Skocz do zawartości

Lusterka do samochodu


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przyczepa znacznie wykracza poza obrys pojazdu ciągnącego

 

czy 2cm to już znaczene wykroczenie? Jak nie zapomnę to zadzwonię jutro tak z czapy do drogówki - ciekawe co oni powiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 2cm to już znaczene wykroczenie? Jak nie zapomnę to zadzwonię jutro tak z czapy do drogówki - ciekawe co oni powiedzą
Pewnie jest jakaś tolerancja, 2cm to obrys prawie niewidoczny ale jak trafi się jakiś upierdliwy komunista to wlepi ci mandat za brak trójkąta :jump:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te dodatkowe lusterka są aż tak uciążliwe do założenia żeby się od nich wymigiwać?

Ja miałem tylko raz wątpliwą przyjemność prowadzić przyczepę bez dodatkowych lusterek (na dystansie ok. 100km). Na zwykłej drodze było jeszcze znośnie bo widziałem światła samochodów jadących za mną w lusterku wstecznym przez okna w kempingu. Schody zaczynały się jak trzeba było pas zmienić, lub po mieście krążyć. To była mała przyczepa.

Ja je mam dla własnego komfortu a nie dla przepisów :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przepisy jednoznacznie określają kiedy trzeba a kiedy nie trzeba mieć dodatkowych lusterek ?

 

Romas, jednoznacznie określa to zdrowy rozsądek. Masz lusterka - widzisz więcej. Jest bezpieczniej.

 

Duże ciężarówki ciągną naczepy tej samej szerokości co holownik a lusterka wystają po 30 cm na boki od kabiny.

 

Jakbym jechał za Tobą, to wolałbym żebyś lusterka dodatkowe miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka na trytytki maja to do siebie, że wiecej w nich nie widać, niż widać.

Testowałem i mogę komuś odstąpić.

Sądzę, że te przystosowane do masywnego montażu, będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka na trytytki maja to do siebie, że wiecej w nich nie widać, niż widać.

 

ale jednak cos tam w nich widac - z takimi lusterkami np: przed wyprzedzaniem musialem troszke "lamac" zestaw (taki jakby slalom robilem) zeby widziec co sie dzieje z tylu ale bez nich bylo jeszcze gorzej.Teraz mam montowane na blotniki i jest naprawde ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Na Allegro znalazłam takie lusterka:

lusterko pojedyncze po 20,00 za sztukę

 

lusterko z martwym punktem po 55,00 za sztukę

 

czy opłaca się kupować tańsze, czy jednak zainwestować i kupić droższe? Fiat Stilo ma zaokrąglone grube lusterka, czy te paski nie będą się zsuwać?

 

Przeczytałam cały wątek, ale niestety linki się już nie otwierają.

 

Pozdrawiam i prosze o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Stilo ma zaokrąglone grube lusterka, czy te paski nie będą się zsuwać?

 

u mnie w felicji lusterka się trzymały - nie miałem z nimi problemów

jak masz chęć możesz podjechać do mnie i spróbujesz jak sie z nimi jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca się kupować tańsze, czy jednak zainwestować i kupić droższe? Fiat Stilo ma zaokrąglone grube lusterka, czy te paski nie będą się zsuwać?

 

Tańsze sobie od razu daruj.

Co do droższych - nie wiadomo jakie są szkła w tych lusterkach. Jeśli to duże to szkło płaskie - imho też warto sobie darować i kupić lusterko z jednym szkłem sferycznym lub asferycznym.

 

Co do lusterek w stilo - przewiduję problemy. W Nubirze II też mam obłe lusterka i paski zjeżdżały. Na szybko przyczepiłem paski "trytytkami" (takie opaski do kabli), ale docelowo będę szukał lusterek z wysięgnikami przykręcanymi do obudowy lusterek samochodu.

 

[ Dodano: Nie 28 Mar, 2010 16:11 ]

u mnie w felicji lusterka się trzymały - nie miałem z nimi problemów

W feli lusterka masz bliskie prostokątowi. W momencie gdy górna krawędź lusterka jest skośna bądź obła zaczynają się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam jeszcze takie lusterka:

excellent view

była o nich mowa kilka postów wyżej, może takie będą pasować?

 

szymon 79 dzięki za ofertę, ale jeszcze nie mam haka w dowodzie - dopiero wczoraj zamontowany :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.