Skocz do zawartości

Prędkośc jazdy z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

Cicik - ja tego nie pisze przeciwko Tobie, tylko popatrz - mowimy o naprawde waznej rzeczy - o bezpieczenstwie nas wszystkich, a zaczyna sie wyliczanka - a takim autem to mozna, a suvem to to, a jak mam 300 koni to mi koleiny sie nie licza itd. Po co sie tym chwalic - dla chwalenia?, no chyba nie o to chodzi.

 

Fajnie jest sie czasem czyms pochwalic, ale akurat ten temat.... :hmm:

 

J.

 

Robak - idziemy na wodke?

Cicik, Ciebie tez bierzemy ale zalozymy Ci blokade na 80...

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ok. zdaje sie ze wszyscy mamy podobne podejscie do bezpieczeństwa na drogach (+/-10% ;p)

ps.

od ponad 2 lat nie pije ale chętnie sie spotkam i bede robił za taksówkarza ... tylko mi nie trujcie ze "za wolno panie" ... :D

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie  przyklad pierwszy z brzegu -  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120113/REGION99/99246551

 

I nie chodzi o to ze on wpadl do rowu - poczytajcie dalej - przyczepa po odczepieniu sie od auta poleciala na przeciwny pas drogi - a jak bym tam jechal ja z rodzina wracajac z Litwy?

 

A tu dla busiarzy - 7d1e6490-001c-11e3-8e4e-0025b511229e.jpg

 

 

 

 

 

A tyle zostaje..022801.jpg

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten powyzej z niebieskiego busa rozwalil sie kolo kemping w Bąkowie kolo mojego rodzinnego Kluczborka ;-) i nie predkosc siala zniszczenie - chłopina zasnal za kółkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po autostradzie jadę albo z przyczepą, albo ciężarówką tak więc nie przekraczam 130-140km/h :P

Tez masz na godziny płacone, ze trzymasz się ograniczeń? ;) Ehhh za to lubiłem moja ostatnią firmę, ze jak było 50 to się jechalo 48 a na autostradzie max 80 (za 77 tez się nikt nie czepiał) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez masz na godziny płacone, ze trzymasz się ograniczeń? ;) Ehhh za to lubiłem moja ostatnią firmę, ze jak było 50 to się jechalo 48 a na autostradzie max 80 (za 77 tez się nikt nie czepiał) ;)

Ha tak dobrze już nie ma, teraz masz za kilometry (chociaż chyba nie jest to do końca legalne :hmm: )  lub procent od frachtu, diety i inne takie.

A ja jako wolny strzelec  jeżdżę dla przyjemności i jeszcze za to płacą  :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ja raz jechałem 147 km/h.

Ale to było bez przyczepy.

Miałem za to przy sobie dowód rejestracyjny mojej przyczepy. Więc może by to uznać?

Swoją drogą to ostatnio kilka razy przejeżdżałem autostradą A2, zdarzyło mi się być wyprzedzonym przez auta z przyczepami jadące z prędkościami grubo powyżej 130 km/h. Zawsze wtedy zmieniam pas i zwalniam lekko aby być jak najdalej od takiego zestawu. Może mam zbyt bujną wyobraźnię?

 

I jeszcze jedno mi się przypomniało - w Polsce na autostradzie przekroczenie prędkości zestawem o 10 % to 88 km/h a o 20% to wychodzi 96 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam tempomat na 93, co na nawigacji daje równo 90 km/h i jadę bez konieczności wyprzedzania ciężarówek, no chyba że trafi się jakiś wyjątkowo zamulony. Nie rozumiem po co gnać na złamanie karku zwłaszcza jeśli jedzie się wypoczywać? Żeby zaoszczędzić godzinę na trasie? Oczywiście piszę o suchej i równej nawierzchni. W przypadku deszczu nie jadę szybciej jak 70.

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W przypadku deszczu nie jadę szybciej jak 70.

 

Adam z Januszkowic za Luckiem targałeś jak szalony ;-) 70 to chyba w terenie zabudowanym - taki joke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.