Skocz do zawartości

Prędkośc jazdy z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A teraz uwaga - przepis mówi, że można jechac 80km/h z przyczepą

 

Na wszystkich drogach w Polsce, przepis mówi: 70 lub 50.

80 km/h wyłącznie na drogach dwujezdniowych, ekspresowych i autostradach.

PS

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3455907,radary-bez-tolerancji-mandat-za-przekroczenie-predkosci-nawet-o-1-kmh,id,t.html?cookie=1

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - a o jakiej drodze myslisz napisalem - o waskiej, z drzewami w poboczu drozce na Mazurach z 1000 - em zakretow? - tam to chyba juz zupelny glupek by jechal z budka powyzej 70km/h.

A 50 - no to chyba wiadomo, ze we wiosce i miescie jak by dzieciak za pilka wyskoczyl albo rower jakis...

 

Nie, to prowokacja jest - albo dajesz na pismie, ze nie przekraczasz, albo z nami nie pijesz.... :ee:

Choc, knajpy dobre wynalazles...

 

A w ogole to dzieki za uszczegolowienie przepisu. :ok:

 

J.

 

Chiccoo - fajny link. :yes:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - a o jakiej drodze myslisz napisalem

 

Nie ważne, co myślę. Ja to wiem, Ty to wiesz, a ktoś inny o tym przeczyta w takiej formie i ...

dlatego:

A w ogole to dzieki za uszczegolowienie przepisu. :ok:

 

... sam już napisałeś, dlaczego :skromny:

Nie, to prowokacja jest - albo dajesz na pismie, ze nie przekraczasz, albo z nami nie pijesz.... :ee:

 

Nie mogę dać tego na piśmie - przepis mówi, że z kempingową przyczepą można jechać 110 km/h i to nawet na mokrej nawierzchni :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer...a jaki to przepis mowi ,ze mozna z przyczepa /niewazne jaka/ jechac 110 km/h.Z tego co ja wiem,a prowadze firme transportowa,to w obszarze UE dopuszczalna predkosc zestawu z przyczepa,to w zaleznosci od kraju ,po terenie ktorego sie poruszasz,to jest  80/90 km/h.I niewazne jest ,jaki to typ przyczepy-jest to tzw.zespol pojazdow i przepisy odnosza sie tylko i wylacznie do "zespolu pojazdow"!!! I 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z N126E zrobiłem próbę i przy 130 szła jak po sznurku ; N126N  do 100 ok > już się prowadzi niezbyt pewnie ; na autostradach staram się jechać tak jak tiry i jest bezpiecznie i nie nerwowo dla wszystkich ; jak niema tirów to trzymam 90 - 95 i wtedy mam najmniejsze spalanie bo zestaw idzie bardzo płynnie ; jak bym jechał 80 to złapię przepały - zaznaczam , że dotyczy to autostrad , na zwykłych drogach jadę tak jak na to pozwalają warunki ale generalnie duże prędkości mi nie odpowiadają bo wiadomo - koncentracja musi być wzmożona a to zaraz wpływa na moje zmęczenie i dyskomfort jazdy z przyczepką . Myślę , że wiele zależy od danego zestawu , doświadczenia i samopoczucia kierowcy ale nie zapominajmy też o rutynie bo to jak wszystkim wiadomo jest przyczyną niejednej tragedii . Jedzmy tak aby bezpiecznie dojechać i bez mandatów czego Wam wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam bedziesz pil? - a potem na mokra nawierzchnie? :nono:

 

Przecież nie podpisałem deklaracji, że jeżdżę wyłącznie 70-tką, więc pić nie będę :nono: , a wtedy mokra nawierzchnia nie powinna być straszna. Z zasady jednak nie jeżdżę z przyczepą, gdy jest mokro, dlatego nie przetestuję takich warunków.

Kristofer...a jaki to przepis mowi ,ze mozna z przyczepa /niewazne jaka/ jechac 110 km/h

 

... a taki o ograniczeniu prędkości dla takiego zestawu na autostradzie do 110 km/h :hmm:

post-8228-0-86309700-1430672039_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak deszcz zacznie  padac jak wracasz z francuskiej autostrady, gdzie mkniesz jak pocisk z przyczepa 130 km/h to stajesz i nie jedziesz bo mokro jest   - no dobrze.

 

Francja piekny kraj - a jak pada tydzien to tez nie jedziesz z zasady bo mokro? :bzik:

 

J. :niewiem:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie podpisałem deklaracji, że jeżdżę wyłącznie 70-tką, więc pić nie będę :nono: , a wtedy mokra nawierzchnia nie powinna być straszna. Z zasady jednak nie jeżdżę z przyczepą, gdy jest mokro, dlatego nie przetestuję takich warunków.

 

... a taki o ograniczeniu prędkości dla takiego zestawu na autostradzie do 110 km/h :hmm:

attachicon.gifogr_prędk.jpg

Masz Kristofer rację.

Francja, to specyficzny kraj o przepięknych autostradach i fajnych przepisach ruchu drogowego.

 

W ub. roku jechałem ichniejszymi autostradami od granicy z Belgią do granicy z Hiszpanią.

Jechałem na ogół z prędkością 90-100 km/h (max miałem 112 km/h) i byłem wyprzedzany przez o wiele słabsze holowniki. Przeżyłem szok, widząc zestawy wyprzedzające mnie i nie wężykujące.

 

Jedynie na bardziej stromych zjazdach (odpowiednio oznaczonych) mają dla zestawów ograniczenie do 90 km/h, a tak to 130 km/h i 110 km/h gdy pada deszcz.

Faktem jest, że nawierzchnia ich autostrad jest gładka jak szkło. Nawet łaty uzupełniające ubytki w nawierzchni można poznać tylko po różnicy w kolorze.

W naszym teoretycznie istniejącym nad Wisłą kraju na łatach wylatują natomiast plomy z zębów, itp. Stąd jazda po naszych autostradach nawet z prędkoscią 90 km/h może być naprawdę niebezpieczna.

Świeży przykład, trasa S8 wylewana z betonu jest pofałdowana niemal jak góry. Jadąc zestawem miast płynąć, odczuwa się cały czas bujanie wzdłużne.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja moim zdaniem staje się mało rzeczowa i taka mało poważna a mówimy przecież o BEZPIECZENSTWIE naszym i naszych rodzin oraz innych użytkowników dróg.

 I co z tego ,że potencjalnie mogę rozpędzić się zestawem nawet powyżej 130 km/h?, gdy Np. Mercedes w instrukcji obsługi auta podaje , że holując przyczepę nie powinno się przekraczać 80 km/h.

Dlaczego ?- otóż przede wszystkim ze względu na zachowanie warunków bezpieczeństwa oraz zużycie nadmierne auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polakami jestesmy, to chyba dlatego.

 

Lucek, nie widze innej przyczyny - juz zadne argumenty nie przekonuja i zawsze ktos napisze, ze jechal 130..

A przepisy...po co przepisy...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem dzisiaj z Pilicy, ustawiłem na A4 tempomat na 90. Przejechałem 200 km, dwa razy zwiększyłem prędkość do 100 km/h przy wyprzedzaniu ciężarówki, ale ani razu nie musiałem przełączać w celu powrotu do zadanej prędkości. Oczywiście w związku z majówką nie było TIR-ów na drogach, ale jak się chce to jednak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes Gosc, powaznie mowie, jestes godny nasladowania i tyle.

 

Takie postawy powinnismy popierac a nie glupoty opowiadac.

 

Jeszcze raz - Robak = Gośc. Tak trzymac i do milego zobaczenia na trasie.

 

Kiedys napisalem taki dosyc prowokacyjny temat o bohaterach i glupkach karawaningu, to dla mnie jestes po prostu normalnym takim naszym bohaterem karawaningu, bez niepotrzebnego patosu oczywiscie, takim na nasza skale.

Mogles dac 140 - mogles, aparatura by wydala, ale rozum i odpowiedzialnosc zwyciezyla. Mowie jak jest.

 

Pozdrawiam bardzo, Jacek.

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja moim zdaniem staje się mało rzeczowa i taka mało poważna a mówimy przecież o BEZPIECZENSTWIE naszym i naszych rodzin oraz innych użytkowników dróg.

 I co z tego ,że potencjalnie mogę rozpędzić się zestawem nawet powyżej 130 km/h?, gdy Np. Mercedes w instrukcji obsługi auta podaje , że holując przyczepę nie powinno się przekraczać 80 km/h.

Dlaczego ?- otóż przede wszystkim ze względu na zachowanie warunków bezpieczeństwa oraz zużycie nadmierne auta.

Ja powiem więcej. Jest w tym temacie podobnie bezsensowna, jak wiele innych na tym forum.

 

Ja pisałem wyżej o swojej zgodnej z ichniejszymi przepisami jeździe we Francji, a nie w Polsce.

 

Na mój gust na polskich autostradach nawet 80 km/h zestawem wydaje się być szaloną prędkością, bo Polacy nie umieją autostradami i trasami szybkiego ruchu jeździć.

 

Widać Polacy są bardziej "normalni" od innych nacji. Mają niższe limity dopuszczalnych prędkości jazdy zestawem, zaś Francuzi, Niemcy to "popierniczeni" ludzie, samobójcy mający za nic swoje i i nnych bezpieczeństwo i dobrobyt, bowiem Francuz na legalu może zestawem 130 km/h na autostradzie, Niemiaszek 100 km/h.

 

Ad rem. ten sam Niemiec piszący w instrukcji Mercedesa, żeby nie przekraczać autkiem z gwiazdą zestawem 80 km/h, na autostradach tym autem bez zająkniecia smaruje 100 km/h i wiecęj (widziałem). 

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.