Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy Via tolla. Chodzi mi głównie o to gdzie przyklejacie do szyby te pudełko. W instrukcji zalecają na dole szyby ale według mnie to raczej ciężarówkach. Dla mnie w moim galaxy najbardziej optymalne wydaje się okolice lusterka lub lekko w stronę kierowcy na górze szyby. Jak to jest u was?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomożecie rozwiać moje wątpliwości. Mianowicie dowiedziałem się dziś od kierowców ciężarówek, że w Polsce podobnie jak na Słowacji należy posiadać i mieć włączony Viatool niezależnie od rodzaju drogi jaką się poruszamy. Pytanie brzmi czy te same kryteria dotyczą zestawów(powyżej 3,5t) jakimi się poruszamy?:niewiem: :niewiem: :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Może pomożecie rozwiać moje wątpliwości. Mianowicie dowiedziałem się dziś od kierowców ciężarówek, że w Polsce podobnie jak na Słowacji należy posiadać i mieć włączony Viatool niezależnie od rodzaju drogi jaką się poruszamy. Pytanie brzmi czy te same kryteria dotyczą zestawów(powyżej 3,5t) jakimi się poruszamy?:niewiem: :niewiem: :niewiem:

 

Dziwne pytanie, bo cały wątek jest właśnie o Viatollu i obowiązku jego posiadania, a co za tym idzie włączeniu podczas jechania zestawem powyżej 3,5 t. Chyba, że o co innego chodzi. Jeśli chodzi o rodzaj drogi to nie ma to znaczenia, bo mogą to być nie tylko autostrady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie, nie musisz posiadać viatolla na wszystkich drogach ! Chodzi o to, że nie tylko autostrady są płatne, ale także drogi krajowe, wojewódzkie. Może zdarzyć się, że (tak jest też na Słowacji) będzie przejeżdżał z drogi niepłatnej na inną drogę niepłatną, ale łącznik 2 kilometry będzie akurat płatny. Na stronie Viatolla zobacz ile jest planowanych płatnych dróg, to dojdziesz do wniosku, że drogi alternatywne za jakiś rok będą trudne do zrealizowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi śię, że omijając drogi płatne nie muszę posiadać Viatoola ale widać żyłem w nieświadomości.

 

No i dobrze Ci się wydawało.

UWAGA: od 1 lipca wszyscy kierowcy pojazdów objętych systemem viaTOLL* poruszający się po drogach płatnych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów, zobowiązani są do rejestracji w systemie i posiadania zainstalowanego urządzenia viaBOX. Brak spełnienia tego wymogu będzie karany mandatem w wysokości 3.000 złotych.

To był cytat z tego linka

 

Na drodze płatnej musisz mieć viaboxa (o ile przekraczasz 3.5T DMC zestawu). Na pozostałych drogach mieć nie musisz.

Ja będę się starał omijać odcinki płatne, a viaboxa wziąłem 'w razie draki' ;) albo nagłej potrzeby :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiewa moje wątpliwości. Kierowcy ciężarówek , z którymi rozmawiałem mówili mi to co Tomekk , że na każdej drodze muszę mieć zamontowany i włączony Viabox,ale jak widać dezinformacja związana z wprowadzeniem nowego systemu opłat jest wszechobecna :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty zbiera prywatna firma; im więcej zbierze tym więcej kapuchy do nich wpadnie. Taka dezinformacja jest im pewnie na rękę ;)

 

Spojrzyj na stronę viatolla - tam małe newsiki o opóźnieniu działania systemu Viatoll są przeplatane dużo częstszymi informacjami o karach za brak viaboxa, za złe jego zainstalowanie, a nawet za złą kategorię spalin euroX. Co jak co, ale PR to mają niezły... :krzykacz: . Za naszą $$ :zlo:

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.