Skocz do zawartości

Otwieramy Camping pod Poznaniem


California-Holiday

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc do WC czy prysznica przejdziesz obok ochrony bo Sanitariaty są w budynku jak Ochrona zobaczy że maszerujesz z kibelkiem to kara bedzie sroga mysle że 100 Euro kary odstraszy mega oszczędzających :)

 

A jak juz naprawdę będą chcieli zaoszczędzić to niech jadą z tym do domu i zlewają u siebie

 

 

 

Jak dla mnie duzy minus za takie podjeście.

 

Czy korzystanie z toalet też będzie dodatkowo płatne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc do WC czy prysznica przejdziesz obok ochrony bo Sanitariaty są w budynku jak Ochrona zobaczy że maszerujesz z kibelkiem to kara bedzie sroga mysle że 100 Euro kary odstraszy mega oszczędzających :)

 

A jak juz naprawdę będą chcieli zaoszczędzić to niech jadą z tym do domu i zlewają u siebie

 

Stary w ten sposób to nic nie rozwiążesz, a turysta po wyjeździe z ośrodka będzie miał wrażenie że pupa.gif go szczypie zlosnik.gif.

Ja na pewno nie zajadę na kemping gdzie w cenniku będzie figurowała pozycja "jednorazowy zrzut chemii z toalety chemicznej". Nie wiesz jacy są ludzie? Będą oszczędzać i albo wylewać chemię pod drzewa albo po prostu będą za przeproszeniem srać i szczać pod tymi drzewami pad.gif. Trzeba myśleć o konsekwencjach.

Ja proponuję jeszcze zrobienie opłaty za korzystanie z kubła na śmieci ok.gif. Przecież turyści moga zabrac swoje śmieci do domu. Nie dość że wszystko będzie zasikane to jeszcze zaśmiecone oslabiony.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... nie bardzo. California-Holiday - dorzuć do ceny dla przyczep złotówkę i zostaw zrzut bez opłat. Uważasz, że będzie sensowne, jak ochrona będzie wszystkich kontrolowała co po co i dlaczego? Jeśli pójdę do kibelka i po drodze zabiorę ze sobą zbiornik, to też mnie ukarzesz? Ze względu na wygodę obsługi będę wolał specjalny zrzut, a nie ze względu na opłaty. Raczej nie tędy droga. Po doświadczeniach ogólnych - brać karawaningowa nie lubi babrać się w brudzie, ale też nie lubi zbytecznych wydatków. Raczej i tak będziesz stosował inną stawkę dla namiotowców inną dla kamperowców/przyczepkowców. Wkalkuluj w stawkę dla tych drugich od razu koszt opróżniania kibelków. Zauważ, koledzy wcześniej sugerowali - jasne informacje o opłacie - bez kombinacji, czy mam kibelek, czy nie, czy będę go opróżniał, czy nie. Raczej nie tędy droga. Cena jest od osoby, od przyczepy. W cenie jest kąpiel, wylewanie nieczystości, mycie własnego kibelka, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że było by fajnie i miło jak by wszystko było darmo i opłata za dobę 3 zł

 

Ale tak się z mojego punktu widzenia troszkę nie da

 

 

 

W domu też się płaci za ścieki wiec co to za problem ?

W cenę wjazdu będzie skalkulowane zrzucenie ścieków czy wody szarej.

 

Aby nikt nie odpuszczał ścieków pod Przyczepę cena nie będzie wysoka.

 

Myślę że większość ludzi jednak będzie kulturalna i będzie korzystać z miejsca zrzutu

 

Jeśli tak nie będzie to po prostu podniosę ceny żeby mi hołota nie przyjeżdżała :) zawsze jest jakiś sposób

Edytowane przez California-Holiday (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem podejście z płatnym zrzutem nieczystości. Mam płacić za to, że się wys... u siebie w kiblu i potem wyleję nieczystości do punktu zrzutu ??? :niewiem: Rozumiem więc, że taka sama "usługa" w ogólnodostępnym WC też będzie płatna ?

Ok. Ja zapłacę za zrzut nieczystości a Ty oddasz mi kasę za niekorzystanie z WC na kempingu. Może być taki układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że było by fajnie i miło jak by wszystko było darmo i opłata za dobę 3 zł

 

Ale tak się z mojego punktu widzenia troszkę nie da

 

W domu też się płaci za ścieki wiec co to za problem.

 

Aby nikt nie odpuszczał ścieków pod Przyczepę cena nie będzie wysoka a na wjazd będzie kaucja zwrotna lub nie jak coś się wywinie :P

 

Myślę że większość ludzi jednak będzie kulturalna i będzie korzystać z miejsca zrzutu

 

Jeśli tak nie będzie to po prostu podniosę ceny żeby mi hołota nie przyjeżdżała :) zawsze jest jakiś sposób

 

OMG!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce do zrzutu ścieków jest + woda do przemycia będzie (ale będę kasował za takie udogodnienie)

 

 

- Miejsce na ognisko (bedzie ale za rok, bo chce zrobić z ładnymi ławkami na stałe)

 

Tak jak napisał Tomii, nigdzie jeszcze nie spotkałem się z płaceniem za wylanie WC chemicznego... to jest właśnie pierwszy punkt o czym piszą Koledzy o nieskomplikowanym cenniku. Naprawdę prościej dodać złotówkę do ceny osoby

niż wymyślać takie kwiatki.

 

A ławki na stałe przy ognisku to według mnie tez nie najlepszy pomysł. Najlepsze są proste ławy drewniane, zbite z bali - ciężkie, ale żeby się je dało przenosić. istnieje wtedy możliwość dowolnej konfiguracji w zależności od wielkości ogniska i ilości osób i według mnie taniej takie ławki wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że było by fajnie i miło jak by wszystko było darmo i opłata za dobę 3 zł

 

Ale tak się z mojego punktu widzenia troszkę nie da

 

W domu też się płaci za ścieki wiec co to za problem.

 

Aby nikt nie odpuszczał ścieków pod Przyczepę cena nie będzie wysoka a na wjazd będzie kaucja zwrotna lub nie jak coś się wywinie :P

 

Myślę że większość ludzi jednak będzie kulturalna i będzie korzystać z miejsca zrzutu

 

Jeśli tak nie będzie to po prostu podniosę ceny żeby mi hołota nie przyjeżdżała :) zawsze jest jakiś sposób

 

kaucja :look: aleś wymyślił hehe%281%29.gif ... juz nie kombinuj bo przekombinujesz ;)

jak korzystam z WC w przyczepie, to nie chodzę do WC publicznego, więc i tak jesteś na zero ... jak nie na plus

bo jednak w przyczepie wody idzie mało w porównaniu do spłuczki :hmm:

 

wiec zupełnie nie rozumiem podejścia że opróżnianie chemicznych ma być dodatkowo płatne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak to widzę. Z punktu widzenia klienta popatrz. Pyrzjeżdżam na kemping i mam do płacenia. Za co? Za miejsce postojowe, za łazienkę, za toaletę. Jeśli w cenie jest toaleta, to dlaczego mam dodatkowo płacić za wlanie do niej nieczystości? Rozumiem, że jest za "mały zrzut". Ale jeśli to sobie "pozbieram" przez jakiś czas, to wtedy mam już za to zapłacić? Widzę, ze założenia do kempingu masz i tak nieco wyższe niż do kawałka gruntu. Ceny i tak będziesz musiał mieć wyższe niż dla zwykłego pola namiotowego. Zaoferuj coś. Plac zabaw, to fajna rzecz, ale czystość jest podstawą. Nie załatwisz sprawy zmuszając ludzi karami do jej utrzymania. Daj im warunki, sami utrzymają. Kiedy jedziesz na kemping na zachodzie, praktycznie w każdej łazience jest taki "mop" do podłogi. Prosta gumka na sztylu, którą wodę po kompieli ściera się do kratki ściekowej. Turyści sami po sobie sprzątają. Ale mają do tego warunki. U nas takich rzeczy nie ma. Jeśli będziemy jeszcze za podobne udogodnienia doliczać dodatkowe opłaty - nie będziemy utrzymywać czystości. W końcu płacimy za to, żeby ktoś posprzątał. Jeszcze raz - wlicz w cenę pobytu pewne koszty, a ludzie utrzymają czystość za sobą. No dobra, wiem że nie wszyscy. Ale tą metodą masz szansę na zmniejszenie ilości ludzi, których nazwałeś hołotą na swoim kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.