Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka z wczoraj:

w pojazdach egzaminacyjnych WORD Katowice musieli zainstalować viaboxy. Myślałem, (:puk:) że swój swojego nie skroi :mlot::lol2: Choć marna to pociecha że kroją wszystkich równo :hehe: :hehe:

Przy okazji słowa egzaminatora: zobaczysz pan: po wyborach wszystkie w osobówkach też każą zainstalować viatolla :tuk: I niestety obawiam się, że miał rację :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadok - wybory nie będą miały znaczenia. Klamka już zapadła. Od stycznia osobówki też mają używać viaTolla.:niewiem:

 

MAQ - jak przekraczasz 3,5T to bierz. Ja się nie będę skręcał i tłumaczył przed Krokodylem, że niechcący wjechałem na płatną. ładować urządzenia nie trzeba, ma własną baterię, w niczym nie przeszkadza. A przecież to ja decyduję, czy jadę płatną czy tez nie.

Przy okazji - i tak mamy dobrze, bo minimalnie te 3,5 T przekraczamy. Kierowcy ciężarówek omijają drogi płatne i jeżdżą gminnymi. Niestety - część tych dróg ma ograniczony nacisk na oś. Teraz tam ustawiają się Zielone Krokodyle i wyłapują, ważą. Podobno kary sięgają kilkudziesięciu tysięcy zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadok - wybory nie będą miały znaczenia. Klamka już zapadła. Od stycznia osobówki też mają używać viaTolla.:niewiem:

 

Gfizyk, gdzieś wyczytał te informacje?

A co do wyborów: wybory mają znaczenie o tyle, że przed wyborami nikt dodatkowych obciążeniach chętnie nie powie, coby mu wyborcy nie wystawili :czerwona:. A po wyborach wiadomo... przez 4 lata ludzie zapomną :palacz: No to gitarra :gitara: wszystko gra i życie się toczy spokojnie... :krzykacz: Jak dawniej hehe%281%29.gif . Tylko viatoll pika coraz bardziej intensywnie :sciana::ee:

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System viaTOLL zostanie udostępniony kierowcom pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony najpóźniej 1 stycznia 2012 roku. Kierowcy tych pojazdów dobrowolnie zdecydują, czy chcą płacić za przejazd odcinkami autostrad zarządzanymi przez GDDKiA w sposób manualny w przeznaczonych do tego miejscach poboru opłat, czy w sposób elektroniczny, włączając się do systemu viaTOLL.

 

http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-lekkie/faq/pytania-ogolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

 

Myślę, że powstało jakieś niezrozumienie, albo jakieś zamieszanie. Jeśli jedziemy drogami niepłatnymi to w ogóle nie potrzeba Viaboxa, jeśli natomiast jest szansa trafienia na płatny odcinek drogi i nie zawsze to jest autostrada to Viabox jest konieczny. Zresztą w tym duchu się wyraziłem, ale może niezbyt jasno.

 

Pozdrawiam

 

tak właśnie jest a tylko nadinterpretacja przez niektórych userów wprowadza zbędne zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominamy też, że w wypadku stwierdzenia niesprawności urządzenia pokładowego viaBOX, kierujący pojazdem zobowiązany jest do niezwłocznego zjechania z drogi objętej obowiązkiem uiszczenia opłaty elektronicznej. Niezastosowanie się do tego obowiązku skutkować może karą administracyjną w wysokości 3000 złotych.

 

 

To już jest przegięcie, jak się urządzonko popsuje nie z mojej winy, a chcę jechać dalej to nie mogę bo mi wlepią mandat :czerwona: I to jeszcze 3000 tys. Ostatnio utknął na kilka dni kierowca Tira z za wschodu, bo viabox się zablokował. Nakazano mu kupić nowy za kolejne pieniądze, który też był notabene zablokowany bo był błąd w systemie. Pytając co zrobić ze starym, nakazano mu wrócić tam skąd go pobrał i zerwać równocześnie starą umowę. Kierowcy temu zdarzyło się to w Piotrkowie, a viaboxa miał z Kielc. A niech sobie pojeździ chłopina po Polsce A co...:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

TERAZ POLSKA!

Wydaje mi się, że to urządzenie powinno otzrymać taką naklejkę! :-)

 

Grzesiek jesteś MISZCZEM ! Możemy jako Forum przyznać taką nagrodę. hehe%281%29.gif Zaprojektujemy dyplom, wypiszemy, wrzucimy na kilku spotkaniach swoje podpisy i wyślemy pocztą, jest to jakiś pomysł. Ty to masz łeb.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie może tak, ale umowę musi zerwać tam gdzie ją podpisał czyli w Kielcach. Notabene to trochę głupie jest :) że viaboxa można zdać gdziekolwiek, a umowy systemu ogólnokrajowego nie można już zerwać w innym punkcie niż ten rodzimy.

Edytowane przez Nordicstorm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak przybędzie punktów? Ja musiałem zawrzeć umowę 50 od domu - bo w Lublinie punktu nie było. Mam to głęboko w d..e. Choćbym na uszach stanął to, jeżeli otwarty zostanie punkt w Lublinie - to tam będę obsługiwany.

Oni są w tak wielkim proszku, że sami nie wiedzą co robić. Zupełnie się nie przygotowali. Myślę, że z czasem uporządkują te tematy.

A przykład jak bardzo nie byli przygotowani (pomijając bramownice) - nie przewidzieli wcześniej, że ciągnik siodłowy może jechać z naczepą (wtedy ponad 18T),ale może poruszać się też solo (wtedy poniżej 18T). Pierwsze instrukcje oraz szkolenia pracowników sprzedających viaTOLL - nie przewidziały takich sytuacji. A właśnie taka dotyczy również nas. Jadę tylko holownikiem - jadę za darmo. Jadę z budką - płacę...

Drukowali suplement do instrukcji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak przybędzie punktów? Ja musiałem zawrzeć umowę 50 od domu - bo w Lublinie punktu nie było. Mam to głęboko w d..e. Choćbym na uszach stanął to, jeżeli otwarty zostanie punkt w Lublinie - to tam będę obsługiwany.

Oni są w tak wielkim proszku, że sami nie wiedzą co robić. Zupełnie się nie przygotowali. Myślę, że z czasem uporządkują te tematy.

A przykład jak bardzo nie byli przygotowani (pomijając bramownice) - nie przewidzieli wcześniej, że ciągnik siodłowy może jechać z naczepą (wtedy ponad 18T),ale może poruszać się też solo (wtedy poniżej 18T). Pierwsze instrukcje oraz szkolenia pracowników sprzedających viaTOLL - nie przewidziały takich sytuacji. A właśnie taka dotyczy również nas. Jadę tylko holownikiem - jadę za darmo. Jadę z budką - płacę...

Drukowali suplement do instrukcji ;-)

 

Grzesiu! w kwestii formalnej - 95 % ciągników ma w DR 18000 DMC i czy jedzie z naczepą czy bez naczepy to i tak podlega tej samej stawce opłat :)

pozostałe auta albo maja zaniżoną wartość do 12000 DMC lub w pozycji F1 i F2 - 0 ( zero ) lub takie ---- ( kreski ) wtedy było pole do manewru na niższą stawkę za przejazd solo, ale były wymagane uzupełniające badania techniczne w celu określenia DMC ciągnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie przewidziano, że zwykła solówka może jechać z lub bez przyczpeki :-) co tylko potwierdza bałagan we viaTollu. :jump:

 

nic dodać nic ująć, a wystarczyło wzorem niemieckim zrobić w przypadku aut ciężarowych i dużych podział nie wg masy a klasy emisji spalin euro + ilości osi,

:hmm: jak widać niektórych myślenie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się robi, beda kary ale dla kogo , gościa z infolini ? Rejestrując się telefonicznie gośc zadaje pytanie o normę spalin , odpowiadam - nie wiem.Pyta iwęc o rok produkcji , mowie 2011 , więc on Euro5 i tak rejestruje.... co jeśli mam E4 ? kto za to odpowiada, kiedy zrobią porzadek z urzednikami i innymi osobami wprowadzającymi w błąd?

 

 

http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/aktualnosci/kary-takze-za-nieprawdziwe-dane-o-klasie-emisji-spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.