Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎19 o 22:38, jacekzoo napisał:

To może inaczej? Widziałeś gdzieś ac na 4 dni? Bo na miesiąc to jeszcze, np pzu z tego co wiem takie oferuje na pewno na auto, na przyczepe sie nie dowiadywałem no nie potrzebowałem. Ale na 4 dni nie widziałem

Pytanie kierowałem do osób które mają jakąś wiedze i praktykę w tym temacie.

 

Może ktoś wypożyczał u Mańczaka? Wiem że można było tam wybrać opcje wypożyczenia z AC(dopłata oczywiście) ale co to za forma to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Wlasnie ukradli mi przyczepe kontenerowa ubezpieczona w Warta. Przyczepe mialem na czas przeprowadzki w Niemczech skad zginela.

Zglosilem dzis na Polizei.

Orientuje sie ktos jak wygladac bedzie teraz cala procedura ?

WhatsApp Image 2018-03-05 at 12.26.14(1).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 26.03.2018 o 22:07, forscher napisał:

Która firma ubezpieczy nową przyczepę?

Swojego Knausa ubezpieczylem w Inter Risku, wyszło najtaniej koło 750 za pełen pakiet na wartość z faktury od dealera i najwyższe assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zbysluch napisał:

Swojego Knausa ubezpieczylem w Inter Risku, wyszło najtaniej koło 750 za pełen pakiet na wartość z faktury od dealera i najwyższe assistance.

Wykupiłeś holowanie 1000km i franszyzę 20km od domu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 22.04.2018 o 13:22, danielpoz napisał:

Może ktoś wypożyczał u Mańczaka? Wiem że można było tam wybrać opcje wypożyczenia z AC(dopłata oczywiście) ale co to za forma to nie wiem.

Wypożyczałem w 2017, 2018 i 2019. W 2017 nie mieli w ofercie AC. W 2018 nie pytałem, w 2019 była ubezpieczona z wkładem własnym - tylko nie pamiętam czy 1000 zł, czy 1000 EUR.

Teraz próbuję ubezpieczyć AC już swoją przyczepę, dostałem ofertę na ponad 1000 złotych. Wydaje się sporo przy wartości przyczepy poniżej 30 tysięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pożyczałem przyczepkę w 2019 roku, to na umowie miałem wkład własny za uszkodzenia do 2000zł. Nie pamiętam aby wyraźnie było podkreślone że przyczepka jest ubezpieczona, ale napewno dopytywałem się o ten wkład własny i wyraźnie wypożyczający potwierdzał że nawet jak przyczepka ze skarpy spadnie, to odpowiedzialność jest do tej kwoty 2000zł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vtam

Czy ktoś się orientuje jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa ubezpieczenia budki z 1993 ??

Czy do wyceny trzeba brać rzeczoznawcę, żeby ubezpieczalnia miała jakąś wartość do ubezpieczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tvardy napisał:

Vtam

Czy ktoś się orientuje jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa ubezpieczenia budki z 1993 ??

Czy do wyceny trzeba brać rzeczoznawcę, żeby ubezpieczalnia miała jakąś wartość do ubezpieczenia ??

Nie trzeba. Jest jeden ubezpieczyciel, który może ją ubezpieczyć, sam ustali wartość na podstawie zdjęć i wniosku od klienta. Reszta na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś się orientuje z autopsji lub z racji wykonywanego zawodu jak ubezpieczyciel podejdzie do ubezpieczenia kampervana  , który w dowodzie ma rejestrację jako dostawczy z możliwością jazdy dla 2 osób (i faktycznie jadą 2 osoby). Nie jest samochodem specjalnym kamperem.  Zakładam, że ubezpieczy bo czemu nie ale w razie jakiegoś zdarzenia czy wypłaci odszkodowanie. Za zabudowę mieszkalną na pewno nie bo nie będzie ubezpieczona z racji przeznaczenia samochodu  a czy za szkodę na ludziach to się zastanawiam ?  W zasadzie samochód jako taki będzie ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Panie właśnie ubezpieczyłem swoją przyczepę w AC koszt 374 zł wariant złoty+, OC 71 zł suma ubezpieczenia 14900 zł tak wycenili mój zabytek.

Czyli reasumując koszt AC + OC 445 zł, ja jestem z tego zadowolony

Edytowane przez Adam Rogowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bozka napisał:

Czy ktoś się orientuje z autopsji lub z racji wykonywanego zawodu jak ubezpieczyciel podejdzie do ubezpieczenia kampervana  , który w dowodzie ma rejestrację jako dostawczy z możliwością jazdy dla 2 osób (i faktycznie jadą 2 osoby). Nie jest samochodem specjalnym kamperem.  Zakładam, że ubezpieczy bo czemu nie ale w razie jakiegoś zdarzenia czy wypłaci odszkodowanie. Za zabudowę mieszkalną na pewno nie bo nie będzie ubezpieczona z racji przeznaczenia samochodu  a czy za szkodę na ludziach to się zastanawiam ?  W zasadzie samochód jako taki będzie ubezpieczony.

Taki temat trzeba przedstawić przed zawarciem polisy do analizy do ubezpieczyciela. Teoretycznie kampervana można by wycenić i normalnie ubezpieczyć. Niemniej jednak kłóci się trochę wpis ciężarowy z kamperem. Nie ma opcji zmiany przeznaczenia ? Na przeglądzie problemów nie ma ? Rozumiem, że zabudowa na stałe, nie jest wyciągana a samochód pracuje w firmie ?

szkody na osobach z NNW powinny być płacone, szczególnie jak jest ściana grodziowa to ubezpieczyciela nie powinno interesować co się wiezie na pace.

14 godzin temu, Adam Rogowski napisał:

Panowie - Panie właśnie ubezpieczyłem swoją przyczepę w AC koszt 374 zł wariant złoty+, OC 71 zł suma ubezpieczenia 14900 zł tak wycenili mój zabytek.

Czyli reasumując koszt AC + OC 445 zł, ja jestem z tego zadowolony

dobra cena. Amortyzacja części zniesiona ? wariant aso ?

zdarzają się jeszcze kosmicznie niskie ceny na kontynuacji - moja o wartości ok 70.000 ma składkę 384 - pakiet pod leasing czyli pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maarec napisał:

Taki temat trzeba przedstawić przed zawarciem polisy do analizy do ubezpieczyciela. Teoretycznie kampervana można by wycenić i normalnie ubezpieczyć. Nie mniej jednak kłuci się trochę wpis ciężarowy z kamperem. Nie ma opcji zmiany przeznaczenia ? Na przeglądzie problemów nie ma ? Rozumiem, że zabudowa na stałe, nie jest wyciągana a samochód pracuje w firmie ?

szkody na osobach z NNW powinny być płacone, szczególnie jak jest ściana grodziowa to ubezpieczyciela nie powinno interesować co się wiezie na pace.

 

Niezupełnie tak.

Zamierzamy ten kamper dopiero kupić. Chcielibyśmy jeżeli nie będzie to problemowe i kosztowne (podano 2 kwoty - od 10.000 i ok 1000 zł !) zmienić przeznaczenie bo wtedy sprawa byłaby jasna. Właściciel twierdzi, że jest to bezproblemowe podobno...

Zabudowa jest na stałe. Samochód obecnie nie pracuje w firmie i u nas też by nie był na firmę.

Ściany grodziowej nie ma ale raczej ją dodalibyśmy w formie żaluzji zaokiennej.

Informacje są tak różne, wykonałam 26 telefonów do instytucji związanych z transportem. Łącznie przedstawiono 4 wersje , niektóre znacznie się różnią

Jutro mam otrzymać info od rzeczoznawcy samochodowego i z bielskiego centrum zabudowy tej marki. Obawiamy się, że gdyby coś się wydarzyło poważnego to ubezpieczyciel nie wypłaci b powie,że samochód nie spełnia przepisów. Niektórzy twierdzą, że ludzie tak korzystają ale nie chcemy ryzykować i się stresować na wyjeździe.

Może ktoś taką sytuację przerabiał po styczniu 2020 r.kiedy przepisy się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.