Skocz do zawartości

Szokująca zuchwałość złodzieja - Felieton


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda przy walce w włascicielem:

 

USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych

- Dz.U.z 2004 r. Nr 223 poz. 2268

 

 

8) usługi hotelarskie - krotkotrwałe, ogolnie dostępne wynajmowanie domow, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych,

a tak┼ťe miejsc na ustawienie namiotow lub przyczep samochodowych oraz świadczenie, w obrębie obiektu, usług z

tym związanych;

 

 

4) kempingi (campingi) - obiekty strze┼ťone, umo┼ťliwiające nocleg w namiotach, samochodach mieszkalnych

(campobusach) i przyczepach samochodowych, przyrządzanie posiłkow, parkowanie samochodow, a tak┼ťe świadczące

usługi związane z pobytem klientow; obiekty te mogą dodatkowo umo┼ťliwiać nocleg w domkach turystycznych lub

innych obiektach stałych;

 

 

A ztego wynika że tylko na polach biwakowych nie musi być dozoru:

Dz.U.06.22.169 j.t. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI I PRACY1)

z dnia 19 sierpnia 2004 r.WYMAGANIA CO DO WYPOSAśENIA ORAZ ZAKRESU ŚWIADCZONYCH USŁUG DLA KEMPINGÓW

 

(CAMPINGÓW) I PÓL BIWAKOWYCH

Lp. Wymagania

Kategorie kempingow

(campingow)

Pola

biwakowe

**** *** ** *

1 2 3 4 5 6 7

I. Zabezpieczenie terenu

1 Ogrodzenie terenu o o o o o1)

2 Oświetlenie terenu o o o o

3 Całodobowy dozor o o o o

 

Edytowane przez Malaga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byliśmy w Miłkowie to wszystko zostawiałem otwarte-ot taki luz wakacyjny,ale widze że łajzy nie śpią! Trzeba teraz wszystko mieć pod kluczem i łyżke do wymiany opon pod poduszką - tak na mszelki wypadek.

Na kanpingach przeważnie ponuje fajna atmosfera a pewne elementy przestępcze niweczą nasz wypoczynek i narażają na straty i kłopoty. Unikać Niechorza?

pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam idą jak po swoje,z praktyki to spinałem pasem dzwi. jest tak ze wpuszczają gaz i buszują w środku. Po gazie rano jest słodko w ustach.Przykre ale prawdziwe. :oslabiony: A na obczyżnie jest się łatwym kąskiem .W krajach F .I. RO. H. SK CZ. Pojawia się już w PL. Także jestem za alarmem i zab dzwi. Miłych i bezpiecznych wakacji.Życzę. Ktoś wspomńiał o nowym temacie jestem za. Info nigdy niezadużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pierwszego postu .W zeszłym roku będąc w Niechorzu również mieliśmy "gości".

Staliśmy na ośrodku niedaleko kanału oddzielającego Niechorze od Pogorzelicy .Byliśmy tam my,oraz przyczepa stacjonarna.

Około 3 w nocy żona zauważyła jakiś ruch wokół przedsionka- było widać cień postaci oświetlanej światłem latarni.

Gość odwiedził przedsionek sąsiadów, potem sprawdzał naszą czujność.

Gdy nie dawaliśmy oznak ruchu. zaczął rozpinać sówak przedsionka.Gdy z chukiem otworzyłem drzwi pytając czego szuka wycofał się ,mówiąc że niby szuka noclegu.

Sąsiedzi mimo posiadania małego pieska, nawet nie wiedzieli o wizytacji.

Na szczęście ani nam ani sąsiadom nic nie zginęło.

Najwidoczniej zło upodobało sobie tę okolicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po zapoznaniu sie z wątkiem jestem w szoku.

Miałem udać sie nad polskie morze w tym roku ale z uwagi na pogodę wybór padł na Chorwację. Całe szczęście bo jak widze moja wyobraźnia nie była przygotowana na taki stan zagrożenia.

W Chorwacji byłem wielokrotnie i pod namiotem i teraz z przyczepką. Wielokrotnie drzemałem podczas podróży jak nie na parkingu w Chorwacji to w Austrii. Zawsze spokojnie. A na kempingu okna w przyczepce pootwierane całe dnie, rzeczy w przedsionku, rowery luzem obok, czasem i przyczepa zostawiona niezamknięta.....nigdy by mi nie przyszło podejrzewać że coś może zginąć......

A jak teraz czytam różne relacje....gaz wpuszczony do przyczepki.....napad w środku dnia we Francji.....kradzieże nad polskim morzem....włamania w SK czy H ......to słabo sie robi. Myslałem że takie czasy juz minęły....

Jak widać pozostanę chyba przy ciepłych klimatach w bezpiecznej Chorwacji.....nie chcę na urlopie byc czujny na 100 % i oczekiwać zagrożenia z każdej strony. Przykre, bo kupując przyczepkę plany były troche inne.... :-(

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - nie należy dramatyzować. Od kilku lat jeżdżę nad Bałtyk. Nigdy nie zdarzyła mi się tego typu sytuacja.

Kilka zasad jednak należy przestrzegać. Rzeczy wartościowych nie zostawiam na noc w przedsionku, a budkę na noc zamykam.

Wogóle mało rzeczy wartościowych ze sobą biorę. A pieniądze mam tylko wirtualne :-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - nie należy dramatyzować. Od kilku lat jeżdżę nad Bałtyk. Nigdy nie zdarzyła mi się tego typu sytuacja.

Kilka zasad jednak należy przestrzegać. Rzeczy wartościowych nie zostawiam na noc w przedsionku, a budkę na noc zamykam.

Wogóle mało rzeczy wartościowych ze sobą biorę. A pieniądze mam tylko wirtualne :-)...

 

;) przezorny zawsze ubezpieczony ;) hahahaha

a ubezpieczonego nikt nie tyka :)

 

PS. Polskie morze już dla mnie odpada chyba że po jod i zwiedzanie, opalanie i pływanie odpada, szkoda pieniędzy.

w maju morze do Karwi (Karwieńskie Błota) wypadzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować, że tylko nad Bałtykiem w Polsce okradają. Na to nie ma reguły. Zawsze znajdzie się jakaś czarna owca co zepsuje opinię nawet najlepszemu i najbardziej starającemu się właścicielowi pola, to przez jakąś kradzież a to przez jakieś nocne ekscesy a to znów przez luźno biegające psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak statystyki są nieubłagalne , torche sobie nie wyobrażam wakacji na kempingu gdzie muszę zamykać okna idąc na plaże lub chować coś w przesionku.:oslabiony:

Jesli ktoś pisze,że przykładowo we włoszech tak samo kradną to albo był na kempingu typowo polskim albo nie był tam wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.