Skocz do zawartości

Szokująca zuchwałość złodzieja - Felieton


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

no wiesz nikt tu nie pisze - chyba - o samobieżnym automatycznym działku strzeleckim :hmm:

ja jestem za czujnikiem ruchu w przedsionku - podłączysz go do czego chcesz. Może to być wyzwalacz samonaprowadzających rakiet ale tez zwykły dzwonek, który w porę Cie obudzi.

Dla testów kupiłem alarm stoi w przyczepie pod domem i jak wejdę do niej bez de aktywacji to wyje na maksa 105decybeli. Nie zaobserwowałem aby uruchamiał się bez potrzeby a przeszły już spore ulewy i mocno wiało.

 

Problem polega na tym, że gdyby go zastosować w przedsionku i uruchomi go np.kot to dźwięk jego obudzi całe pole a mnie doprowadzi do zawału.

Na noc na polu należy zamknąć drzwi i nie zostawiać niczego cennego na zewnątrz.

 

Jaka pewność że wiatr poruszający ścianami przedsionka nie wzbudzi alarmu niewiem.gif. Pytam zupełnie poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że gdyby go zastosować w przedsionku i uruchomi go np.kot to dźwięk jego obudzi całe pole a mnie doprowadzi do zawału.

Na noc na polu należy zamknąć drzwi i nie zostawiać niczego cennego na zewnątrz.

 

w przedsionku wystarczy chyba lampka, to już powinno odstraszyć złodzieja :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz nikt tu nie pisze - chyba - o samobieżnym automatycznym działku strzeleckim :hmm:

ja jestem za czujnikiem ruchu w przedsionku - podłączysz go do czego chcesz. Może to być wyzwalacz samonaprowadzających rakiet ale tez zwykły dzwonek, który w porę Cie obudzi.

Dla testów kupiłem alarm stoi w przyczepie pod domem i jak wejdę do niej bez de aktywacji to wyje na maksa 105decybeli. Nie zaobserwowałem aby uruchamiał się bez potrzeby a przeszły już spore ulewy i mocno wiało.

 

Problem polega na tym, że gdyby go zastosować w przedsionku i uruchomi go np.kot to dźwięk jego obudzi całe pole a mnie doprowadzi do zawału.

Na noc na polu należy zamknąć drzwi i nie zostawiać niczego cennego na zewnątrz.

 

Jaka pewność że wiatr poruszający ścianami przedsionka nie wzbudzi alarmu niewiem.gif . Pytam zupełnie poważnie.

 

 

Dlatego musi to być czujnik ruchu z ograniczeniem ( a są takowe ) co do masy "intruza" że poniżej np 15 kg alarm się nie załancza, i nie reaguje na niewielkie ruchy w dozorowanym pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to ograniczenie działa na zwierzeta a nie gwałtowne ruchy ścian i mas powietrza z tym związanych do przedsionka to jedynie bariera podczerwieni (intruz "przerywa" niewidoczną linie) , pisałem już o tym.Jak ktos nie ma kasy to żyłka wedkarska przymocowana do przedmiotów które narobią dużego halasu jak intruz o nią zahaczy.

Narobicie tyle,że jak co drugą noc w co trzeciej przyczepie będzie wył alarm to ludzie nie będa wogóle reagować, albo pożądny alram albo zmiany warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czujnik może włączać po prostu lampę w przedsionku a niekoniecznie syrenę. Pytanie tylko czy wystraszy to złodzieja, czy pomoże mu dostrzec cenniejsze fanty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czujnik może włączać po prostu lampę w przedsionku a niekoniecznie syrenę. Pytanie tylko czy wystraszy to złodzieja, czy pomoże mu dostrzec cenniejsze fanty ...

 

dokładnie tak, myślę,że jeśli to będzie mocny halogen to oślepi i odstraszy.(zakładając, że jest ciemno) Dodatkowo jest szansa, że nas obudzi i przyciągnie uwagę innych.

Oprócz zapalania światła może także wydać dźwięk - tak jak to ma miejsce w niektórych sklepach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czujnik może włączać po prostu lampę w przedsionku a niekoniecznie syrenę. Pytanie tylko czy wystraszy to złodzieja, czy pomoże mu dostrzec cenniejsze fanty ...

 

Wszystko pasuje z tą lampą pod warunkiem ,że jest noc ,gorzej jak złodziej wpadnie do nas w odwiedziny za dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak : czujka ruchu działa na zmianę temperatury , wiec ruch czegokolwiek innego nie uruchomi alarmu , moja tak działa . Ja zawsze zabiram cenniejsze rzeczy na noc do auta lub szopy i zawsze się rygluję , jednak , znając pomysłowość złodziei , nigdy nie wiadomo co im do głowy odbije , swego czasu kradnąc tiry wpuszczali w czasie snu gas usypijący do kabiny i kradli co popadło . SZKODA GADAĆ !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to ograniczenie działa na zwierzeta a nie gwałtowne ruchy ścian i mas powietrza z tym związanych do przedsionka to jedynie bariera podczerwieni (intruz "przerywa" niewidoczną linie) , pisałem już o tym.Jak ktos nie ma kasy to żyłka wedkarska przymocowana do przedmiotów które narobią dużego halasu jak intruz o nią zahaczy.

Narobicie tyle,że jak co drugą noc w co trzeciej przyczepie będzie wył alarm to ludzie nie będa wogóle reagować, albo pożądny alram albo zmiany warty.

 

I tylko taka opcja z podczerwienią wchodzi w grę, ale pozostaje tylko kwestia jakie "medium" ma odstraszać intruza ? światło ? dźwięk ? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu kradnąc tiry wpuszczali w czasie snu gas usypijący do kabiny i kradli co popadło . SZKODA GADAĆ !!!!!

kurde to jest przerażające

http://www.napad.pl/katalog/produkty-370-1179-czujnik-gazu-usypiajcego-oparw-chloroformu-dg1-tcm-firmy-satel.htm

jeszcze trochę i będzie trzeba mieć czujnik na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oprócz alarmu trzeba coś posiadać do obrony koniecznej.

Siła argumentu musi być. Kij baseballowy skuteczny ale może mocno uszkodzić napastnika, paralizator daje głównie efekt psychologiczny. Najlepszy jest taser - z nim nie pogadasz, dostajesz i padasz.

Paralizator powoduje pieczenie silny ból w miejscu przyłożenia. Przy przyłożeniu do przegubu powoduje skurcz mięśni ale to jest spokojnie do opanowania oczywiście poza pieczeniem, jak by wbijać gorące igły w ciało, natomiast taser robi pik pik i czujesz się tak jak byś cały zdrętwiał . Wiemy jak to jest jak noga zdrętwieje czy reka - 0 wladzy. Taser powoduje całkowite napięcie mięśniowe - rozmawia z twoim ciałem a właściwie to monolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne :( Zaczynam się bać nocy na kempingu, choć znam radę na zło...

 

W każdej przyczepie powinnam się znajdować JA.

Piszę to całkiem poważnie, mam tak czujny sen, że wiem o której w nocy sika sąsiad hehe%281%29.gif

Autentycznie, słyszę spuszczanie wody, słyszę czy dziecko się odkryło, czy pada deszcz.

 

Ale w sumie się wysypiam, chociaż normalna to nie jestem :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi jeśli chodzi o pałkę to sprawdź czy toto nie podpada pod niebezpieczne narzędzia podobnie jak kij bejsbolowy. Bo z obrony koniecznej zrobią z Ciebie kibola-zadymiarza :)))

Do obrony to ja polecam węgierskie KESERU - jak w d.... strzelisz złodziejowi to długo na niej nie usiądzie :) A dostępne legalnie dla osób pow. 18 roku życia..

I najważniejsze ...... nie dajmy się zwariować

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.