Skocz do zawartości

Peugeot Boxer


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

uważajcie na webasta , które nie chodzą w systemie ciągłym (potrzebnym w kampie) przeważnie programator może zapamiętać trzy tryby w różnym czasie ale jeden cykl to ok 0,5 h ... i trzeba się podnieść z wyrka i od nowa programować o ile jeszcze jest prąd w aku .... tak miałem w T4 i strasznie mnie to denerwowało a sporo nocy musiałem w nim spędzić kulając się z lawetą po niemieckich drogach...:niewiem:

 

Też mam webasto a konkretnie Eberspacher w T4 i tam cykl można zaprogramowac do 4 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozbudowy dogrzewacza do ogrzewania niezaleznego był wielkorotnie omawiany na elektrodzie , naprawde warto.

Czas pracy zależy od zegara, niektóre (zielone) grzeją 0,5h inne (czerwone) 1h .Bez wzgledu na rodzaj zegara sam piec ma ogranicznik czasowy do1h , aby grzać non stop należy zastosować termostat który będzie na włączał webasto przez całą noc.

Sprawa aku , ja przy jednym śpię tranzytowo ok 4h , webasto idzie non stop (na zewnątrz zazwyczaj --15stopni) , nad ranem silnik (diesel) odpalam bez problemu.

Zużycie prądu mam wieksze jak 35W ponieważ idą wiatraki w samochodzie.

 

Wogóle to piszemy o rozbudowie wodnego ,do pracy ciągłej jest AirTop czyli "powietrzne/suche" ma mniejsze zużycie pradu ale nie można go rozbudować, można natomiast wpiąc w rury od nawiewów Trumy .

 

hmm czyli to działało na zasadzie 0-1-0-1 - grzeje (szumi przez chwilę), odpoczywa, znowu grzeje itd ?

czyli pompka wody i paliwa nie hula cały czas ?

 

 

tak poniewaz rozgrzewa wodę , następnie przechodzi w tryb podtrzymania temperatury , ThermoTop to naprawde inteligentna zabawka.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na allegro pojawiło się coś na 12 V http://allegro.pl/bo...1859299518.html

 

Dodaje dwa zdjęcia w załaczniku co by coś zostało jak aukcja się zakończy

terma2.jpg

terma1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na allegro pojawiło się coś na 12 V http://allegro.pl/bo...1859299518.html

 

Dodaje dwa zdjęcia w załaczniku co by coś zostało jak aukcja się zakończy

 

Ciutkę mały, ale myślę, że jednak wystarczy. Bardzo podoba mi się w nim regulacja temperatury. Ja u siebie mam regulację tylko kranem a bojlerek grzeje na full 60-70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządna przetwornica czyli spory solar i spory akumulator ... moim zdaniem wyważacie otwarte dawno drzwi , grzanie wody z 12V nawet po róznych przetwornicach to przestrzelone pomysły ... na dziko tylko gaz może dać zadowalający efekt i żadna firma nic innego w kampach nie proponuje powszechnie ...niszowo webasto ale naprawdę niszowo tak jak i piecyki gazowe na olej napędowy .... fajnie ale drogo a chodzi o to by jak najtaniej zrobić coś jak najlepiej ... pozdrawiam i juz sie nie wypowiadam w temacie grzania wody na 12v bo chyba się powtarzam :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządna przetwornica czyli spory solar i spory akumulator ... moim zdaniem wyważacie otwarte dawno drzwi , grzanie wody z 12V nawet po róznych przetwornicach to przestrzelone pomysły ... na dziko tylko gaz może dać zadowalający efekt i żadna firma nic innego w kampach nie proponuje powszechnie ...niszowo webasto ale naprawdę niszowo tak jak i piecyki gazowe na olej napędowy .... fajnie ale drogo a chodzi o to by jak najtaniej zrobić coś jak najlepiej ... pozdrawiam i juz sie nie wypowiadam w temacie grzania wody na 12v bo chyba się powtarzam :gitara:

 

IMO wystarczy siąść z kalkulatorem i policzyć, 200W/12V to jest 17A

teraz jaka jest sprawność takiej 200W grzałki ? w godzinę zagrzeje do tych 60'C ?

 

może w czasie jazdy ... choć to znowu dodatkowe 200W dla alternatora :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie do dużego zbiornika dolewam duży garnek wrzątku zagotowanego na kuchence gazowej i po zmieszaniu z zimną wodą w zbiorniku mam ciepłą wodę ;) - prowizorka, ale w przyczepie metoda skuteczna :) Praktycznie bez nakładów finansowych i nie narusza zewnętrznego stanu "tajnego kamperka" ;)

To tak pół żartem, pół serio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie do dużego zbiornika dolewam duży garnek wrzątku zagotowanego na kuchence gazowej i po zmieszaniu z zimną wodą w zbiorniku mam ciepłą wodę ;) - prowizorka, ale w przyczepie metoda skuteczna :) Praktycznie bez nakładów finansowych i nie narusza zewnętrznego stanu "tajnego kamperka" ;)

To tak pół żartem, pół serio ;)

 

wiesz że prowizorki są najtrwalsze hehe%281%29.gif

 

ale jeśli już inwestować to z głową, tak żeby potem nie żałować "a można było dołożyć 100-200zł i mieć pełną niezależność"

a 12V przyda Ci się do laptopa do pisania relacji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solary to już nie incognito.

 

Gaz, bojler gazowy, grzanie gazowe butla gazowa 11 kg lub samochodowy zbiorniczek i po sprawie.

 

Wszystko sprawdzone, praktycznie od ręki, ceny przystępne.

 

Odpuściłbym solary. Szkoda kasy. Prościej wjechać na camping i podładować ( 2 szt to prawie na pół europy starczą) .

 

Kominek zawsze prościej zamaskować niż solary.

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.