Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, witus napisał:

(...). Otwartość Androida to jego największa wada, zobacz masz obawy co będzie jak radio wpadnie w niepowołane ręce. Na IOS nie ma takich dylematów. Może to radio obsługuje Android Auto i mogło by być tylko "czytnikiem" dla telefonu?

(...)

 

Na IOS nie ma takich dylematów bo IOS nie ma nigdzie poza telefonem i tabletem :lol:

a wiesz z telefonu i tableta na androidzie też sobie mogę wszystko zdalnie wykasować, zablokować czy zlokalizować urządzenie, nastawić blokady, alarmy wszelkiego rodzaju itd. więc dla mnie IOS nie ma tu kompletnie żadnej przewagi .

Ale mówimy o chińskim radiu z nawigacją z okrojoną wersją androida ale taką zaletą, że pasuje kształtem, kolorem podświetlania itd. do oryginalnej konsoli do praktycznie każdego popularnego modelu auta (na allegro wysyp, wystarczy wpisać "stacja multimedialna + markę auta")

Za kwotę ok. 1400 zł mamy stację multimedialną z kamerą cofania, wifi, bt, DVD, zestawem głośnomówiącym, sterowaniem z fabrycznych przycisków z kierownicy po szynie CAN, 4gb ram i 64 gb pamięci wewnętrznej i możliwością zainstalowania jakiej chcesz nawigacji.

radio ma Android auto czy mirror linka ale nie korzystam bo nawigacja ma działać jako niezależne urządzenie, telefon ma pozostać do dzwonienia.

Ale jak już mówiłem temat rozwiązałem, zainstalowałem interesujące mnie aplikacje, odinstalowałem pocztę i gmaila więc w przypadku kradzieży wystarczy że zablokuję na koncie google to urządzenie i nawet jak ktoś po kradzieży nie zresetuje tego radia to i tak nie zainstaluje mojego gmaila czy skrzynki pocztowej.

Cytat

Przekonasz się, mam służbowego androida, jakiś w aktualny samsung ... przycina już po wyjęciu z pudełka :) i oczy bolą od tego nieprzyjemnego interfejsu :)

i nie wiem jakiego Iphona porównujesz do jakiego samsunga- rozumiem, że z tej samej półki cenowej ?

Bo ja na samsunga złego słowa nie mogę powiedzieć (8gb RAM, 128gb pamięci) a już na pewno nie to, żeby chociaż raz się zlagował czy przyciął, rzekłbym że jego wydajność jest lepsza od niejednego laptopa, dużo pracuję na telefonie, duże pliki, arkusze kalkulacyjne itd. a kosztował dużo mniej niż ajfon o zbliżonych parametrach.

jak dla mnie jedyny jego mankament to bateria ale rozwiązałem to poprzez ładowarki indukcyjne .

na interface też jest sposób- jak komuś fabryczna nakładka nie pasuje to jest cała masa alternatywnych (forum adroid.com.pl czy XDA developers)

oczywiście nikogo nie zachęcam, żony też nie przekonam, męczy się cały czas z tym swoim jabłkiem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
 
Tylko co ma się stać z androidem jak wpadnie w niepowołane ręce? Nic. Blokujesz go tak samo jak iPhona. Ja nie widzę żadnej przewagi nad systemami czy kwestiami zabezpieczeń. Samsung ma akurat swój interfejs. Każdy producent może wziąć androida i zrobić na nim swój system. Potem są efekty takie jakie są. Ja Samsunga nie używam i nie mam zamiaru. Ale na swojego Xiaomiego nie narzekam, nic się z nim nie dzieje. Działa szybko, aktualizacje dostaje regularnie i przez długi czas Natomiast iPhona biorę do ręki jak muszę i się cieszę kiedy go odłożę Wątpię abym kiedykolwiek się przekonał do iPhona.


Z xiaomi jestem od początku, ich android mi w miarę nie przeszkadza bo przypomina bardzo ios.
i nie wiem jakiego Iphona porównujesz do jakiego samsunga- rozumiem, że z tej samej półki cenowej ?
Bo ja na samsunga złego słowa nie mogę powiedzieć (8gb RAM, 128gb pamięci) a już na pewno nie to, żeby chociaż raz się zlagował czy przyciął, rzekłbym że jego wydajność jest lepsza od niejednego laptopa, dużo pracuję na telefonie, duże pliki, arkusze kalkulacyjne itd. a kosztował dużo mniej niż ajfon o zbliżonych parametrach.
jak dla mnie jedyny jego mankament to bateria ale rozwiązałem to poprzez ładowarki indukcyjne .
na interface też jest sposób- jak komuś fabryczna nakładka nie pasuje to jest cała masa alternatywnych (forum adroid.com.pl czy XDA developers)
oczywiście nikogo nie zachęcam, żony też nie przekonam, męczy się cały czas z tym swoim jabłkiem :-]


Myślałem o takim radiu ale musiałoby je wyprodukować conajmniej xiaomi, żebym miał pewność, że dostanę w miarę regularne aktualizacje. Boję się, że przypadkowi producenci nie uniosą wsparcia dla tego produkty zbyt długo.

Dlatego zdecydowałem się na uchwyt z ładowaniem indukcyjnym i przysłaniam w czasie jazdy radio swoim telefonem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

51 minut temu, witus napisał:

 


Z xiaomi jestem od początku, ich android mi w miarę nie przeszkadza bo przypomina bardzo ios.

Myślałem o takim radiu ale musiałoby je wyprodukować conajmniej xiaomi, żebym miał pewność, że dostanę w miarę regularne aktualizacje. Boję się, że przypadkowi producenci nie uniosą wsparcia dla tego produkty zbyt długo.

Dlatego zdecydowałem się na uchwyt z ładowaniem indukcyjnym i przysłaniam w czasie jazdy radio swoim telefonem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

xiaomi ma takiego samego androida jak każdy inny producent , bez w względu od jakiego producenta masz telefon android zawsze działa tak samo (oczywiście w zależności od wersji) . różnice są tylko w nakładkach poszczególnych producentów, a te jak pisałem wcześniej możesz zmieniać lub modyfikować.

 

Cytat

Myślałem o takim radiu ale musiałoby je wyprodukować conajmniej xiaomi, żebym miał pewność, że dostanę w miarę regularne aktualizacje. Boję się, że przypadkowi producenci nie uniosą wsparcia dla tego produkty zbyt długo.

tu masz rację, ja nie liczę na żadne wsparcie ze strony producenta czy na jakiekolwiek aktualizację .

tyle że też nie widzę potrzeby takiego wsparcia, standard kamery, Wifi czy BT nie zmienia się z dnia na dzień a wg mnie parametry tego urządzenia i system (android 9, 4gb ram , 8-rdzeniowy procesor Octa Core 1.5GHz 64bit ) wystarczy na czas w jakim zamierzam go użytkować . Ponadto cena zakupu (kilkakrotnie niższa od fabrycznej navi której i tak dużo brakuje do ideału) pozostawia margines na wymianę w racie potrzeby np za dwa lata na nowe choć i tak raczej prędzej zmienię kampera  niż kupię nową nawigację ;)

natomiast jeśli chcesz tego typu nawigację (2din) od uznanych producentów to są również markowe np . Alpine ILX-W650BT, czy ILX-F903D  , KENWOOD DNX-9190DABS , PIONEER AVIC-Z920DAB.

tyle że cena też adekwatna do nazwy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
tu masz rację, ja nie liczę na żadne wsparcie ze strony producenta czy na jakiekolwiek aktualizację .
tyle że też nie widzę potrzeby takiego wsparcia, standard kamery, Wifi czy BT nie zmienia się z dnia na dzień a wg mnie parametry tego urządzenia i system (android 9, 4gb ram , 8-rdzeniowy procesor Octa Core 1.5GHz 64bit ) wystarczy na czas w jakim zamierzam go użytkować . Ponadto cena zakupu (kilkakrotnie niższa od fabrycznej navi której i tak dużo brakuje do ideału) pozostawia margines na wymianę w racie potrzeby np za dwa lata na nowe choć i tak raczej prędzej zmienię kampera  niż kupię nową nawigację
natomiast jeśli chcesz tego typu nawigację (2din) od uznanych producentów to są również markowe np . Alpine ILX-W650BT, czy ILX-F903D  , KENWOOD DNX-9190DABS , PIONEER AVIC-Z920DAB.
tyle że cena też adekwatna do nazwy
 


Wiem, jestem gadżeciarzem :( ... właśnie w tej cenie ukryte często jest wsparcie i bezpieczeństwo.
Ja mam na telefonie aplikacje bankowe, nie zdecydowałbym się nigdy na modyfikacje, łamanie telefonu żeby wgrać ładniejsze ikonki.
No i nasze dane biometryczne odciski palca, skany twarzy na androidzie to kulało dało się zdjęciem czy śpiącą osobą odblokować ekran ... takie szczegóły. Niby to samo, a jednak nie do końca.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście kwestia bezpieczeństwa jest ważna,  też nie jestem zwolennikiem roota czy jailbreaka , od kilku lat nie rootowałem telefonu,  instaluje tylko aplikacje ze sklepu zweryfikowane przez playprotect .

ale piszę że takie możliwości są jak ktoś ma ochotę się pobawić czy nawet zrobić coś "pod siebie"

skanu twarzy też nigdy nie używałem, z odciskiem palca długo się wzbraniałem ale wygoda w końcu zwyciężyła i się przełamałem :-]

 

ale odbiegamy od tematu nawigacji, wracając do Automapy to napisałem maila do producenta, czy zamierzają udostępnić możliwość współdzielenia aplikacji w ramach konta rodzinnego na google play tak jak ma to miejsce w przypadku IOS ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście kwestia bezpieczeństwa jest ważna,  też nie jestem zwolennikiem roota czy jailbreaka , od kilku lat nie rootowałem telefonu,  instaluje tylko aplikacje ze sklepu zweryfikowane przez playprotect .
ale piszę że takie możliwości są jak ktoś ma ochotę się pobawić czy nawet zrobić coś "pod siebie"
skanu twarzy też nigdy nie używałem, z odciskiem palca długo się wzbraniałem ale wygoda w końcu zwyciężyła i się przełamałem :-]
 
ale odbiegamy od tematu nawigacji, wracając do Automapy to napisałem maila do producenta, czy zamierzają udostępnić możliwość współdzielenia aplikacji w ramach konta rodzinnego na google play tak jak ma to miejsce w przypadku IOS


Próbowałeś Here Maps? Planowałem przetestować bo znajomy zadowolony. To chyba stare mapy Nokia, podobno nadal rozwijane i offlinowe.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, witus napisał:

 


Próbowałeś Here Maps? Planowałem przetestować bo znajomy zadowolony. To chyba stare mapy Nokia, podobno nadal rozwijane i offlinowe.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

tak ale dawno temu,  same mapy są na pewno ciągle rozwijane bo na tych mapach bazują oryginalne nawigacje w wielu europejskich koncernach motoryzacyjnych, zresztą Automapa również z nich korzysta jeśli chodzi o kraje europejskie (dostawcą map dla Automapy EU jest firma HERE która wykupiła wcześniejszego Naviteq)

Natomiast co do samego programu to się nie wypowiem , jest obecnie dostępny pod nazwą "HERE WeGo" ale  go nie używałem . Poprzednia wersja Here Maps której używałem  jakieś 5-6 lat temu nie była dopracowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, witus napisał:

Próbowałeś Here Maps? Planowałem przetestować bo znajomy zadowolony. To chyba stare mapy Nokia, podobno nadal rozwijane i offlinowe.

używam jako offline na wakacjach, ale nie jestem przekonany, interfejs dość cieżki, POI tez miał problemy wyszukać

dobra bo darmowa, można pobrać wybrane kraje przed wyjazdem albo jak załapiesz gdzieś WIFI

po PL nie jeździłem, może warto przetestować :hmm:

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, konrad_b napisał:

używam jako offline na wakacjach, ale nie jestem przekonany, interfejs dość cieżki, POI tez miał problemy wyszukać

dobra bo darmowa, można pobrać wybrane kraje przed wyjazdem albo jak załapiesz gdzieś WIFI

po PL nie jeździłem, może warto przetestować :hmm:

 

a jak z asystentem pasa ruchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może próbował Sygic Truck?

Podobno można wpisać długość, wysokość, szerokość i wagę i na tej podstawie wyszukuje trasę.

Używałem zwykłego Sygica do auta bez przyczepki i dawał radę dlatego jestem ciekawy czy może tego ktoś używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem informację od supportu automapy :

Cytat

Dzień dobry,

aktualnie nie ma możliwości udostępniania AutoMapy innym Użytkownikom, w ramach konta rodzinnego. Być może w przyszłości taka możliwość zostanie dodana.

Subskrypcja zadziała jednak na wszystkich urządzeniach z Androidem, na których będzie Pan zalogowany na konto, z którego była ona zakupiona.

także jest światełko w tunelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem informację od supportu automapy :
Dzień dobry,

aktualnie nie ma możliwości udostępniania AutoMapy innym Użytkownikom, w ramach konta rodzinnego. Być może w przyszłości taka możliwość zostanie dodana.

Subskrypcja zadziała jednak na wszystkich urządzeniach z Androidem, na których będzie Pan zalogowany na konto, z którego była ona zakupiona.
także jest światełko w tunelu


Nic specjalnego nie napisali, nie chciałeś być zalogowany :( chyba, że chodzi o jakieś zalogowanie w automapie ?!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Here Maps u siebie od fabryki (tzn. sam sobie zanakupiłem za 1/4 ceny oczywiście...;-)

Jeździłem z tym porównawczo z TomTomem i wiele razy TomTom wybierał znacznie lepiej, przez co w końcu przestałem w ogóle korzystać z Here.

TomTom ma m.in. taką zaletę, że planując trasę w aplikacji (MyDrive) możesz zaplanować trasę dla kampera/cepki z podaniem wszystkich parametrów i już na pewno nie wyprowadzi na jakieś całkiem podrzędne drogi. Niestety - przynajmniej w moim urządzeniu - ta opcja nie jest dostępna w urządzeniu, czyli jeśli już na bieżąco ustawiam w nim trasę to nie ma opcji dla kampera/cepki...:-(

 

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 11:24, witus napisał:

także jest światełko w tunelu emoji6.png


Nic specjalnego nie napisali, nie chciałeś być zalogowany :( chyba, że chodzi o jakieś zalogowanie w automapie ?!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

nie,  chodzi o konto google.

zainstalowałem normalnie , jak będę miał chwilę to skasuje tam konto google i sprawdzę czy zainstalowana wcześniej AM będzie działać z pełną funkcjonalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.