Skocz do zawartości

Peugeot Boxer


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ już kilka osób pyta mnie o zmianę awatara więc trochę piszę :) choć auto już moje, to dopiero za tydzień fizycznie będzie u mnie...

 

Peugeot Boxer z 1999 roku, 2,5 TD 107KM, klima, webasto, zrobiony przez stolarza z głową - meble "puste" - ramka drewaniana + płyta HDF*.

*HDF - Hight Density Fibreboard - jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się dużą twardością i podwyższoną gęstością.

Auto waży z obecną zabudową (byłem nim na wadze) 2350kg a DMC ma 3500kg ;)

Miejsca do spania:

Z tyłu spanie piętrowe: na dole 187x80, na górze 170x80, z przodu 185x125 (ale środkowa wysuwana część łóżka będzie miała przedłużenie między fotelami kabiny i będzie miała długość... uwaga... 220cm).

Łazienka:

90 cm x 85 cm do modernizacji, ale ma umywalkę, szafkę i przenośne wc chemiczne

Kuchnia:

zlew, kuchenka 2-palnikowa na gaz, butka 11l, lodówka na 12V/230V 45l, zbiornik na czystą wodę 60l i na brudną 60l.

Chcę na wakacje zrobić: łazienka (prysznic/kabina-brodzik, ciepła woda - grzałka 75W/12V w zbiorniku), zbiornik na wodę szarą podwieszony pod samochodem, mocny solar + 2 aku pokładowe (teraz tylko samochodowy).

Dzięki temu, że nie będzie wc kasetowego, bojlera na gaz, lodówki na gaz, markizy i malowania - na zewnątrz to będzie dostawczak ;)

Jedynym elementem zewnętrznym, o którym myślę to zew. wlew wody wraz z powiększonym zbiornikiem na czystą wodę pod siedziskiem dla pasażerów (100l)

 

Zdjęcia na razie takie jakie dostałem od poprzedniego właściciela:

post-3272-0-59734200-1318831933_thumb.jpg

post-3272-0-35590500-1318831962_thumb.jpg

post-3272-0-59971800-1318831991_thumb.jpg

post-3272-0-11357600-1318832037_thumb.jpg

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moje gratulacje. :brawo:

 

Niech długo służy i zawiezie właściciela w ciekawe miejsca. :ok:

 

Czekałem na info i się doczekałem.

 

Możesz teraz Mariusz startować w zawody z kogutem na dozbrajanie kampera.

 

Przedłużenie spania jak najbardziej.

 

Będziesz miał troszkę czasu do wiosny na przemyślenia. Kamperem to i zimą można podjechać.

 

Jeszcze raz gratulujemy zakupu. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Chcę na wakacje zrobić: łazienka (prysznic/kabina-brodzik, ciepła woda - grzałka 75W/12V w zbiorniku), zbiornik na wodę szarą podwieszony pod samochodem, mocny solar + 2 aku pokładowe (teraz tylko samochodowy).

,

 

Gratulacje !!! Może pomyślimy o stworzeniu klubu blaszaka albo jakoś tam tak .... ja twierdzę , że w tym przyszłośc ...:skromny:

 

Szkoda tylko , że w założeniach pozbyłeś się na stałe ciepłej wody , to co chcesz wstawić wody Ci nie podgrzeje , tu nie ma półśrodków ....

 

...jeśli założysz mocny solar a takim jest powiedzmy 130 W to jeden aku wystarcza w zupełności , nadmiar prądu jest już spory i regulator na dwa aku ( też samochodu ) ...ja taki zestaw zamówiłem , koszt ok 1620 zł z przesyłką ...

 

 

pozdrawiam i życzę miłego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zakup tego boxera to przypadek, pojechałem TYLKO zobaczyć auto sąsiada mojego kolegi ;) Ale mnie zauroczył (boxer nie sąsiad, choć fajny gość i trochę maniak stolarsko-karawaningowy) i już oczyma wyobraźni widzę go zmodernizowanego. Jeśli chodzi o ciepłą wodę to przy objazdówkach po Europie z dorosłymi osobami spoko wystarczą prysznice na stacjach benzynowych, awaryjnie do mycia grzałka podgrzeje wodę do 36'... Najbardziej mi chyba szkoda wc kasetowego, ale jak przemyślałem ile korzystam z wc to... chemiczna "kostka" wystarczy ;)

Założenia są takie, by to był "tajnos camperos", natomiast można zrobić wszystkie bajery łącznie z pięknym oklejeniem kampera folią 3M, ale wtedy to już będzie z zewnątrz kamper :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.

Zabudowa wygląda bardzo ładnie i funkcjonalnie. Podoba mi się rozwiązanie łóżek. Coś czuję, że teraz to już nie będziesz miał czasu na uzupełnianie opisów podróży na swojej stronie... Albo Ci miejsca na serwerze nie starczy...

Gdzie Ty go znalazłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było kilka razy na allegro, ale... za drogie na starcie. A tak jak pisałem właściciel to sąsiad kolegi, z którym byłem w Rumunii. Jak cena spadła to pojechałem z ciekawości obejrzeć rozwiązania techniczne i z właścicielem pogadałem ponad godzinę o kamperze, podróżach, karawaningu, rozwiązaniach technicznych... Potem auto sprawdziłem na wadze i w serwisie i... kupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kamper przejdzie pozytywnie test w ferie zimowe i jeśli dobrze będzie mi się nim podróżowało, to niestety Knaus będzie na sprzedaż (będzie potrzebna kasa na modernizacje). Na razie do wiosny nie podejmuję decyzji co do przyczepki. Ale na pewno Boxerek dostanie logo karawaning.pl i logo Knausiaków już za tydzień, jak do mnie przyjedzie :)

 

PS. Z ciekawostek - fotele kierowcy i pasażera są z Hondy Civic (wersja sportowa) ;)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - jeszcze raz gratulacje, choć nieskromnie się pochwalę, że byłem jednym z pierwszych, którzy się dowiedzieli o Boxerku :-)

Co do wyposażenia, to może warto pomyśleć o jakiejś zgniłej angielce i doposażyć autko? W końcu wiele miejsca nie zajmie bojler ..., bo lodówka - raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.