Skocz do zawartości

Ubezpieczenie AC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, jacek00 napisał:

Ale po co brać rzeczoznawcę? Zwłaszcza jak to ma kosztować 1/3 rocznego ubezpieczenia?

 

Przyczepę się ubezpiecza dokładnie jak auto. Cena brana jest z katalogów, ewentualnie podnosisz wartość o ekstra wyposażenie. Jeśli ubezpieczalnia sobie życzy to przysylasz zdjęcia przyczepy. Nikt od ubezpieczyciela nie przychodzi na oględziny

 

I tu jesteś daleko w błędzie Jacku. Przyczep w katalogu jest mniej niż połowa, często ich wartości są liczone dramatycznie. Dostęp do katalogu z mojej wiedzy wykupiło 2 ubezpieczycieli. Reszta nie wycenia wcale.

Na mój wniosek na podstawie zdjęć od klienta, dokumentów, wypełnionego wniosku o wyposażeniu dodatkowym ubezpieczyciel robi darmową wycenę przed zawarciem umowy.

Rzeczoznawca zewnętrzny? To wymóg niedoinformowanych agentów, którym nic się nie chce.

Koszt polisy? Nie da się tego porównać. Wystarczy inny powiat, czasami 10 km obok i robi się połowę taniej. Np DW / DWR/DOA itd.

Oczywiście w takich tematach trzeba zwrócić się do fachowców :). Analogicznie jest z kamperami a jeszcze weselnej z tymi na wynajem zarobkowy. 

Polecam się. 666988999 lub kontakt@rabatoc.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba ze ubezpieczyciel nie ma twojej  właśnie twojej przyczepy w katalogi i nie jest nowa tylko 3-4 letnia ,a Ty oczywiście robisz zdjęcia potem retusz i za miesiąc idziesz i mówisz no ktoś mi zarysował lekko ,ale przyczepa do kasacji , po to właśnie przychodzi rzeczoznawca ,jeśli chodzi o PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mars napisał:

Siema.

Zbliża się termin odbioru przyczepy od dealera. Czytając ten wątek mam wrażenie, że będzie ciekawie z ubezpieczeniem w zakresie OC i AC mojej cepki. Mając 60 % zniżki na wszystko w jakiej wysokości powinienem się spodziewać składki przy wartości 80 kzł?

Skontaktuj się z  @maarec  ubezpieczam u niego od kilku lat jak i wielu innych forumowiczów, polecam  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież @Mars odbiera nową i kwota ubezpieczena to cena z FV...

Ja poprosiłem dealera, żeby mi doliczył wyposażenie dodatkowego montowane u nich do końcowej ceny na FV i mam ubezpieczone właśnie na tą kwotę. Nie wiem jak będzie po pierwszym roku z ustaleniem wartości, ale grzeje mnie to, bo mam GAP na 5 lat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars napisał:

Dzięki za info. U mnie PZU odpada za "całokształt", tak samo,  jak Generali.

Ja nie narzekam, aczkolwiek ogarnia mi wszelakie polisy znajomy. Jeśli więc @maarec siedzi w branży to zapewne warto skorzystać lub choć zasięgnąć informacji na co uważać :)
Zdjęcia w moim przypadku nie były konieczne, a wartość dla ubezpieczyciela bezdyskusyjna, bo brałem bez żadnych dodatków. W pierwszym roku jest to na podstawie FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcin668 napisał:

Chyba ze ubezpieczyciel nie ma twojej  właśnie twojej przyczepy w katalogi i nie jest nowa tylko 3-4 letnia ,a Ty oczywiście robisz zdjęcia potem retusz i za miesiąc idziesz i mówisz no ktoś mi zarysował lekko ,ale przyczepa do kasacji , po to właśnie przychodzi rzeczoznawca ,jeśli chodzi o PZU

Raz przyszedł do mnie rzeczoznawca jak ubezpieczałem auto. Było to 15 lat temu :D Od tamtego czasu kupowałem kilkanaście polis AC i OC dla auta jak i kilka dla przyczepy - zarówno używanej jak i nowej. Nigdy nikt się nie pofatygował, a jedynie kilka razy wysyłałem zdjęcia. Ubezpieczyciele różni - PZU też było po drodze. 

50 minut temu, maarec napisał:

I tu jesteś daleko w błędzie Jacku. Przyczep w katalogu jest mniej niż połowa, często ich wartości są liczone dramatycznie. Dostęp do katalogu z mojej wiedzy wykupiło 2 ubezpieczycieli. Reszta nie wycenia wcale.

Możliwe - Ty wiesz lepiej jak to wygląda :) Z mojego doświadczenia kilku letniego z samymi tylko przyczepami to nikt nie przysyłał rzeczoznawcy, wystarczyły fotki (nie zawsze) i wartość ubezpieczenia, którą mogłem podwyższać jeśli uważałem że jest zbyt niska wg ich wyceny. 

50 minut temu, maarec napisał:

Rzeczoznawca zewnętrzny? To wymóg niedoinformowanych agentów, którym nic się nie chce.

Otóż to. Absurdalne wydaje się branie rzeczoznawcy za 300 zł, kiedy to często jest 1/3 wartości polisy. I tak rok w rok ten rzeczoznawca miałby oględziny pojazdu robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU agent nie wyceni przyczepy. Nie ma cen w systemie. Można jako sumę ubezpieczenia przyjąć średnią cenę takich przyczep z aukcji internetowych (wskazuje się trzy linki) lub agent dzwoni na infolinię agenta tam siedzi sobie taki "rzeczoznawca" i wycenia nam cepkę na telefon pytając o wszelkie dane. Jest to wiążąca wycena do kalkulacji składki. Czasami nie jest w stanie wycenić pojazdu to wtedy internet jak napisałem wyżej. A nowa to nowa . Do paru miesięcy od zakupu wartość fakturowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, agentAK napisał:

W PZU agent nie wyceni przyczepy. Nie ma cen w systemie. Można jako sumę ubezpieczenia przyjąć średnią cenę takich przyczep z aukcji internetowych (wskazuje się trzy linki) lub agent dzwoni na infolinię agenta tam siedzi sobie taki "rzeczoznawca" i wycenia nam cepkę na telefon pytając o wszelkie dane. Jest to wiążąca wycena do kalkulacji składki. Czasami nie jest w stanie wycenić pojazdu to wtedy internet jak napisałem wyżej. A nowa to nowa . Do paru miesięcy od zakupu wartość fakturowa.

jak weźmiesz odpowiednią opcję polisy to wartość z FV będziesz miał przez cały pierwszy rok a nie tylko kilka miesięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o czymś innym. Masz rację ale mi chodzi o przyjęcie wartości przyczepy do ubezpieczenia. 8-mio miesięcznej nie ubezpieczysz na podstawie faktury. Tylko nowe do paru (nie pamiętam do ilu miesięcy od daty zakupu) można na podstawie FV przyjąć do ubezpieczenia. Ta opcja o której mówisz to się zwie Auto 100%. Przy używanych pojazdach też można to wykupić.  

Już wiem do 6 miesięcy od daty zakupu możesz przyjąć do ubezpieczenia wartość fakturową.

Edytowane przez agentAK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, agentAK napisał:

Ja mówię o czymś innym. Masz rację ale mi chodzi o przyjęcie wartości przyczepy do ubezpieczenia. 8-mio miesięcznej nie ubezpieczysz na podstawie faktury. Tylko nowe do paru (nie pamiętam do ilu miesięcy od daty zakupu) można na podstawie FV przyjąć do ubezpieczenia. Ta opcja o której mówisz to się zwie Auto 100%. Przy używanych pojazdach też można to wykupić. 

nie wiem jak jest u innych agentów bo jak pisałem wcześniej od kilku lat ubezpieczam u @maarec

On nie ma problemu z wyliczeniem wartości, bez względu czy jest to  używana czy nowa przyczepa, kamper czy samochód .

wysyłam zdjęcia i dane i w przeciągu kilku chwil dostaję ofertę na maila.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie , że tak . Ja też ubezpieczam tzn. jestem agentem i nie widzę problemu z wyceną pojazdów.  Nawet jeśli nie ma takich pojazdów w systemie PZU. @maarec ma rację.

I jeszcze . 

7 godzin temu, marcin668 napisał:

Chyba ze ubezpieczyciel nie ma twojej  właśnie twojej przyczepy w katalogi i nie jest nowa tylko 3-4 letnia ,a Ty oczywiście robisz zdjęcia potem retusz i za miesiąc idziesz i mówisz no ktoś mi zarysował lekko ,ale przyczepa do kasacji , po to właśnie przychodzi rzeczoznawca ,jeśli chodzi o PZU

Podczas zawierania polisy to agent robi oględziny i zdjęcia. Likwidator przychodzi dopiero po szkodzie na oględziny.

I od razu zaznaczam, że nie zamierzam nikomu z tego forum robić ubezpieczeń. Jestem tu dla funu. I z bracią chciałbym podzielić się tylko swoją wiedzą?.

 

pozdrawiam wszystkich

 

Edytowane przez agentAK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

za kilkanaście dni kończy mi się polisa OC+AC na cepkę....wg dotychczasowego ubezpieczyciela wartość cepki w ciągu roku spadła o ponad 36% !!! Przyczepa kupiona w 2020 jako nowa.... czy to normalne ?

P.S. Jesli jest na forum ktoś kto ogarnia dobre polisy to proszę o priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebeb napisał:

Witam,

za kilkanaście dni kończy mi się polisa OC+AC na cepkę....wg dotychczasowego ubezpieczyciela wartość cepki w ciągu roku spadła o ponad 36% !!! Przyczepa kupiona w 2020 jako nowa.... czy to normalne ?

P.S. Jesli jest na forum ktoś kto ogarnia dobre polisy to proszę o priv.

U mnie było podobnie, ok 35% w dół.

Na razie temat zostawiłem, bo mam GAP. Ciekawi mnie jednak co w przypadku szkody całkowitej z OC sprawcy, gdy ubezpieczyciel wyceni ją wg jakiegoś katalogu i wyjdzie mu, że roczna przyczepa jest warta 65% nowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.