Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, pjetko napisał:

U mnie było podobnie, ok 35% w dół.

Na razie temat zostawiłem, bo mam GAP. Ciekawi mnie jednak co w przypadku szkody całkowitej z OC sprawcy, gdy ubezpieczyciel wyceni ją wg jakiegoś katalogu i wyjdzie mu, że roczna przyczepa jest warta 65% nowej...

Bedzie sąd i przepychanki przez 2 lata. U kolegi na start wywalczyłem bez problemu utratę wartości na poziomie 18-19%. Natomiast powalczymy o wycenę na wartość zbliżoną do ubiegłorocznej.  Aktualnie robię ok 10-15 wycen wartości pojazdów kempingowych tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minut temu, maarec napisał:

Aktualnie robię ok 10-15 wycen wartości pojazdów kempingowych tygodniowo

Jak mi się aktualna polisa będzie kończyć, to się odezwę.

 

20 minut temu, maarec napisał:

Natomiast powalczymy o wycenę na wartość zbliżoną do ubiegłorocznej.

Jeszcze dochodzi temat wyposażenia dodatkowego. Mover, markiza, gasbanki, reduktor z CS, instalacja PV, aku, przetwornica... jest możliwość, że po uwzględnieniu tego wyposażenia wartość będzie wyższa niż kwota z FV za "golasa"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pjetko napisał:

Jak mi się aktualna polisa będzie kończyć, to się odezwę.

 

Jeszcze dochodzi temat wyposażenia dodatkowego. Mover, markiza, gasbanki, reduktor z CS, instalacja PV, aku, przetwornica... jest możliwość, że po uwzględnieniu tego wyposażenia wartość będzie wyższa niż kwota z FV za "golasa"? 

tak,  mam specjalny wniosek gdzie uzupełnia się wyposażenie dodatkowe, załącza fotki, faktury itd. Najlepiej zbierać rachunki za wyposażenie.  Czasem muszę się 2-3 razy odwoływać, czasem wycena idzie w drugą stronę. Klient kupił budkę czy kampera za kwotę X a ubezpieczyciel mówi x +30% o czym ostatnio przekonał się jeden z kolegów.

Ostatnio jeden z ubezpieczycieli (nie od przyczep) wprowadził zasady postępowania przy wznawianiu polis komunikacyjnych dopuszczające wzrost wartości pojazdu rok do roku - patrząc na to co się dzieje na rynku pojazdów używanych i nowych zresztą też.  Ostatnio wyceny bardzo się od siebie różnią - PZU bardzo zaniża  przy ubezpieczeniu, Warta raczej podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2021 o 12:59, maarec napisał:

Bedzie sąd i przepychanki przez 2 lata. U kolegi na start wywalczyłem bez problemu utratę wartości na poziomie 18-19%. Natomiast powalczymy o wycenę na wartość zbliżoną do ubiegłorocznej.  Aktualnie robię ok 10-15 wycen wartości pojazdów kempingowych tygodniowo.

Temat ogarnięty. Bez problemu uzyskana  utrata wartości na poziomie 7%. Wycena moim zdaniem bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebeb napisał:

Niniejszym polecam Kolegę maarec w kwestii ubezpieczenia cepki. Wszystko szybko, sprawnie, miło i dobrze...a jak napiszę, że jeszcze tanio to nikt nie uwierzy ;)

dzięki. Nie da się w dzisiejszych czasach aby na końcu było jeszcze tanio :) . Także nie tanio, ale ze zniżką dodatkową :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym zapytać jak to jest z ubezpieczeniem AC przyczepy od kradzieży lub włamania. Czy są jakieś wymogi kiedy to ubezpieczenie działa? Czy przyczepa pozostawiona na prywatnej, ogrodzonej działce rolnej z dala od miast podlega takiej ochronie ubezpieczeniowej? Czy musi być do tego jakiś monitoring/ochrona lub pozostawienie przyczepy przy drodze publicznej?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wartyl napisał:

Chciałbym zapytać jak to jest z ubezpieczeniem AC przyczepy od kradzieży lub włamania. Czy są jakieś wymogi kiedy to ubezpieczenie działa? Czy przyczepa pozostawiona na prywatnej, ogrodzonej działce rolnej z dala od miast podlega takiej ochronie ubezpieczeniowej? Czy musi być do tego jakiś monitoring/ochrona lub pozostawienie przyczepy przy drodze publicznej?

 

 

W zależności od towarzystwa. Są takie, które nie wymagają  zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam do was pytanie moja przyczepka tabbert 2007 w dowodzie rejestracyjnym jest zarejestrowana jako "przyczepa specjalna". Oc w warcie place 48 zł na rok.

Doposazylem ja w mover, markizę, klimę, bagaznik na rowery , przedsionek.

Chciałem w tym roku wykupić polisę ac i pani poinformowała mnie ze żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy mi przyczepy. Powiedziała że muszę zmienić przeznaczenie z " przyczepy specjalnej" na przyczepe kempingowa czyli z tego co się dowiedziałem na stacji diagnostycznej i w urzędzie. Dało by się zrobić ok

Zastanawiam się czy jest sens zmieniać przeznaczenie przyczepy oprócz tego ze teraz nie mogę wykupić polisy AC. I czym się prawnie różni wpis w dowodzie "przyczepa specjalna" od " przyczepa kempingowa" 

Bardzo proszę o info czy miał ktoś z was podobna sytuację.

 

 

16413842653901801120196770005212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomaszsl napisał:

A ja mam do was pytanie moja przyczepka tabbert 2007 w dowodzie rejestracyjnym jest zarejestrowana jako "przyczepa specjalna". Oc w warcie place 48 zł na rok.

Doposazylem ja w mover, markizę, klimę, bagaznik na rowery , przedsionek.

Chciałem w tym roku wykupić polisę ac i pani poinformowała mnie ze żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy mi przyczepy. Powiedziała że muszę zmienić przeznaczenie z " przyczepy specjalnej" na przyczepe kempingowa czyli z tego co się dowiedziałem na stacji diagnostycznej i w urzędzie. Dało by się zrobić ok

Zastanawiam się czy jest sens zmieniać przeznaczenie przyczepy oprócz tego ze teraz nie mogę wykupić polisy AC. I czym się prawnie różni wpis w dowodzie "przyczepa specjalna" od " przyczepa kempingowa" 

Bardzo proszę o info czy miał ktoś z was podobna sytuację.

Masz miękki dowód który pokazujesz, pytanie czy tak sobie pani w WK wpisała czy w twardym dowodzie będzie w polu przeznaczenie "kempingowa".

A generalnie @maarec będzie wiedział wszystkie szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomaszsl napisał:

W tym roku dopiero przerejestrowałem na siebie. W Twardym dowodzie tez było " przyczepa specjalna" 

 

I prawidłowo. Tak ma być. Nie ma już czegoś takiego jak przyczepa kempingowa, a właśnie przyczepa specjalna o przeznaczeniu kempingowym. Pani od ubezpieczeń powiedz, że się myli i idziesz tam gdzie się znają ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

a właśnie przyczepa specjalna o przeznaczeniu kempingowym. ;) 

Właśnie a ja nie mam w dowodzie przeznaczenia "kempingowa" wpisanego. 

 

Edytowane przez Tomaszsl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.