Skocz do zawartości

Prędkośc jazdy z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

Helmut,

Owszem ,masz rację sama dobrze działa ,ale musi byś sprawna.

 

 

Hobbyuser,

napisałem swoje posty ,aby uzasadnić Twoje uwagi. Wybacz ,ale żadnym wrogiem publicznym na Forum nie jesteś. Wręcz przeciwnie mnie Twoje uwagi zainspirowały aby napisać kilka słów od siebie.

 

Wiem, wiem, Lucjan. Pisalem, z przymrużeniem oka :) Chodziło mi od początku o mocne diesle jak Twój i dlatego obruszałem się na uogólnianie.

 

Helmut, mój mimo manualnej skrzyni też "myśli" za mnie i czasami to mi cały wyświetlacz zasłania, krzycząc na mnie, że nie zwracam uwagi gdy każe mi zmienić bieg na wyższy - ale przeżegnał byś się lewą ręką , jakbyś zobaczył kiedy każe zmieniać, to są dopiero głupoty :)

Edytowane przez Hobbyuser (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wracając do tematu moja córka ciągnie Passatem B5 130 KM przyczepe LMC 540 i ona jako kierowca ma bardzo małe doswiadczenie jazdy z przyczepa i sama mówi, że kiedy hak jest dociążony tak w granicach 80 kg to troche lepiej sie prowadzi zestaw. Ponadto sama mowi, ze jak rusza to stara sie jechac w granicach 80 - 85 km/h tylko jak pokonuje coraz wiekszy odcinek drogi jednorazowo to zdarza(zapomina sie jej) i nawet 100 -110 "pomykac"  Najbardziej boi sie kolein bo te nawet przy 80 km/h potrafia mocno rzucać całym zestawem. I co najważniejsze posłuchała sie taty i kreci "konia" cały czas w granicach 2500 - 3000 obr. i nie ma wiekszego znaczenia czy auto spali 2 litry wiecej wazne aby samochód miał władze nad "ogonem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także staram się aby na haku było obciążenie około od 65 do 70 kg bo wtedy zestaw lepiej się prowadzi.

 

Helmut,

czy obciążenie haka w Twoim zestawie około 80 kg nie jest za duże.

Masz odważną Córkę skoro nie boi się jechać ciężkim zestawem powyżej 100km/h.

Tzw. uśpienie autostradowe(chodzi mi o stopniowe przyzwyczajanie się do wyższych prędkości ) zdarza się każdemu i po długiej jeździe gdy zwolnimy  ,wydaje nam się że się wleczemy bardzo wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Helmut,

czy obciążenie haka w Twoim zestawie około 80 kg nie jest za duże.

Masz odważną Córkę skoro nie boi się jechać ciężkim zestawem powyżej 100km/h.

Tzw. uśpienie autostradowe(chodzi mi o stopniowe przyzwyczajanie się do wyższych prędkości ) 

Absolutnie masz racje , ze jest za duzy nacisk. Masz rowniez racje ,ze nastepuje tzw. uspienie autostradowe(monotonia) stad czesto, gesto nie zauwaza sie predkosci z ktora sie porusza. Ona az tak do odwaznych nie nalezy bardzie po prostu brak doswiadzenia. Nie jest to reguła ale sie zdarza :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie max.to 140km/h.Na autostradzie staram sie utrzymac 110-115km/h,silnik ma wtedy ok2100 obr. na 5 biegu.

Z obecnym zestawem nigdy nie "wezykowalem",napewno za sprawa wielkosci i masy holownika.Koleiny nie robia na nim wielkiego wrazenia.Raz dla proby ciagnalem RAV-KA i juz nie jest tak wesolo do 110km/h zestaw zachowuje sie stabilnie,powyzej zaczyna myszkowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a kto Mu zabroni ;-) bzdury pisze zwlaszcza jak czytam ze "Koleiny nie robia na nim wielkiego wrazenia" - yhy - przy hobby 540 ktora w sama sobie ciaga sie jak taczkowoz.... i perelka...."Raz dla proby ciagnalem RAV-KA i juz nie jest tak wesolo do 110km/h zestaw zachowuje sie stabilnie,powyzej zaczyna myszkowac" - auto 4 napedowe lepsze od multivana .... buhahahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys z towarowka dopuscilem się 120 na autostradzie i wyprzedzajac TIRa szybka zweryfikowalem swoje zapedy, fakt ze zaczep nie mial stabilizacji, ale i tak 110 na budziku to mam tylko jak wyprzedzam i ktos mi nadmiernie daje dlugimi po tylku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę z regulaminowymi prędkościami ,czasem tylko troszkę szybciej przyśpieszam .

 

Robak jeśli to Ty za mną jechałeś, to jakoś cały czas Twój zestaw jechał za mną . Smrodu z rur nie czułeś bo jechałeś z zachowaniem właściwego dystansu.

 

Serdecznie pozdrawiam Lucek.

Lucek, absolutnie nie zarzucam Ci nadmiernej prędkości! Chodziło mi właśnie o to odejście poza terenem zabudowanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak wiem ,że mi  nie zarzucasz nadmiernej prędkości, napisałem tylko ,że Ty swoim zestawem dotrzymywałeś mi towarzystwa bardzo sprawnie.

Serdecznie pozdrawiam Lucek.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

.Niektóre komentarze o jeździe zestawem powyżej 100 i więcej km/h i chwalenie się tym uważam za DEBILNE.W Austrii byłem świadkiem naocznym jak dwa zestawy obróciło wokół osi na autostradzie i nie jechały szybciej niż 90 km/h.  Obydwie przyczepy nie nadawały się do remontu.

Przy nagłym hamowaniu zestaw zawsze zachowuje się inaczej niż samo auto i nic tu nie pomogą nawet duże umiejętności kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.