Skocz do zawartości

przepływowy podgrzewacz wody


tommi

Rekomendowane odpowiedzi

tomii ja wrócisz do wcześniejszego wątki, to przeczytasz że ja robie to dla mojej żony w przedewszystkim 2 letniej zuzi.

nawiąując do czajnika i cepłej wody to to jest oczywiście najłatwiejszy sposób i zawsze dostępny.

jednak biorąc pod uwagę czas do pierwszego wyjazdu i wielkie chęci i przeszłość konstruktorską zamierza nie leżeć do góry brzuchem oraz :D . mysli mi się kłębią w głowie i takie czasem pomysły mi wychodzą.

biorąc pod uwagę wielką satysfakcję gdyby mi się udało to byłaby wielka sprawa zabłysnąć wsród kolegów lub na zlocie (nie mylić z przechwalaniem się)

zatem wzywam do projektów racjonalizatorskich wszystkich którym to odpowiada.

 

takie mysli mi przeszły przez głowe, gdybyśmy spoczeli na laurach to kto wie caravanig pozostał by na poziomie wozu Drzymały.

pozdrawiam, tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Potrzeba matką wynalazku :D

Rozumiem Cię i pamiętałem o Twojej Zuzi :D oraz żonie :D oraz jestem pełen podziwu dla Twojej chęci rozwiązania tego problemu :D.

Wypowiadałem się o moim przypadku - ja narazie nie czuję potrzeby posiadania ciepłej wody - pewnie kiedyś to się zmieni :D.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie dostatecznie miejsca ale zamiezam zamontowac toalete ale cena cena cena za wysoka i to mnie skutecznie odwodzi.

 

A co do wody to dla kogos kto ma 1500 wolnych plnów to jest takie sprytne ustrojstwo na allegro http://www.allegro.pl/item97928613_podgrzewacz_wody_gazowy_do_autokempingu_lub_prz_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi ciekawostka, gośc to sprzedaje z rybnika gdzie mieszkam

 

ale gdybym miła te 1500 zł na podgrzewacz też bym nie wydał, jestem teraz na etapie unowocześniania moje projekty podgrzewacza i czuje że jestem blisko, koszt mojego projektu to około 20 zł, ale szczegóły jak zrealizuje działający podgrzewacz.

wiele żeczy w moim projekcie to rzeczy z demobilu lub pozyskane drogą darmówek (cytując ulubiony program Monster Garage)

 

zatem trzeba krzesać iskry i ciąć metal póki gorący.

 

 

a tak soją droga nie moge sie doczekać gdy przyczepa stanie na moim podwórku i dorwe sie do niej, znowy zona krzyczeć będzie że tylko siedze w tej skrzynce i dłubie prz niej a nie przy żonie. :D żebym tylko nie otrzymał :D a co gorsza :D kartki.

choc wiem że moja żona jest wielce wyrozumiała do moich projektów, niestety nie podziela tak szybko mojej euforii.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się dać żonie też wykazać - zasłonki może uszyć :D, albo serwetke na stolik :D, albo na zakupy wysłać co by kuchnie wyposażyła odpowiednio :D - jak ona się wczuje to nie będzie żadnych problemów :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego to ona już sie może doczekać, niech tylko powatsnie ta przyczepa na podwórku.

narazie czyta gazete polski caravaning i pokazuje mi te ładne przyczepy z ładnymi firankami.

 

ALE ONE KOSZTUJĄ PONAD 40.000ZŁ

 

więc nie pozostaje mi nic innego tylko sprzedać buteli i jej kupic taka

przyczepe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to za dużo problemów z tym wszystkim. Podstawowa sprawa - "zimna woda zdrowia doda" :D.

Według mnie najprościej bedzie podgrzać wodę na kuchence w czajniku i wlać do baniaczka z wodą w którym jest trochę wody zimnej. Tak będzie najprościej, bez kombinacji i skutecznie.

Ja tam zostanę jednak przy muciu zimną wodą :D.

Pozdrawiam!

 

I tą opcje stosuję (i chwalę sobie), ale jeszcze lepiej gdy nad ogniskim zagrzeję 15l czajnik i ... wtedy jest kąpiel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką grzałeczke o której pisze Janiaczek. Nie jest warta uwagi... nagrzać kubek wody na herbate to trzeba poczekać minimum 15-20minut!!! Chyba, że tylko ja rafiłem na taki bubel. Bądź co bądź była niemal identyczna jak na aukcji i po jednej próbie użytkowania leży gdzieś w ciemnym kącie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję nowe urządzonko wykonane własnym sumptem. Jest to regulator mocy a tak naprawdę ściemniacz dużej mocy. Regulacja mocy od zera do ok 5 kW. W założeniu urządzenie ma słuzyć do obniżenia mocy grzałek np. w bojlerze do mocy którą możemy otrzymać na kampingu. Testuję w tek chwili ma czajniku 2000W. W planie montaz regulatora do bojlera bezciśnieniowego z grzałką 2200W. Regulator kosztował mnie kilkadziesiąt złotych. Uważam, że w ten sposób odpadają eksperymenty z grzałkami do akwarium itp. Bierzesz komletny bojler z dużą grzałką i gdy przyłącze ma tylko np. 5A obnizasz moc i grzejesz tylko że dłużej. Na innym campie masz zabezpieczenie 10A i pracujesz na pełnej mocy. Pytam kolegów o opinię przydatności tego urzadzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie najlepsze rozwiązanie jak dla mnie. prosze powiedz mi czy wykonałeś sam czy kupiłeś urządzenie.

prosze powiedz jeszcze co jest w budowie zastosowane, w zwykłym jest to triak, ale to do mocy 100w, zatem przy takiej mocy trzeba czegoś wiecej.

szczerze powiedziawszy jestem elektrykiem z wielką alergią na elektronikę i nielubie w niej grzebać.

przy zastotsowaniu takiego regulatora można kupić jak mówiesz wysoko wydajny bojler bezciśnieniowy i zastosować go prawie w kązdych warunkach.

 

prosze zatem rozwiń temat.

pozdrawiam, tommi, rybnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam to na biurku w postaci pajęczyny. Wykorzystałem stary ściemniacz RS-2 do którego w miejsce triaka KT206 podłączyłem triak z prądem do 25A i napięciem 600V. Triak ze względu na swoje wymiary jest podłączony kabelkami z kontektorami samochodowymi. Zastosowałem stary radiator z procesora, pogrubiłem scieżki na płytce. Triak znalazłem w swoim tajemniczym pudle na strychu, ale na allegro znalazłem też taki , który powinien się nadawać.

http://www.allegro.pl/item97550820_triak_t4012mks_max_600v_40a_rms_tanio_gratis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

co Wy na takie rozwiązanie. Przyznam się, że podpatrzyłem schemat gotowych rozwiązań.

Wydaje mi się, że wykonanie samecgo bojlera nie powinna

nastręczać problemów. Zbyt duże ciśnienie nie będzie tam występować. Odpowiednie przyłącza można przyspawać

do zbiornika wzbiorczego - najlepiej emaliowanego.

Grzałka z termostatem od grzejników drabinkowych 300-500 W (można i 1000 W). Napowietrzacz ma zapobiec

powstaniu podciśnienia.

 

5x37eosxt6ynk5if.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.