Skocz do zawartości

przepływowy podgrzewacz wody


tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Też się głowię nad grzałką akwariową, bo od grzałki łazienkowej odstrasza mnie cena( chyba że uda mi się kupić coś na Allegro). A co do akwariowych to te z termostatem mają faktycznie za małą temperaturę a z dodatkowym termostatem to znoeu kłopot z montażem itp. Co do tej łazienkowej umieszczonej w beczce to wpadłem też na pomysł jak zabezpieczyć ją przed pustą beczką - po prostu pompka wyżej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

z dodatkowym termostatem to znoeu kłopot z montażem

Do wody wkładasz tylko sondę . Całe urządzenie można przykleić na gorący klej na baniaku lub tuż obok co by łatwiej można było wyciągać baniak do napełnienia. Fakt robi się trochę plątanina - przewód zasilający pąpke i wodny, kabel od grzałki i czujnik od termostatu. Z tych powodów zrobiłem zbiornik stacjonarny. Zasilenie w wodę z węża ogrodowego.Jak narazie wszędzie gdzie stacjonowaliśmy pozwolono nam się podpiąć do kranu. Jak kiedyś bedzie z tym problem to będę 15-stką donosił :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; właśnie kilka tygodni temu reaktywowałem (w domu) mój bezciśnieniowy bojler z lat 70-tych.W tamtych czasach montowany on był nad umywalką,teraz kupiłem inną (nowocześniejszą) baterię trójdrożną, i schowałem go pod umywalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki, to jest bojler bezciśnieniowy

 

I tak, i nie ...

Ariston SG10/15 i odpowiednik Bluker to bojlery ciśnieniowe, w komplecie jest zawór zwrotny-bezpieczeństwa (można również podłączyć jako bezciśnieniowy). Ariston ma grzałkę 1200W, jest droższy, ale z dłuższą gwarancją: (typu SG-gwarancja 5 lat, TI z emalią tytanową -7lat. Więcej informacji i dane techniczne: http://www.mtsgroup.com/poland/ariston/prodotti/scaldabagni/_cfm/scaldabagni_serie.cfm?cod_nav1=522&cod_nav2=131&cod_nav3=541&cod_serie=544

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kolejny sezon przed nami ... a mi zona przypomniała ze brak grzałki wystepuje w naszej przyczepie...szukam na allegro , ale nie wiem która moze byc odpowiednia dla baniaka 30 litrowego i oczywiscie temp. wody aby było kolo 36 stopni dla zonki i mojej córci Julci...

 

poradzcie cos ...która wybrac , która polecacie... :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Wszystkich po raz pierwszy na forum.

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem przyczepy przywiezionej z Anglii Elddis Shamal XL. W przyczepie jest oryginalnie zamontowane ogrzewanie gazowe, lodówka na gaz i prąd oraz terma 15l na prąd 220v i gaz niestety nie jestem w stanie dojść jak uruchamia się tą terma na gaz bo na 220v chodzi idealnie. podam dane z tabliczki znamionowej może ktoś mi pomoże znaleźć do niej instrukcje. CARVER WALSALL WS8 7ES TYPE CARVERCASCADE 2GE.

Chciałem dodać jeszcze że dopiero jestem początkującym Caravanig'owcem i nie do końca orientuje się w poruszaniu na tym forum, więc jeśli okaże się że ten temat już poruszaliście to nie wyżywajcie się na mnie. Jeśli ktoś z was jest zainteresowany fotkami tego urządzenia to oczywiście wyśle.

mam jeszcze kilka pytań odnośnie tej przyczepy ale nie chcę was zanudzać od samego początku, pytania właściwie dotyczą opisu przyczepy przywiezionej z Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.