Skocz do zawartości

przepływowy podgrzewacz wody


tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki maxpolalu.

Zrozumiałem ideę. Natomiast ja chciałbym miec ciepła wodę przede wszystkim w łazience (prysznic) i kuchni. Rozwiaznie z zasilianiem ze zbiornika i jednoczenie z alternatywengo zródla podłączonego bezpośrednio do sieci jest chyba najnbardziej uniwersalne bo nie ogranicza mobilnosci przyczepy. Natomiast nie bardzo wiem jak poradzic sobie z pompką. Zdaje sie ze otarcie zaworu uruchamia jednoczesnie pompkę, któa w przypadku zasilania z sieci jest zbędna. Podjerzewam, ze da sie to rozwiazać brutalnym jej odłaczeniem, albo prościej przez wyjecie odpowiedniego bezpiecznika (nie wiem tyko czy jest taki, ktory odpowada tylko za pompkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bezpiecznik pewniw znajdziesz tylko w zasilaczu i wyjęcie go pozbawi cię 12V. Może poprostu zastosój pstryczek elektryczek.

Czy wodę z magistrali zamierzasz podłączyć do przewodów już istniejących czy zrobisz nową instalację, bo obawiam się,że orginalne przewody i połączenia mogą nie wytrzymać cisnienia.

Niektórzy kąbinują z zaworem pływakowym od spłóczki toaletowej

 


To rozwiązanie wydaje się rozsądne Pozostaje tylko wymienić pąpkę na taką która daje większe cisnienie

post-9776-imported-f7c7e517-2a31-43ca-b8a5-3df51e1833ab_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji to jeszcze nie zadecydowałem. Słyszalem, że najprawdopodoniej i tak trzeba węże wymienic, bo nie wszyskie przystosowane są do ciepłej wody. Kolega zastosował pogrzewacz i węże mu popękały.

Co do zaworu spłuczkowego to faktycznie jest to interesujacy sposób.

A orientujesz sie moze jakie cisnienie musialaby dawac pompka zeby obsłużyla podgrzewacz przelewowy?

Niestety w moim ukladzie musiałbym zastosowac prznajmniej 2 - jednen na kuchnie i jeden na łazienkę (prysznic + umywalka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz sie moze jakie cisnienie musialaby dawac pompka zeby obsłużyla podgrzewacz przelewowy?

Witaj!

Wydedukowałem, że chodzi ci o podgrzewacz pojemnościowy (bojler) bezciśnieniowy 5-15l. W tym ustrojstwie nie ma ciśnienia w zbiorniku, zatem każda pompka sobie poradzi, (chyba, że będzie wisiał na wysokości 10m :-])

Poza tym moc grzałki w takich bojlerkach nie przekracza 1500W (przepływowe mają min.3500W). Nie zapominaj, że nie można zamykać wylotu ciepłej wody zaworem (bezciśnieniowy=brak zaworu bezpieczeństwa :-]); ciepła woda jest wypychana ze zbiornika przez dopływającą zimną. Tylko czy 10-15 litrów to nie za mało? ATSD każdy podgrzewacz elektryczny wymaga podłączenia z uziemieniem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy 10-15 litrów to nie za mało?

Pozdrawiam!

 

Spokojnie wystarcza ja mam 5 termę thrumy 300W i dla trzech osób spokojnie na mycie pod prysznicem wystarcz. Swoją drogą do ostatniego lata nie wiedziałem ze 3 osoboy mogą się całkowicie umyć w 10l wody :-] no ale jak wodę trzeba nosić to się oszczędza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-15 litrów to nie za mało

 

Mam to samo zdanie co Artly 15 l to około 25-30l do użycia po zmieszaniu ja miałe raz ten prysznic z ciemnego worka na drzewo 10l i zawór z małą średnicą wystarczył w zupełności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cisnienia potrzebnego w cisnieniówcze to może znajdziecz coś tutaj http://www.formaster.com.pl/polski/dafi.htm#model

Chyba dwa podgrzewacze nie są potrzebne wystarczy, że go zamontujesz przed rozgałęzieniem na łazienkę i kuchnię tylko może troszkę dłużej przyjdzie poczekać na ciepłą wodę

W tym wątku znajdziesz kilka propozycji na rozwiązanie problemu

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=119&postdays=0&postorder=asc&highlight=przep%B3ywowy+ogrzewacz&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem na prosty i w miarę tani pomysł na ciepłą wodę idealny np do beczki takiej jak ma Tomekk. W mały otwór zamiast zaworu spustowego umieścić grzałkę od grzejnika łazienkowego i :ok: Ma wbudowany termostat i regulację od 30 do 70 stopni,a to w sam raz.

Grzałka np http://www.allegro.pl/item166411569_grzalka_z_termostatem_do_lazienek_gt1_2_300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł przedni. Przed zakupem sprawdź długość grzałki bo z tego co się oriętuję są one dość długie i do mojej bańki się nie zmieściło.

Niewiem jak rozpina termostat (faze i zero jednocześnie czy tylo fazę) Jaka zastosowałem grzałkę od pralki i termostat od bojlera , który odcinał jeden przewód i w nim było zero to woda "szczypała" dlatego musiałem pilnować jak pobpinam się do sieci elektr. Teraz zastosowałem szklane grzałki od akwariun (3x150) z tym samym termostatem i jest ok :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to http://allegro.pl/item166489228_nowa_grzalka_300_w_firmy_elite.html można wrzucić i do tego http://allegro.pl/item167516250_termostat_akwarium_terrarium_najtaniej_na_allegro.html

albo przeliczyć ja mam grzałkę 30W i 50l podgrzewa do 25 stopni (gdzieś są tabele poszukam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki akwariowe mają u mas przyczłość. Polecam firmę SKALAR. Ich grzałki są wypełnione piaskiem co przedłóża ich żywotność. Te z wbudowanym termostatem mogą być nie zadowalające max 32 stC - 36 stC. temp komfortowa temp to 37/38 stC, 40 to już bardzo ciepła woda

 

[ Dodano: Wto 27 Lut, 2007 15:03 ]

A najlepiej TO

Najlepiej napewno ale te ceny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.