Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Here Maps używam ale w osobowce. Najlepsze mapy Navteq. Tom tom sie nie umywa ze swoimi mapami. Używam z ich traffic´iem zamiast googlowego.
Niestety nie nadaje sie na projektowanie dłuższych tras.
Testowałem Sygic truck, ale nie podszedł mi. Używają map Navteq. Wersja zwykła Sygic używa map Tomtom`a.
Wróciłem do używania iGO truck sprzed 2 lat bo się łatwo da skopiować pliki z ulubionymi i wyznaczona trasą.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 08:32, tamtam napisał:

Niestety nie nadaje sie na projektowanie dłuższych tras.

Czy ten fragment odnosi się do TomToma?? Jeśli tak to rozwiń temat.

Bo ja od kilku lat jeżdżę na trasach planowanych w TomTomie i bez pudła i problemów (poza jednym - z mojej winy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kiedyś byłem zwolennikiem Garmina dziś  jestem zwolennikiem IGo truck, nie gardziłem tez Michelinem który wg mnie wiernie podaje czas przejazdu
Ostatnio wpadła mi w łapy mapy.cz na OSM  - wygląda to zachęcająco jest jako online na kompa i  jako apka na tel,  jest planer choć ubogi konfiguracyjnie i nie jest stricte pod przyczepę ale chodzi w porównaniu np. do GM bardzo szybko.  Wadą na pewno jest nie bardzo realne obliczanie czasów przy trudniejszych drogach - przykład na focie. Zaletą jak dla mnie jet to ze po pobraniu map działa offline. Ma na pewno  kilka wad i moja znajomość nie jest z nią jeszcze zażyła ale może warto się zainteresować a może ktoś miał z nią doświadczenia i podzieli się opinią  ?

mapy-cz.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 20:58, smok_wawelski napisał:

dziś  jestem zwolennikiem IGo truck

A czy to Igo Primo Truck 2019Q2 sprawdza się z przyczepą po wpisaniu wszystkich parametrów auta i przyczepy? Testowałeś to jakoś w trasie powiedzmy sobie znanej i to na dalszej odległości?  Czy to tylko pic na wodę fotomontaż, że to działa jak powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie umiem odpowiedzieć  na 100% o IGo  z opcja przyczepa zbyt mało jej używałem z przyczepa żeby w pełni powiedzieć że jest ok w każdych warunkach.
W zasadzie uważam że niespecjalnie   ta i każda navi ma co robić z opcją przyczepa - nie sadze aby brała pod uwagę np. konieczne miejsce do zawracania więc raczej bada tylko wysokość a tu przecież przyczepa kempingowa prawie wszędzie z szerokości i wysokości idzie  wiec IGo nie pyszczy. Używałem IGo raczej jako navi samej w sobie i czasem potrzebna mi była opcja ADR bo w robocie jeździmy z gr 7, kumpel który mnie nią zaraził  jeździ  na niej  ok półtora roku na tirze twierdzi że jest ok zarówno jako sama navi jak i z ograniczeniami ale to inna polka bo dochodzą i gabaryty i tonaż wiec IGo tego pilnuje. Generalnie tego typu navi uważam sa raczej ukierunkowane na ciężarówki i to co dla nich potrzeba a nie na budy kempingowe

Jak ktoś chce się pobawić z wymiarami masą   - przy okazji polecam sprawdzarkę na OSM ale niestety online - w mojej okolicy sprawdzałem pokazuje 100% ok tonaż i wysokość   http://maxheight.bplaced.net/overpass/map.html  gpx można generować to pewnie da się to wciągnąć do navi

Screenshot_1.png

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic tam, sprawdzę to sobie w sezonie.Do tej pory jeździłem zazwyczaj z Auto Mapą, bo się do niej przyzwyczaiłem, chociaż parę razy puściła mnie nieźle w maliny. Pytałem, bo kupiłem dodatkowo jakąś badziewną 7" nawigację właśnie z tą mapą Igo Primo Truck.Na chwilę obecną nie testowałem jej zbytnio , bo nie mam dalszych wyjazdów, ale przyjdzie czas to przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj parametry, jadąc gdzieś przy okazji zapuść navi przeleć - gdzie są ograniczenia - zobaczysz wstępnie
U mnie jak testowałem wysokość  zapodałem 3,2 wrzeszczała przed wiaduktem 3,1 bo taki tu mam w okolicy, o tonaż tez pyszczyłą bo miałem  zapodane 3,5 a wjeżdżałem na 2,5

Teraz te mapy.cz chce pokatowac trochę co to warte - przyzwyczajenie mam z Garmina - planer na kompie i wio gotowa traska i mapy do navi :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kalapan napisał:

A czy to Igo Primo Truck 2019Q2 sprawdza się z przyczepą po wpisaniu wszystkich parametrów auta i przyczepy?

w ubiegłym roku jechałem z Igo do Chorwacji i prowadziła jak po sznurku bez żadnych zonków jeśli się przyjmie, że:

7 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Generalnie tego typu navi uważam sa raczej ukierunkowane na ciężarówki i to co dla nich potrzeba a nie na budy kempingowe

I tak trzeba potraktować Igo.

Nie znalazłem tam opcji przyczepy kempingowej więc tak naprawdę wybrałem pojazd któremu ustawiłem szerokość, wysokość i masę odpowiadającą mojemu zestawowi (najbardziej chodziło mi o wysokość). 

Do Chorwacji cały czas kontrolowałem sytuację na googlowej nawi a ta oczywiście co chwilę zachęcała do "skrótów".

Miałem 2 sytuacje szczególne:

1. 2x, w Austrii bodajże, kazała mi zjechać razem z TIR'ami na prawy pas i poprowadziła przez wagi (chyba był obowiązek powyżej 2,7T a może 3,2T? ale na pewno nie 3,5)

2. W Wiedniu w korkach kilka razy podpowiadała zmianę trasy (w celu oszczędzenia czasu) i widziałem, że tam jechały wszystkie TIR'y (pojechałem zwykłą znaną trasą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, filipert napisał:

Nie znalazłem tam opcji przyczepy kempingowej więc tak naprawdę wybrałem pojazd któremu ustawiłem szerokość, wysokość i masę odpowiadającą mojemu zestawowi (najbardziej chodziło mi o wysokość). 

To się zgadza, przyczepy kempingowej tam nie ma, ale jest opcja "mała ciężarówka", której można dodać przyczepę i wszystkie ciężary i wymiary składu. I właśnie taką opcję będę próbował - może to zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, filipert napisał:

Do Chorwacji cały czas kontrolowałem sytuację na googlowej nawi a ta oczywiście co chwilę zachęcała do "skrótów".

I to mnie właśnie wkurza - ok darowanemu koniowi w żeby nie zaglądać tyż prawda ale Google zaczynają się robić mądrzejsze od radia a czasem wręcz bez info kierują na drogę minimalnie krótsza a dużo gorszą co nie przekłada sie na oszczędność w czasie a wręcz odwrotnie.
Dziś taki przypadek mieliśmy jadąc do Bochni - właściwie GM nie była potrzebna bo to na miejscu ale  kumpel włączył bo dojazdu do samej firmy nie pamiętaliśmy - zrobiliśmy przy okazji testa znając drogę jednak posłuchaliśmy GM i przedarła nas bez uprzedzenia  po dziurach droga krótsza o kilkaset metrów na odcinku ok 2-2,5km - straciliśmy kilka minut. Dopóki GM nie ma opcji wykluczania podlejszych dróg lub wymuszenia komunikatem decyzji co zdarza się coraz częściej - dla mnie jest skreślona

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igo Premium Truck z przyczepą nie zabardzo się nadaje , widzi wszystkie zakazy dla ciężarowych i ciąga przez miasta bokami . Z przyczepą używałem opcji autobusu , niema żadnych niespodzianek i prędkość przelotowa jest podobna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam i mam pytanie, potrzebuje program który rejestruje przebytą trasę zapisuje ją a następnie można ją używać w nawigacji?
Wiem że na telefonie są takie jak Endomondo itd. ale czy zapisaną trasę można potem wrzucić do jakiejś nawigacji?
Chyba że znacie jakieś inne programy lub sposoby na to :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zapisywania śladów i późniejszej  jazdy wg wcześniej zapisanych śladów (tyle że bez routingu) używam programu Locus Map Pro na Androida .

na pewno Automapa i navi garmina mają funkcję zapisu śladu ale raczej nie ma funkcji żeby automatycznie wyznaczyć trasę z zapisanego przebytego śladu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.