Skocz do zawartości

Peugeot Boxer


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakie masz to Webasto , jesli ThermoTop C takie jak ja to ma 4.5kW mocy. Lekka przeróbka i załatwiasz sprawe wszystkiego ,ogrzewania ,grzania wody i silnika zimą.

Moim zdaniem Webasto jest lepsze od gazu ponieważ ON kupisz wszędzie ,pozostaje kwestia tych 35W ,czyli drugi pojemny aku i ewentualnie te solary.

Przeróbka /rozbudowa Webasta jest prosta jak budowa cepa ale jesli pojedziesz do autoryzowanego serwisu to powiedza ,ze sie tak nie da.

Moge ci poradzic co kupić i gdzie wpiąć ,musisz znaleść kogoś kto lubi brudzić rece i potrafi obsługiwac śrubokręt aby to zmontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sosek :)

 

piotrekbb, jakby co to będę w kontakcie :) być może znajdę kogoś w Kielcach, kto się tym zajmuje i coś wymyśli. Na pewno będę miał kogoś, kto się zawodowo zajmuje klimatyzacją i webasto i ma to przejrzeć w moim aucie, więc może zrobi mi też ciepłą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz to Webasto , jesli ThermoTop C takie jak ja to ma 4.5kW mocy. Lekka przeróbka i załatwiasz sprawe wszystkiego ,ogrzewania ,grzania wody i silnika zimą.

Moim zdaniem Webasto jest lepsze od gazu ponieważ ON kupisz wszędzie ,pozostaje kwestia tych 35W ,czyli drugi pojemny aku i ewentualnie te solary.

Przeróbka /rozbudowa Webasta jest prosta jak budowa cepa ale jesli pojedziesz do autoryzowanego serwisu to powiedza ,ze sie tak nie da.

Moge ci poradzic co kupić i gdzie wpiąć ,musisz znaleść kogoś kto lubi brudzić rece i potrafi obsługiwac śrubokręt aby to zmontować.

 

czy Twoje webasto szumi ?

kiedyś stałem obok kamperka który co kilkanaście minut "odlatywał" :bzik:

nie wiem na ile było to słyszalne w wewnątrz, ale na zewnątrz mocno przeszkadzało, zwłaszcza jak jest cisza w około

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy istnieją takie modele do kamperów, ale czy nie zastanawiałeś się nad bojlerem z wężownicą? Podłączasz obieg pod chłodzenie silnika + jakiś elektrozawór sterowany temperaturą coby nie mieć wżątku i masz darmowe grzanie wody - coś jak ogrzewanie parownika w silnikach z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak webasto delikatnie szumi szczególnie przy rozruchu , jednak wewnątrz nie jest to słyszalne oczywiście w zależności od stanu tego webasta, ja mam nowe.

Takie głośne to pewnie jakis stary model.

 

Tomiy ,wlasnie piszemy o takim wpięciu do webasta ;)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak webasto delikatnie szumi szczególnie przy rozruchu , jednak wewnątrz nie jest to słyszalne oczywiście w zależności od stanu tego webasta, ja mam nowe.

Takie głośne to pewnie jakis stary model.

 

Tomiy ,wlasnie piszemy o takim wpięciu do webasta ;)

 

:yes: tamto było nowe podobno, kosztowało kupę kasy ... a jednak słychać je było dość mocno

faktem jest że webasto będzie bardziej uniwersalne, choćby zagrzanie silnika + CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa webasta wodnego wygląda podobnie jak klimatyzacji , jak raz kupisz auto z klimą to już raczej nie wrócisz do takiego bez , webasto zimą to rewelacja wsiadasz do gorącego samochodu, wszystkie szyby suche, silnik rozgrzany , poprostu bajka.

 

 

Szumienie naprawde jest słyszalne tylko przy rozruchu i raczej na zewnątrz samochodu , później jest tylko praca pompki wody i paliwa , ta druga niewłasciwie zamontowana (nieoryginalny uchwyt ) potrafi byc głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumienie naprawde jest słyszalne tylko przy rozruchu i raczej na zewnątrz samochodu

 

:ok: i tak było właśnie, słuchać było przez chwilę szum i potem cisza

w środku spali, więc albo przyzwyczajeni albo faktycznie nie słychać :-]

 

hmm czyli to działało na zasadzie 0-1-0-1 - grzeje (szumi przez chwilę), odpoczywa, znowu grzeje itd ?

czyli pompka wody i paliwa nie hula cały czas ?

 

tata ma w sharanie, ale tam pełni to funkcje dogrzewacza, niby można rozbudować do pełnych funkcji ale jest ciut zabawy

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważajcie na webasta , które nie chodzą w systemie ciągłym (potrzebnym w kampie) przeważnie programator może zapamiętać trzy tryby w różnym czasie ale jeden cykl to ok 0,5 h ... i trzeba się podnieść z wyrka i od nowa programować o ile jeszcze jest prąd w aku .... tak miałem w T4 i strasznie mnie to denerwowało a sporo nocy musiałem w nim spędzić kulając się z lawetą po niemieckich drogach...:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.