Skocz do zawartości

Szokująca zuchwałość złodzieja - Felieton


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

to po jakiego grzyba zarzucasz Piotrowi, że mija się z prawdą gdy pisze o twoim pomyśle wzmocnienia drzwi pasami? ( a tak właśnie sam w poście 91 napisałeś )

 

 

 

( ... )

Znajdziesz mi taką wypowiedź? bo ja czegoś takiego nie powiedziałem. Dlaczego (i jak) pasem? Mało to jest innych rzeczy? alu, stal, drewno itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.i pas na drzwiach to w Rosji czy na Ukrainie niezbyt trafiony pomysł.Powiedz jak tam drogi do jazdy z przyczepką ?

 

Ad 1 - popatrz więc jak są zamknięte ciężarówki tam - jak sądzisz skąd ten patent został zaadoptowany? właśnie od nich.

AD2 - nie wiem jak z przyczepką, bo takowej nigdy nie miałem. Od zawsze poruszam się samochodami lepiej lub gorzej przystosowanymi do karawaningu.

Drogi ogólnie główne - zależy od pory roku, boczne już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... ) pas na drzwiach to w Rosji czy na Ukrainie niezbyt trafiony pomysł. ( .. )

 

pas założony na drzwi w sam ciężarowym jest ok, bo i te drzwi są bardziej wytrzymałe od ściany przyczepy chyba że sator ma pancerna przyczepę ... ale jak się niebawem okaże to wcale takowej nie będzie posiadał, a super pomysł z zabezpieczeniem urodził się chwilkę przed napisaniem tamtego postu.... więc po co takie pomysły :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - popatrz więc jak są zamknięte ciężarówki tam - jak sądzisz skąd ten patent został zaadoptowany? właśnie od nich.

AD2 - nie wiem jak z przyczepką, bo takowej nigdy nie miałem. Od zawsze poruszam się samochodami lepiej lub gorzej przystosowanymi do karawaningu.

Drogi ogólnie główne - zależy od pory roku, boczne już gorzej.

 

 

Teraz to zgłupialem :niewiem: jzastanów sie co opisujesz , wzmacjanie drzwi przyczepy a teraz samochód .Jak śpisz w tym samochodzie z pasami transportowymi w poprzek ? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to zgłupialem :niewiem: jzastanów sie co opisujesz , wzmacjanie drzwi przyczepy a teraz samochód .Jak śpisz w tym samochodzie z pasami transportowymi w poprzek ? :brawo:

 

Wzdłóż - mam ponad 190 wzrostu i w poprzek jest to strasznie niewygodne.

Przyczepy nie mam i nigdy nie posiadałem.

Posiadałem VW T-4 w wersji z podniesionym dachem.

 

Effendi - pomysł z zabezpieczeniem urodził się wiele lat temu u kierowców ciężarówek. Został tylko zaadoptowany na inne potrzeby. Jest o tyle skuteczny, że dokąd nie puści któreś z "uch" drzwi nie zostaną otwarte. Złodziej z reguły nie upiera się na traceniu czasu na próbach ponownych czy kombinowaniu (i tymsamym ryzykowaniu) ale przenosi się gdzie indziej, gdzie ma możliwość łatwiejszej pracy (mniejsza lub żadna ilość zabezpieczeń).

Wszelkie fabryczne zabezpieczenia mają dawno obczajone. Znają je może nawet lepiej niż producenci takowych. Dlatego takie domorosłe metody sa skuteczne, bo się ich nie spodziewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozycje 69 , czego pozycje jesli masz zagłuszony sygnał z satelity.Obecny jammer złodziejski zagłusza oba pasma.Czy aby napewno wiesz jak działa lokalizator GPS ?

 

Stosuję na co dzień ale jakoś nie wiem.

Profesjonalista inwestuje w jammera który rzeczywiście zakłóca i pasmo GSM.

Większość jednak myśli, że po włożeniu we wtyk zapalniczki zakupu za 100 zł z allegro są bezpieczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ...)

 

Effendi - pomysł z zabezpieczeniem urodził się wiele lat temu u kierowców ciężarówek. Został tylko zaadoptowany na inne potrzeby. Jest o tyle skuteczny, że dokąd nie puści któreś z "uch" drzwi nie zostaną otwarte. Złodziej z reguły nie upiera się na traceniu czasu na próbach ponownych czy kombinowaniu (i tymsamym ryzykowaniu) ale przenosi się gdzie indziej, gdzie ma możliwość łatwiejszej pracy (mniejsza lub żadna ilość zabezpieczeń).

Wszelkie fabryczne zabezpieczenia mają dawno obczajone. Znają je może nawet lepiej niż producenci takowych. Dlatego takie domorosłe metody sa skuteczne, bo się ich nie spodziewają.

 

 

znam te jak i inne zabezpieczenia stosowane przez kierowców ale żadne z nich nie da się zaadoptować na potrzeby użytkowników przyczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.