Skocz do zawartości

Szokująca zuchwałość złodzieja - Felieton


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając fakt czy mieliście zamkniętą przyczepę na noc czy nie -mnie najbardziej przeraziła wiadomość że złodziej kradł gdy właściciele byli w tej przyczepie(jedni spali,a inni jeszcze nie-a" zło" mimo to weszło i kradło).Nie dziwie się"ukochanej",bo mimo że do bojaźliwych nie należę też doznałabym szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego ten kemping nie został wymieniony duzymi literami tak zeby wszyscy go omijali.

Pomysł uzbrajania się dla mnie jest nie do przyjęcia.Dopóki właściciel nie zapewni bezpieczeństwa powinien być bojkotowany.

Pobieranie opłat przecież do czegoś zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę,że dozbrajanie jest jak najbardziej OKuzbroj_zlo.gif. Jakby jeden z drugim oberwałbokser.gif gaśnicą po pupa.gif, tudzież innym sprzętem pierwszej potrzeby, nie byłby taki zuchwały. Ja w każdym razie pod ręką mam małe co nie couzbroj_zlo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeden z drugim oberwałbokser.gif gaśnicą po pupa.gif, tudzież innym sprzętem pierwszej potrzeby, nie byłby taki zuchwały.

 

No tylko pozostaje problem naszego pięknego prawa. My złodzieja po głowie pałą a on nas oskarża o napaść i uszczerbek na zdrowiu i niestety wygrywa sprawę. Wiele już taki spraw się słyszało w radio czy TV i to jest poprostu smutne i przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego ten kemping nie został wymieniony duzymi literami tak zeby wszyscy go omijali.

Pomysł uzbrajania się dla mnie jest nie do przyjęcia.Dopóki właściciel nie zapewni bezpieczeństwa powinien być bojkotowany.

Pobieranie opłat przecież do czegoś zobowiązuje.

 

Do pierwszej części postu podchodzę z aprobata i jestem ZA - kemping należy wpisać na "czarną listę" - czekamy na nazwę !

 

Z drugą częścią postu się nie zgadzam - " mój dom, moje królestwo " i mam prawo bronić swojego dobytku. To samo dotyczy się przyczepki - też mam prawo do obrony.

Jeśli właściciel pola ( w tym wypadku ) a państwo ogólnie ( nie wyposaża policji i sądów w stosowne " instrumenty " ) nie bronią mnie przed wszelkiej maści złodziejami, włamywaczami i nie robi nic w tej materii - to mam prawo na swoim terenie, w swojej przyczepie, mieszkaniu sam się bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to lepiej się nie bronic obawiając sądu :oslabiony: i zostac okradzionym lub co gorsza napadniętym.Oczywiste jest to,że złodziej był tępy nie ustawił stopnia, upadając chwycił za gasnice spadł na nią i uszkodził sobie twarz,spadł tak niefortunnie,ze uruchomił tym gasnicę.Wobec czego jest zobowiązany do pokrycia strat , musi ogkupić takową gasnice.Jak złodziej jest wyjątkowo tępy to może nawet jajka do zaczepu włożyć i mu przytrzaśnie...

Chyba nie wiecie z jakich spraw wyciąga dobry prawnik.:skromny:

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam to mówisz/piszesz? To samo prawo, które ciebie nie chroni, dobrze chroni bandytów.

 

no jeśli uważasz, że każdego intruza wchodzącego na Twoją posesję należy bezwzględnie zastrzelić :zlo: lub trwale uszkodzić to faktycznie prawo będzie tego złodzieja chroniło przed Tobą ( i ja w tym wypadku będę "stał" po stronie tego intruza ) .... mnie zaś wystarczy jeśli w sposób skuteczny dam mu do zrozumienia, że nie ma tu ( czyli u mnie ) szukać i mogę mu to udowodnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prawo jakie jest u nas każdy wie, Policja ma głęboko w tyłku ganiać się za złodziejami, chyba że przypadkiem ktoś dla nich złapie złodzieja, ważniejsze jest napisanie raportu z całodziennego przebiegu służby. Myślę że to jest jedna z przyczyn złodziejstwa. Druga sprawa to, że polskie społeczeństwo nadal lubi kupić porządne rzeczy za małe pieniądze, jednocześnie skrywając świadomość że dana rzecz może pochodzić właśnie ze złodziejstwa.

Lekarstwo na taką sytuację jest jedno, zaostrzenie prawa. Kradniesz i ciebie złapią miej świadomość że to co ci jeszcze zostało w domu zostanie razem z domem zlicytowane na pokrycie kosztów twojego złodziejstwa.

A skala złodziejstwa w Polsce jest przerażająca począwszy od tych co zwędzą portfel i laptopa po tych co kradną po chamsku bez żadnej przykrywki wielkie miliony pod płaszczem ministra.

 

Także zmiany w temacie złodziejstwa raczej nie nastąpią prędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Intruz", który np. potrzebuje mojej pomocy będzie już od progu wołał, że nie ma złych zamiarów.

 

Daleki jestem od "strzelania" do każdej podejrzanej osoby w mojej przyczepie.

W zeszłym roku zbudził mnie "intruz", który po ciemku szukał czegoś w przyczepie. A to syn, nie chciał budzić reszty rodziny i po ciemku szukał butów by wyjść "za potrzebą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prawo jakie jest u nas każdy wie, Policja ma głęboko w tyłku ganiać się za złodziejami, chyba że przypadkiem ktoś dla nich złapie złodzieja, ważniejsze jest napisanie raportu z całodziennego przebiegu służby. Myślę że to jest jedna z przyczyn złodziejstwa. Druga sprawa to, że polskie społeczeństwo nadal lubi kupić porządne rzeczy za małe pieniądze, jednocześnie skrywając świadomość że dana rzecz może pochodzić właśnie ze złodziejstwa.

Lekarstwo na taką sytuację jest jedno, zaostrzenie prawa. Kradniesz i ciebie złapią miej świadomość że to co ci jeszcze zostało w domu zostanie razem z domem zlicytowane na pokrycie kosztów twojego złodziejstwa.

A skala złodziejstwa w Polsce jest przerażająca począwszy od tych co zwędzą portfel i laptopa po tych co kradną po chamsku bez żadnej przykrywki wielkie miliony pod płaszczem ministra.

 

Także zmiany w temacie złodziejstwa raczej nie nastąpią prędko.

 

Bardzo dobrze to ująłeś :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Intruz", który np. potrzebuje mojej pomocy będzie już od progu wołał, że nie ma złych zamiarów.

 

Daleki jestem od "strzelania" do każdej podejrzanej osoby w mojej przyczepie.

W zeszłym roku zbudził mnie "intruz", który po ciemku szukał czegoś w przyczepie. A to syn, nie chciał budzić reszty rodziny i po ciemku szukał butów by wyjść "za potrzebą".

 

no wiesz nikt tu nie pisze - chyba - o samobieżnym automatycznym działku strzeleckim :hmm:

ja jestem za czujnikiem ruchu w przedsionku - podłączysz go do czego chcesz. Może to być wyzwalacz samonaprowadzających rakiet ale tez zwykły dzwonek, który w porę Cie obudzi.

Dla testów kupiłem alarm stoi w przyczepie pod domem i jak wejdę do niej bez de aktywacji to wyje na maksa 105decybeli. Nie zaobserwowałem aby uruchamiał się bez potrzeby a przeszły już spore ulewy i mocno wiało.

 

Problem polega na tym, że gdyby go zastosować w przedsionku i uruchomi go np.kot to dźwięk jego obudzi całe pole a mnie doprowadzi do zawału.

Na noc na polu należy zamknąć drzwi i nie zostawiać niczego cennego na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.