czyszczenie wykładziny ,wystarczy pozamiatać a folia jako jednorazówka ląduje w koszu na śmieci.

Trochę to nieekologiczne.

Maras
Przy zwijaniu odpada czyszczenie wykładziny ,wystarczy pozamiatać a folia jako jednorazówka ląduje w koszu na śmieci.

Trochę to nieekologiczne.

Tak masz racje ale każdy z nas czy to w domu czy na wczasach ,,produkuje'' tony odpadów i śmieci które lądują w kuble na śmieci.

Serek

panowie jeszcze o ekologi w czasie urlopiku mam mysleć... :niewiem: