Skocz do zawartości

Peugeot Boxer


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

gratulacje :piwo: fajny sprzęcik :ok:

 

 

moim zdaniem warto by zainwestować w lodówke na gaz i bojlerek gazowy :ok:

 

Tak jak pisałem - wszystko jest możliwe, ale wtedy to nie będzie tajnos agentos tylko kamper. Wizja oklejenia auta też jest fajna... od mojego skromnego projektu

post-3272-0-00068900-1318835819_thumb.jpg

po takie coś jak w S-CAMPie

post-3272-0-70459700-1318835905_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - jeszcze raz gratulacje, choć nieskromnie się pochwalę, że byłem jednym z pierwszych, którzy się dowiedzieli o Boxerku :-)

Co do wyposażenia, to może warto pomyśleć o jakiejś zgniłej angielce i doposażyć autko? W końcu wiele miejsca nie zajmie bojler ..., bo lodówka - raczej odpada.

 

Z lodówką najmniejszy problem ;) zamiast widocznej na zdjęciu 12V/230V mogę wstawić tą http://allegro.pl/tristar-lodowka-samochodowa-45l-12v-24v-220v-gaz-i1862982135.html

tylko doprowadzić do niej gaz, ale to nie problem :) No i nie ma potrzeby robienia zewnętrznych kratek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna angielki to myślałem wcześniej o rozbitej cepce jako dawcy i dostawczaku... Ale skoro trafił mi się kamper już uzbrojony w meble i ocieplony to teraz tylko kosmetyka i bajery ;) Taką wersją jak jest teraz też można jeździć po świecie. Właściciel jeździł do Chorwacji, a woda w zbiorniku i tak wydawała mu się za ciepła bez podgrzewania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna angielki to myślałem wcześniej o rozbitej cepce jako dawcy i dostawczaku... Ale skoro trafił mi się kamper już uzbrojony w meble i ocieplony to teraz tylko kosmetyka i bajery ;) Taką wersją jak jest teraz też można jeździć po świecie. Właściciel jeździł do Chorwacji, a woda w zbiorniku i tak wydawała mu się za ciepła bez podgrzewania ;)

 

:ok: też nie włączałem bojlera w Gr

a woda do kąpania dzieciaków, z czarnego kanistra leżącego tylko na słońcu była za gorąca :)

 

brakuje tylko faktycznie lodówki na gaz, bo taki kamperos tajniakos to idealny sprzęt do dzikiego kamperowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę :ok:

ale z przyczepką nie pojedziesz, musi byc E ;)

 

a dopiero co miał być forester :-]

 

 

a boxer'ek zgrabny :yes:

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamienić Knausa na przyczepę lekką do 750kg i dopiąć ;) ale... Boxer jest zarejestrowany na 5 osób, jednak 2-osobowa kanapa z przodu została zamieniona na fotel i w ten sposób mamy 4 miejsca z pasami - a 4 osoby się wyśpią w aucie. Poza tym koszt promów, autostrad, winiet mniejszy niż za zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!! Może pomyślimy o stworzeniu klubu blaszaka albo jakoś tam tak .... ja twierdzę , że w tym przyszłośc ...:skromny:

 

Szkoda tylko , że w założeniach pozbyłeś się na stałe ciepłej wody , to co chcesz wstawić wody Ci nie podgrzeje , tu nie ma półśrodków ....

 

...jeśli założysz mocny solar a takim jest powiedzmy 130 W to jeden aku wystarcza w zupełności , nadmiar prądu jest już spory i regulator na dwa aku ( też samochodu ) ...ja taki zestaw zamówiłem , koszt ok 1620 zł z przesyłką ...

 

 

pozdrawiam i życzę miłego użytkowania

 

Adam, uczę się od Ciebie i cały czas śledzę Twoją budowę kamperka, kto wie, czy nie zdecyduję się na wiosnę na pełne "skamperyzowanie" Boxerka. Taki miałem zamiar na początku jak wiesz (np. wc kasetowe), teraz mam wizję inną, ale ona może się do wiosny zmieniać ze dwadzieścia razy ;) Kusi mnie bardzo oklejenie całego autka w jakieś oryginalne "dzieło sztuki" ;)

 

Co do dwóch aku pokładowych - to z myślą o grzałce w zbiorniku.

 

Co do Klubu Blaszaków - czemu nie ;)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziabong, gaz jest - butla 11kg, bo kuchenka jest gazowa, problem kosztu bojlera gazowo/elektr i montażu, stąd pomysł na solar, który i tak chciałbym mieć i aku. Zamiast solara np 80W dałbym 160W i do tego dwa aku i grzałka by chodziła :) a lodówka w/w na gaz byłaby wystarczająca + ta co jest na 12v/230v :)

 

Ale oczywiście jestem otwarty na wszelkie pomysły i propozycje :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamiast solara np 80W dałbym 160W i do tego dwa aku i grzałka by chodziła a lodówka w/w na gaz byłaby wystarczająca + ta co jest na 12v/230v"To Ty tylko do lasu będziesz jeździł. Zamiast tego solara kup sobie boiler trumy gaz/ektr. Jak z powrotem wróci płynność finansowa to sobie dla fanaberii kupisz solara, ja bym zainwestował w 2 akku i ewentualnie w energoblok. Jakoś sam nie odczuwam braku prądu bez solara zaś brak akku - to już kuku. Grzałka akwariowa pomysł fajny, ale czy masz aż tyle czasu żeby bakterie chodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie myślałem o grzałce akwariowej ale o czymś takim

http://www.movera.com/shop/produkte/wasser/warmes-wasser-boiler/produkt/categories/warmes-wasser-boiler/products/warmwasser-heizstab-2/download//7a77a6d490cf25dbfd1dfa4fea570404.html?tt_products%5Bsortby%5D=title&tt_products%5Bascdesc%5D=asc&tt_products%5Bbegin_at%5D=36

lub takim bojlerze

http://www.movera.com/shop/produkte/wasser/warmes-wasser-boiler/produkt/categories/warmes-wasser-boiler/products/elgena-nautic-compact-e-2/download//595b0e20a70978dd841e45102baf3af1.html?tt_products%5Bsortby%5D=title&tt_products%5Bascdesc%5D=asc&tt_products%5Bbegin_at%5D=0

 

Jednak decydując się w tym drugim wypadku na tak dużą kasę to rzeczywiście wolałbym bojler gaz/230V

 

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, ale nie wiem do kogo miałbym się zwrócić z podaniem o realizację, mianowicie w aucie jest tzw. mokre webasto i ono mogłoby też grzać wodę, tylko ktoś musiałby taką instalację zrobić... Jeszcze nie szukałem tego tematu na forum, ale może ktoś już taki pomysł zrealizował :) Trzeba by wtedy mieć też możliwość w lecie wyłączenia ogrzewania w samochodzie, a włączenia tylko ogrzewania wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.