Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szanowni, nie chcę dodawać nowego tematu, a ten wydaje się pasować.

Potrzebuję w okolicach Warszawy kontakt do rzeczoznawcy, który realnie wyceni przyczepę do ubezpieczenia AC.

Nie bardzo urządza mnie polisa na 50-60% realnej wartości, kiedyś przy zabytkowym samochodzie zrobiłem AC właśnie bazując na wartości określonej opinią rzeczoznawcy i broker teraz stwierdził ,że dla niego to jest ok. Inaczej on może ubezpieczyć, na ile powiem, ale z wypłatą byłyby problemy.

Zaproponowano mi 24 000, a ogłoszenia zwariowały i widziałem już podobną, z tego samego roku, za 61900. Oczywiście to wariactwo, ale sądzę, że transakcyjna cena oscylowałaby ok. 40000, być może od dołu, ale jednak to nie 24000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukson napisał:

Nie szukam polisy, tylko wyceny :-)

To przepraszam, po Twoim poście

2 godziny temu, Lukson napisał:

Nie bardzo urządza mnie polisa na 50-60% realnej wartości, kiedyś przy zabytkowym samochodzie zrobiłem AC właśnie bazując na wartości określonej opinią rzeczoznawcy i broker teraz stwierdził ,że dla niego to jest ok. Inaczej on może ubezpieczyć, na ile powiem, ale z wypłatą byłyby problemy.

Zaproponowano mi 24 000,

zrozumiałem, że Twój broker proponuje AC na 24.000 a Ty szukasz AC w której ubezpieczalnia określi realną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ci rzeczoznawca da? On w wycenach bazuje na danych jakie ma w systemie, a że panika wywindowała ceny ?? Gdybyś miał coś nietypowego, czego nie ma w bazach to tak, ale w tej sytuacji… 

 

bierz najwyższą wycenę w widełkach i tyle. Ja też mam niedoszacowaną budę w AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, filipert napisał:

To przepraszam, po Twoim poście

zrozumiałem, że Twój broker proponuje AC na 24.000 a Ty szukasz AC w której ubezpieczalnia określi realną wartość.

Może faktycznie nieprecyzyjnie się wyraziłem. :-)

Ponieważ w.g. ubezpieczalni wartość to 24 000, a żeby odkupić sobie zbliżoną musiałbym wydać dobrze ponad 40 000, chcę ubezpieczyć budkę na realną wartość.

Broker stwierdził, że aby uniknąć ryzyka przy ew. wypłacie dla sumy ubezpieczenia powyżej katalogów/normatywów, etc., najlepiej jest mieć opinię potwierdzającą wartość, na którą opiewa suma ubezpieczenia. 

Szukam więc rzeczoznawcy, który wyceni przyczepę => opinia.

Jak będę miał opinię z realną wartością, polisa nie będzie problemem. I (zakładam ja i broker), że ew. wypłata też nie.

 

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Tylko co Ci rzeczoznawca da? On w wycenach bazuje na danych jakie ma w systemie, a że panika wywindowała ceny ?? Gdybyś miał coś nietypowego, czego nie ma w bazach to tak, ale w tej sytuacji… 

 

bierz najwyższą wycenę w widełkach i tyle. Ja też mam niedoszacowaną budę w AC

Jacku, w zeszłym roku tak zrobiłem, w 2020 też (wtedy ją kupiłem). Różnice były kilkanaście-20%. Ale teraz wartość rynkowa i wartość w.g. ubezpieczyciela rozjechały się niemal dwukrotnie, więc chcę powalczyć, bo nawet jakiegoś uszkodzenia większego, niż drobne,, nie mówiąc o kradzieży, nie będę mógł zlikwidować => wyjdzie całka.

Rzeczoznawca robi opinię techniczną, podaje wartość w.g. rzeczywistego stanu/wieku/rynku. Mam budę krajową, nie importowaną, pełna dokumentacja, dodatkowe wyposażenie, znikome ślady użytkowania, etc. 

Ćwiczyłem kiedyś taki temat z autem, na które w ogóle nikt nie chciał zawrzeć AC, bo go nie było w katalogach :-)

 

Edytowane przez Lukson (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lukson napisał:
22 minuty temu, filipert napisał:

To przepraszam, po Twoim poście

zrozumiałem, że Twój broker proponuje AC na 24.000 a Ty szukasz AC w której ubezpieczalnia określi realną wartość.

Może faktycznie nieprecyzyjnie się wyraziłem. :-)

Ponieważ w.g. ubezpieczalni wartość to 24 000, a żeby odkupić sobie zbliżoną musiałbym wydać dobrze ponad 40 000, chcę ubezpieczyć budkę na realną wartość.

Broker stwierdził, że aby uniknąć ryzyka przy ew. wypłacie dla sumy ubezpieczenia powyżej katalogów/normatywów, etc., najlepiej jest mieć opinię potwierdzającą wartość, na którą opiewa suma ubezpieczenia. 

czyli dobrze zrozumiałem ;)

intencja końcowa = kwota w polisie AC która Ciebie satysfakcjonuje i nie podważy jej ubezpieczyciel

wyjścia widzę dwa

1. Twoja ścieżka z rzeczoznawcą i dodatkowym kosztem

2. Zmiana ubezpieczyciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, filipert napisał:

2. Zmiana ubezpieczyciela

idealnie w punkt.

Ogarnięty agent, (pamiętajmy, że broker to stopień wyżej i uprawnienia zdobywa poniżej 5% chętnych na państwowym egzaminie (te również posiadam) zrobi wycenę dla klienta bez zewnętrznego rzeczoznawcy.

Jak koledzy podali - spokojnie mogę to ogarnąć - 666988999. Robię takich wycen wartości ponad 300 rocznie.

natomiast jeżeli autor dalej chce za to płacić - sugeruję telefon do lokalnego biura PZM lub Dekra  - spokojnie za 400-600zł będzie zrobiona wycena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacekzoo napisał:

@maarec ale taka wycena będzie wiąząca przy wypłacie ubezpieczenia? czy wtedy zostaje sąd i szarpanie się?

Wycena jest robiona przez pracowników ubezpieczyciela na podstawie zdjęć i opisu pojazdu dostarczonego przez agenta i klienta. Taka wycena nie jest gwarancją 100% pewności, że nie będzie problemów. Nie mierzy się powłok lakierniczych np - a po szkodzie już będzie to weryfikowane. Oczywiście jeżeli są znane wcześniejsze uszkodzenia pojazdu przez klienta - można je opisać. Ubezpieczyciel przegląda też bazy zagraniczne i PL po numerze VIN, raz już dostałem informację, że brak zgody na ubezpieczenie - gdyż kamper miał bardzo poważny wypadek za granicą i jest to wrak.

wycena rzeczoznawcy biegłego będzie oczywiście pewniejsza, takie stosuje się głównie przy leasingu pojazdów używanych - leasing chce wiedzieć co kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 14:11, maarec napisał:

idealnie w punkt.

Ogarnięty agent, (pamiętajmy, że broker to stopień wyżej i uprawnienia zdobywa poniżej 5% chętnych na państwowym egzaminie (te również posiadam) zrobi wycenę dla klienta bez zewnętrznego rzeczoznawcy.

Jak koledzy podali - spokojnie mogę to ogarnąć - 666988999. Robię takich wycen wartości ponad 300 rocznie.

natomiast jeżeli autor dalej chce za to płacić - sugeruję telefon do lokalnego biura PZM lub Dekra  - spokojnie za 400-600zł będzie zrobiona wycena.

@maarec - jak działa w praktyce taka wycena agenta, który nie ma statusu rzeczoznawcy - na jakiej podstawie ubezpieczalnia ją honoruje przy likwidacji szkody, gdy różnica między wyceną katalogową a sumą ubezp. z polisy wynosi np. >50%,?

Znam przypadki podważenia sumy ubezpieczenia z polisy w procesie likwidacji szkody. I nie było dyskusji, że agent taką kwotę uznał za poprawną. Jak wiesz, jedni sprzedają polisy, inni likwidują szkody i ubezpieczalnie mają to mocno rozdzielone ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być rzeczoznawca majątkowy z uprawnieniami (numer uprawnień) wpisany na liście rzeczoznawców majątkowych w monitorze polskim a specjalizujący się w pojazdach, maszynach i urządzeniach (tej informacji nie będzie trzeba dzwonić).  Nie każdy rzeczoznawca majątkowy tak naprawdę będzie to umiał zrobić zgodnie ze standardami majątkowymi. Za biegłego sądowego zapłacisz zapewne więcej.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, effka69 napisał:

Przyszła nam dzisiaj podwyżka na OC o stówę ? już 890 zł. Ma ktoś propozycje tańszego ubezpieczenia? Kamper Ford ctransit trigano challangar 2,4 rok prod. 2002

No jak kto jak nie @maarec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.