Skocz do zawartości

Egzamin na Prawo jazdy E do B


Rekomendowane odpowiedzi

" Podłączenie zestawu-przyczepy gniazda zasilania przy włączonym silniku"

voice, niestety jest to jedna z czynności na które egzaminatorzy kładą szczególny nacisk.

 

Ja na prawko czekałem 3 tygodnie. Można zerkać Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych co się dzieje z dokumentem.

 

Co robić istnieje jakiś sposób aby do tego 14 sierpnia dostać nowe prawko, lub jakieś zaświadczenie.

 

Żadnego zaświadczenia nie dostaniesz, poczytaj jeszcze http://www.prawojazdy.com.pl/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 571
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Ja na prawko czekałem 3 tygodnie. Można zerkać Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych co się dzieje z dokumentem.

 

coś ten link nie działa, możesz podesłać jeszcze raz aby sprawdzić co z moim prawkiem się dzieje. DZIĘKI.

 

Weszła mi jeszcze opcja prawko międzynarodowego, które wystawia urząd, jak papiery przyjdą to urząd chyba będzie mógł wypisać już na międzynarodowym że mam już E do B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link jest poprawny. Wczoraj strona miała już problemy techniczne z certyfikatami bezpieczeństwa(trzeba podać tam imię, nazwisko i pesel).

Obieg dokumentów jest taki, że z WORD do Wydziału Komunikacji następnie PWPW(Warszawa)gdzie dokument jest drukowany i wraca do WK. Dzwoń i pytaj. Jeśli międzynarodowe PJ drukuje też Warszawa to nic z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

) Jeśli międzynarodowe PJ drukuje też Warszawa to nic z tego nie będzie.

Własnie międzynarodowe wystawia urząd komunikacji nie Warszawa z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Międzynarodowe prawo jazdy

Formularze do druku

 

* dowód wpłaty 25 zl

 

* Wniosek - prawo jazdy

 

Wydział/Jednostka prowadząca

 

Wydział Komunikacji

Wymagane dokumenty

 

Wypełniony formularz (druk) wniosku (należy wypełnić obie strony wniosku, a w przypadku pobrania wniosku z internetu należy go wydrukować obustronnie na jednej kartce formatu A4 w układzie poziomym), oraz:

 

* jedna fotografia o wym. 3,5 x 4,5 cm,

* kserokopia prawa jazdy,

* do wglądu oryginał ważnego krajowego prawa jazdy,

* dowód tożsamości,

* dowód uiszczenia opłaty komunikacyjnej.

 

 

 

Opłaty

 

Za wydanie międzynarodowego prawa jazdy pobierana jest opłata komunikacyjna pokrywająca koszt dokumentu - 25,00 zł, która powinna być wpłacona na konto Urzędu Miasta

 

 

Termin i sposób załatwienia

 

Międzynarodowe prawo jazdy wydawane jest w drodze decyzji administracyjnej, w terminie do 7 dni od daty złożenia wymaganych dokumentów.

Podstawa prawna

 

* Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym - tekst jednolity Dz.U.Nr 108, poz. 908 z 2005 r. z późniejszymi zmianami;

* rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 21 stycznia 2004 r. w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami - Dz.U.Nr 24, poz. 215 z późniejszymi zmianami;

* rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 21 kwietnia 2004 r. w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami - Dz.U.Nr 89, poz. 855 z późniejszymi zmianami;

* rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie warunków wydawania praw jazdy osobom posiadającym prawa jazdy wydane przez niektóre państwa członkowskie Unii Europejskiej - Dz.U.Nr 286, poz. 2883.

 

Tryb odwoławczy

 

Od decyzji odmawiającej wydania międzynarodowego prawa jazdy przysługuje stronie prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.

 

Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Wydziału Komunikacji.

 

Odwołanie nie podlega opłacie skarbowej.

Inne informacje

 

Międzynarodowe prawo jazdy wymagane jest przy wyjazdach do krajów, które nie podpisały Konwencji Genewskiej o ruchu drogowym - wydaje się je na okres do 3 lat, jednak nie dłuższy niż termin ważności krajowego prawa jazdy.

 

Powodzenia życzę i napisz czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę i napisz czy się udało.

 

Dam znać najpierw jednak muszę poczekac aż z WORD-u przyjdą do Wydziału Komunikacji. Wtedy idę załatwiac. bo czas nagli 14 08 wyjazd.

 

Mymlon niestety ta opcja też odpada. Prawko międzynarodowe to jest dodatek do krajowego ( normalnego). Dopuki nie podpiszesz odbioru nowego prawka to go praktycznie nie masz :piwko:

 

Trudno będziemy ryzykować bez ( kwitka) bo prawko już jako tako jest.

Ciekawe co by zrobili jak by się doczepili, że zestaw przekracza o 30 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

plac manewrowy i miasto 25min,ja wylosowałem jazdę po łuku tzn parkowanie przodem i potem wycofanie całym zestawem ,drugi manewr to garaż przodem i wyjazd z ustawieniem równolegle i górka,na szczęście nie ma testów!! :-]:ok:

 

ps zapomniałem na początku jest jeszcze podłączenie zestawu ,sprawdzenie świateł itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie nie zda to stare prawo jazdy zostawiaja ?

Bo czasem potrzebne jest...

 

J.

robisz poprawkę za parę tygodni , ale prawka ci nie zabiorą, bo przecież solówką świetnie śmigasz... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.