Skocz do zawartości

Szokująca zuchwałość złodzieja - Felieton


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek współczuje. Oby małżonka tylko nie zniechęciła się po tym zdarzeniu do wyjazdów.

 

Szczepan dobrze pisał że pewnie by miał sobie zasilacz od lapa i za niska szkodliwość.

 

Jak długo nie będzie kar srogich dla tych drani tak długo się będzie działo takie sku....... .

 

Iwa ale jakbyś jechała bez ważnego OC to skuteczność policji byłaby natychmiastowa.

Edytowane przez Bluesmen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem zszokowany tym "felietonem".Nawet swojej połówce tego nie pokazuje , gdyz za tydzien mamy wyruszac w drogę nad Bałtyk. Zeby w własnym domku nie można czuc się bezpiecznie.Glowa do góry.Dobrze że wam nic się nie stało.

Pozdrowienia

Jasiek i Mania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tegorocznym wyjezdzie telefony walaly sie po przyczepie laptop na wierzchu, markowe obowie w przedsionku i inne fanty, cepka otwarta...

auto tez stalo 2 lub 3 dni otwarte - zorientowalem ze jest otwarte jak mielismy gdzies jechac... na wierzchu nawigacja

moze ewentualny amator cudzej wlasnosci bal sie cokolwiek ruszyc ze to podpucha bo mi nic nie zginelo :hmm:

 

 

ale teraz nawet idac to toalety na kempingu bede cepke zamykal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy coś takiego przeżyłem. Raz w Czechach, syn spał w pozamykanym przedsionku, gdy zamek zaczął się w środku nocy rozpinać. Na hasło "co jest" samoczynnie się zamknął!

Drugi raz na południu Słowacji. Na basenie termalnym stały trzy przyczepy, my i dwóch Holendrów. Popiliśmy razem wieczorkiem. Następnego dnia oni pojechali do Gyor na Węgrzech a my poszliśmy na baseny. Gdy wrócili okazało się, że przyczepa z daszkiem jest nienaruszona a przyczepa z zamkniętym przedsionkiem ma wyłamane i całkowicie zniszczone drzwi! Zniknął komp i kasa. My wtedy nie mieliśmy przedsionka. Od tego czasu, gdy odchodzimy od przyczepy i mam założony przedsionek, nigdy go nie zamykam. Otwieram specjalnie ściankę werandową. Sąsiedzi się znają i zauważą obcego. Na noc zawsze zamykam drzwi na blokadę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przykro się takie rzeczy czyta, zwłaszcza że zaczynają pojawiać się coraz częściej... Jak widać bez czujki ruchu w przedsionku i porządnej pały się nie obejdzie :sciana:

Swoją drogą my od zawsze na noc zamykamy się w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję autorowi ...

ciekawe że jest to już drugi opis w tym roku, a przecież to połowa wakacji

nie kojarzę z zeszłego roku takich jaj :niewiem:

 

Na noc zawsze zamykam drzwi na blokadę!

 

drzwi to też zawsze blokowałem, a i siekiera leży "pod ręką" :-]

choć lepszy byłby tępy kołek, co by potem nie ciągali po sądach za przekroczenie obrony koniecznej :puk:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra! Dobrze, że istnieje to forum. Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy z tego zjawiska.

Okazuje się, że bagatelizowałem problem, który z tego co czytam jest codziennością!.

Myślę, że w obecnej sytuacji czujnik ruchu - połączony chociażby z halogenem - najlepiej alarmem - to tak samo niezbędne wyposażanie przyczepy jak woda czy gaz.

 

12 sierpnia wybieram się na dwu tygodniowy urlop nad morze - uzbroję się na pewno, zarówno w sprzęt jak i czujność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogen napewno zda egzamin jak złodziej wcześniej odlączy przewód od przyczepy....:oslabiony: (kup cos z wlasnym zasilaniem) , skutecznego sposobu nie ma , jak będą chcieli to okradną ,bez dozoru ze strony obsługi kempingu takie gadżety na niewiele się zdają.

Równiez mam alarm w przyczepie ,szczęście ani razu się nie właczył , na noclegach tranzytowych mam pod reką gasnice , w razie czego najpierw w zeby tylną częścią dla rozruszania proszku a pózniej "wybielanie" twarzy intruza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A mnie najbardziej ciekawi jak weszli do zamkniętej przyczepy, i tej Wojtka i tego sąsiada, bo zakładam, że obaj na noc je zamknęli :niewiem: no szok totalny....

 

Pozwolę sobie zacytować Wojtka:

Poznaniakom zginęła "chociaż" para nowych butów z przedsionka bo do p-py zło nie wlazło - byli zaryglowani, Ryśkom z p-py 2 tel i MP4, u nas nie zdążył, ale poleciałby aparat + 2 telefony.

 

Rozumiem że ani Wojtek, ani Ryśki nie byli zaryglowani. Zaryglowani byli tylko "Poznaniaki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogen napewno zda egzamin jak złodziej wcześniej odlączy przewód od przyczepy....:oslabiony: (kup cos z wlasnym zasilaniem) , skutecznego sposobu nie ma , jak będą chcieli to okradną ,bez dozoru ze strony obsługi kempingu takie gadżety na niewiele się zdają.

Równiez mam alarm w przyczepie ,szczęście ani razu się nie właczył , na noclegach tranzytowych mam pod reką gasnice , w razie czego najpierw w zeby tylną częścią dla rozruszania proszku a pózniej "wybielanie" twarzy intruza.

 

na zasilanie są tez czujniki http://allegro.pl/sygnalizator-zaniku-napiecia-szn-204-zamel-i1718447329.html

 

tylko, że to nie ma co oszczędzać raczej trzeba zainwestować w profesjonalny zestaw alarmowy. Pewniej będzie i spokojniej. Ktoś się orientuje jaki to koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... ) , na noclegach tranzytowych mam pod reką gasnice , w razie czego najpierw w zeby tylną częścią dla rozruszania proszku a pózniej "wybielanie" twarzy intruza.

 

ja mam coś takiego w przyczepie, jest skuteczne i spełnia wiele funkcji "zaczepno-obronnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje i w szoku jestem przeogromnym, My nigdy nie zamykamy przyczepy na noc!!! Nawet nie pomyślałam, że może coś takiego się dziać!!!!:niewiem:ale człowiek jest naiwny :sciana:, teraz na pewno będziemy zamykać cepkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.