Skocz do zawartości

Lusterka do samochodu


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gumę złapałem tylko w towarówce która była całkiem mocno załadowana. W momencie rozpędzania się zorientowałem się że coś jest nie tak :) bo auto "nie chciało jechać". Jak się zatrzymałem to sama felga już była :).

 

Sąsiad kupił kempingówkę w której naderwany bieżnik rozwalił całe nadkole i trochę podłogi a do tego łóżko znajdujące się nad nadkolem też swoje dostało - ktoś sporo przejechał na takim robiącym szkody kole ;).

 

Po tym stwierdzam że lepiej raz na jakiś czas spojrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje lusterek do samochodu poprawiajace widocznosc przy ciagnieciu przyczepy, w miare szerokich wlasnie kupilem Knausa 500 i mialem dosc duze problemy z jazda :)

 

Sprawdź pod tym adresem sklep z akcesoriami do przyczep. Kupiłem za 120 zł bardzo fajne lusterka www.przyczepytam.com.pl maja sklep wysyłkowy lusterka nazywaja się Excellent i kosztują 99 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki poradnik jak wygląda złapanie gumy w przyczepie.

 

Kapcia się w pierwszej, dość długiej chwili nie czuje, szczególnie jak powietrze wolno schodzi,

potem się dziwisz, że trąbią na Ciebie, potem jak wyglądasz przez okno, to widzisz dym z nadkola przyczepy.

 

Jest to oznaka, że należy się zatrzymać o ile oczywiście droga nie jest zbyt wąska i pobocze na tyle twarde, że da sie lewar podłożyć.

 

Po udanym zatrzymaniu, bo jak za szybko jedziesz, to w ostatniej fazie przyczepa zaczyna strasznie wężykować, wyjściu z auta, ugaszeniu ewentualnego, małego/średniego/dużego pożaru, oglądnięciu

czy mamy jeszcze nadkole okazuje się, że mamy tylko np. połowę opony i kłębowisko drutów.

 

Wtedy, zapalamy fajkę i przystępujemy do zmiany koła, jeśli oczywiście je mamy i akurat jest

przypadkiem napompowane.

No, sprawa się komplikuje, jeśli jest noc i nie mamy latarki a poza tym nie widać dymu.

Widać wprawdzie iskry sypiące sie spod koła, ale można przeoczyć.

 

Tak to mniej więcej wyglądało w moim wydaniu i wcale dużo nie przesadziłem.

 

Jest to dosyć nieciekawe przeżycie, więc rozumiecie dlaczego jestem zwolennikiem zakładania wyłącznie wzmocnionych, w miarę młodych, tak do 6 lat opon, jeżdżenia w dzień tak do 80km/h oraz ustawiania lusterek na koła od przyczepy.

 

W następnym odcinku poradnika mogę opowiedzieć jak sie szuka zgubionego koła....

 

Nie, ale nie żebym straszył...

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Podobają nam się takie lusterka http://przyczepytam.com.pl/sklep/product_info.php/cPath/14_37/products_id/1019?topSsid=91e18a24aa61f063d7ff130c9c9cfe6f&&topSsid=91e18a24aa61f063d7ff130c9c9cfe6f

mam nadzieję, że będą do naszej CRV-ki pasować. Jakoś najbardziej wzbudzają zaufanie, no i są montowane do nadkola. Może uda mi się gdzieś je znaleźć w stacjonarnym sklepie, bo wolałabym przymierzyć. Już wiem, że w Norauto nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie swojego pierwszego sezonu uzywalem lusterka ktore dostalem od handlarza - takie najzwyklejsze , zapinane na dwie gumki - ogolnie porazka bo w czasie jazdy nic przez nie nie widac. Kazdemu zdecydowanie odradzam zakup takowych pomimo ich atrakcyjnej ceny ( w zasadzie ich jedynego plusa ). Nie dosc ze trzesa sie jak nozki w galarecie to jeszcze zamontowane sa tam najzwyklejsze szkla ktore pokazuja mniej niz te ktore mam w samochodzie . Obecnie zakupilem sporo wieksze i najwazniejsze ze panoramiczne wiec jest szansa ze bedzie w nich widac troche wiecej niz naroznik przyczepy.

Rozgladalem sie za takimi na blotniki ale nie mialbym szans aby je zamontowac bo szpary miedzy maska a blotnikiem sa dosyc male. Dzisiejsze auto to juz nie duze fiaty czy poldki gdzie szpary mierzylo sie prawie w centymetrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawe z uniwersalnych lusterek jes model Excellent View.

Mocowane są na paskach z tworzywa sztucznego (3 szt) a dodatkowo jeden ma możliwość regulacji naprężęnia zestawu.

A dobrym zastosowaniem są przyssawki, które dodatkowo unieruchamiają lusterko.

No i regulowany jest wysięg lusterka.

 

Reich-ExcellentView.jpg

 

http://elcamp.movera.com/?navID=105&pID=13935&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=cf399852611bd75141ede2f26aff8d04

 

Myśle, że z uniwersalnych są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawe z uniwersalnych lusterek jes model Excellent View.

Mocowane są na paskach z tworzywa sztucznego (3 szt) a dodatkowo jeden ma możliwość regulacji naprężęnia zestawu.

A dobrym zastosowaniem są przyssawki, które dodatkowo unieruchamiają lusterko.

No i regulowany jest wysięg lusterka.

 

Obrazek

 

http://elcamp.movera.com/?navID=105&pID=13935&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=cf399852611bd75141ede2f26aff8d04

 

Myśle, że z uniwersalnych są najlepsze.

 

Mam takie lusterka uważam że są bardzo dobre, nie drgają, dużo w nich widać dzięki wszechstronnej regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego lusterka poleciłbym model ARGUS.

Są to lusteka nakładane od góry.

Kształt lusteka nie pozwala na prawidłowe założenie lusterka mocowanego od tyłu.

 

 

10-728.jpg

 

http://elcamp.movera.com/?navID=105&pID=16010&tpl=details&lang=6&PHPSESSID=169ca3a33fecd40b6231a5761251546a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.