Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ...

 

Moze komus sie przyda moja informacja - postanowilem ubezpieczyc swoja przyczepke na polisie AC, nie bylo to latwe, odmówiły mi ubezpieczalnie PZU, AXA, HESTIA, PROAMA (to chyba najwieksza sciema jaka slyszalem - zaproponowali ale naprawa tylko na czesciach uzywanych), Liberty, Link 4, HDI, AVIVA. Zgodziła sie tylko Warta.

 

 

Moja budka, ktora zostala skalkulowana/wyceniona przez ubezpieczalnie po ogledzinach przez pracownika Agencji zostala wyceniona na 12.000 w pakiecie na OC+AC+NNW+KR kowta skladki 415 pln....

Warto za te pieniadze miec spokojna głowe...

 

 

Rocznik: 1990/1991,

Model: Hobby 10d,

Faktura importowa z NL: 1.700 Euro,

Faktura Marża: 8.500 PLN,

Drugi własciciel,

 

Przy ubezpieczaniu uwzgledniono koszta udokumentowanych doinwestowan przyczepy, oceniono ja na stacji diagnostycznej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jeżeli chodzi o AC, to dla przyczep starszych niż 15 to zostaje tylko PZU i Warta, było o tym wielokrotnie na forum, i niepotrzebnie się Bartoszu naszukałeś...

 

dla przyczep młodszych niż 15-lat dobra oferta jest w Uniqa Tu - to samo dla kamperów. Zawarcie umowy przed ukończeniem 15-lat pojazdu - pozwala na dożywotnią kontynuację AC.

 

nie będę się rozpisywał - moją oferta jest w odpowiednim dziale na forum.

 

u mnie składka przy 12500 wyszła 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

moje AC obejmuje kradzież budki, ubezpieczona jest na 20 tyś zł, jest to już 4 rok kontynuacji, osatnio nikt mnie nie pytał o zabezpieczenia, ale jak pierwszy raz ubezpieczałem to pytali, nawet robili zdjecia zaczepu z zabezpieczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a co z pożarem? obejmuje?

z dewastacją? obejmuje?

czy tylko wypadkowe - jak się sama wypnie - też oddadzą kaskę? czy wiaterek ją zdmuchnie? czy przy ostrym hamowaniu fiflaka walnie?

i kradzieżowe to AC ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u ubezpieczyciela dzisiaj i już wiem,że na przyczepę Mini Casco nie dają w żadnej firmie. :no:

W niektórych ubezpieczenia nie obejmują kradzieży np. w Uniqa, :no:

Pełne ubezpieczenie w PZU -Europa i Polska  -  kosztuje przy pełnych zniżkach AC,tj. 60 % (i jeszcze dodatkowych )w PZU  340 zł za rok od kwoty 10 tys.,od 8 tys.-281 zł ,od 6 tys.-222 zł(w tym powodzie,huragany, celowe zniszczenia,kradzież ,kradzieże z włamaniami,gradobicie i inne ) :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u ubezpieczyciela dzisiaj i już wiem,że na przyczepę Mini Casco nie dają w żadnej firmie. :no:

W niektórych ubezpieczenia nie obejmują kradzieży np. w Uniqa, :no:

Pełne ubezpieczenie w PZU -Europa i Polska  -  kosztuje przy pełnych zniżkach AC,tj. 60 % (i jeszcze dodatkowych )w PZU  340 zł za rok od kwoty 10 tys.,od 8 tys.-281 zł ,od 6 tys.-222 zł(w tym powodzie,huragany, celowe zniszczenia,kradzież ,kradzieże z włamaniami,gradobicie i inne ) :miga:

 

Zmień agenta, bo nagadał Ci bzdur. W Uniqa TUnormalnie obejmuje kradzież i w dodatku jest praktycznie najtańszym ubezpieczeniem AC dla przyczep i kamperów ( tu różnice idą czasem w tysiące PLN), a jedynym mankamentem jest wiek pojazdu - do 15 lat w chwili wykupienia polisy AC - później kontynuacja dożywotnio.

 

w przypadku ubezpieczenia AC wymagane jest, aby miejsce parkowania było zamykane / ogrodzone więc pod blokiem nie da rady.

 

zależy co rozumiemy przez mini casco - bo jeżeli np żywioły + wypadki to spokojnie można powiedzieć że Uniqa takie proponuje - kupujesz pełen pakiet a jak parkujesz w miejscu nie zabezpieczonym to za kradzież nie płacą....

 

a tak na poważnie - ubezpieczenia typu mini casco, mini assistance, ograniczone AC i podobne "wynalazki" przeważnie ograniczają się do samochodów osobowych do 3,5T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień agenta, bo nagadał Ci bzdur. W Uniqa TUnormalnie obejmuje kradzież i w dodatku jest praktycznie najtańszym ubezpieczeniem AC dla przyczep i kamperów ( tu różnice idą czasem w tysiące PLN), a jedynym mankamentem jest wiek pojazdu - do 15 lat w chwili wykupienia polisy AC - później kontynuacja dożywotnio.

 

w przypadku ubezpieczenia AC wymagane jest, aby miejsce parkowania było zamykane / ogrodzone więc pod blokiem nie da rady.

 

zależy co rozumiemy przez mini casco - bo jeżeli np żywioły + wypadki to spokojnie można powiedzieć że Uniqa takie proponuje - kupujesz pełen pakiet a jak parkujesz w miejscu nie zabezpieczonym to za kradzież nie płacą....

 

a tak na poważnie - ubezpieczenia typu mini casco, mini assistance, ograniczone AC i podobne "wynalazki" przeważnie ograniczają się do samochodów osobowych do 3,5T.

W przyszłym tygodniu będę płacił za Forda Mondeo  2004 rok  Minicasco w PZU za cały rok ( nie obejmuje tylko zdarzeń drogowych-czyli sam płacę za swoje części przy wypadku,obowiązuje w Polsce).Koszt  AC 120 zł na rok-to jest pewne info i obejmuje gradobicie wiem bo miałem w tamtym roku tez to ubezpieczenie i nie traci się zniżek przy zdarzeniach :)

Z tą firmą Uniga sprawdzę w innym punkcie,mi dzisiaj powiedziała babka,że za 10 tys. chcą 300 zł i nie obejmuje kradzieży.

Co to znaczy zamykane miejsce- brama na kłódkę,stała hala?

Jak to ubezpieczenie ma się do wyjazdu ,staniesz gdzieś na chwilę na parkingu i co nie zapłacą za kradzież?

Może o to w skrócie chodziło mojej babce z ubezpieczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będę płacił za Forda Mondeo  2004 rok  Minicasco w PZU za cały rok ( nie obejmuje tylko zdarzeń drogowych-czyli sam płacę za swoje części przy wypadku,obowiązuje w Polsce).Koszt  AC 120 zł na rok-to jest pewne info i obejmuje gradobicie wiem bo miałem w tamtym roku tez to ubezpieczenie i nie traci się zniżek przy zdarzeniach :)

Z tą firmą Uniga sprawdzę w innym punkcie,mi dzisiaj powiedziała babka,że za 10 tys. chcą 300 zł i nie obejmuje kradzieży.

Co to znaczy zamykane miejsce- brama na kłódkę,stała hala?

Jak to ubezpieczenie ma się do wyjazdu ,staniesz gdzieś na chwilę na parkingu i co nie zapłacą za kradzież?

Może o to w skrócie chodziło mojej babce z ubezpieczalni?

 

Wiadomo - minicasco na auta jest i jest tanie.

 

miejsce gdzie trzymasz auto na stałe - czyli nie podczas wyjazdu - bo tu masz prawo przecież zatrzymać się wszędzie :). Miejsce ogrodzone, z bramą zamykaną i już, może to być też parking podziemny czy też strzeżony - wszystko ładnie opisane jest w warunkach ogólnych każdego ubezpieczyciela. Ja mówię o tym otwarcie klientom - nie chcę aby mieli pretensję koledzy z forum jak ich sprzęty znikną a wypłaty z AC nie będzie.

 

w Uniqa 300zł to składka minimalna za ubezpieczenie AC, więc dlatego tyle Ci powiedziała, możliwe że przy 20.000zł też by tyle wyszło. Pewnie po prostu Twoja agentka nie zagłębiła się w warunki lub coś tam gdzieś słyszała. Ogółem ja osobiście ubezpieczam kilkanaście sprzętów z tego forum w Uniqa, a na drugim dużym forum caravaningowym też zdecydowanie polecają Uniqa - im sprzęt droższy tym różnica z najbardziej konkurencyjną Wartą i PZU jest większa - ale wszystko zawsze zależy od konkretnego auta.

 

P.S minicasco jeżeli obejmuje kradzież tego mondeo za całe 120zł to dobra cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.