Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Klasę emisji spalin "euro x" można załatwić w wydziale komunikacji . Wypełnia się jeden druczek a oni przyznają klasę wedle roku produkcji pojazdu i wbijają inf do dowodu rej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, udało mi się dziś bez większych problemów zarejestrować w viatoll przez internet ,ciekawe czy tak samo pójdzie podpisanie umowy i odebranie tego ustrojstwa, nie chciałbym żeby przez viatoll opóźnił się nam wyjazd na urlop. Emisję euro 3 ustaliłem z Panem z infolini na podstawie rocznika pojazdu.

Edytowane przez Robson (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzwoniłem. Niestety z powodu błędu (w dalszym ciągu) osoby fizyczne mają problem z rejestracją przez internet.

Muszę się osobiście pofatygować. 50 km od Lublina....

Planuję wypad w weekend w okolice Częstochowy, więc na wszelki wypadek wolę się wyposażyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nie musisz...

ale w praktyce nespodziewanie jak to w polsce moze pojawic sie bez zapowiedzi jakas bramownica a za nia krokodyle D

 

juz "kiedys" teren zabudowany powstawal na potrzeby kontroli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów smirk(1).gif

 

Jadę sobie wczoraj nad morze swoim zestawem drive.gif

 

i stojąc sobie na jednym z parkingów przy głównej trasie zajeżdżają krokodylki , podjeżdżając pod moje autko proszą o dokumenty ,

ponieważ nie przekraczam w całości 3,5 t to odjechali życząc mi szerokiej drogi, ale to znak żeby niestety uważać busted.gif

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się jaką kategorię może mieć terenowa Toyota Land Cruiser 3 litry TD z 1999 roku, która normalnie pali 10 - 11 litrów? Chodzi mi o to, ile mnie mogą kasować za każdy kilometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan jest to J95, ale głowy nie dam. 90 to są modele 3 drzwiowa, 95 to 5 drzwiowa. J to model, ale co do tego to jestem pewny tylko na 90%. Nie mam przy sobie dowodu rejestracyjnego, bo bym odczytał.

A jak te klasy EURO przekładają się na opłaty?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam.

Macieku - poprawię Cię - nie kupiłeś, tylko wydzierżawiłeś :-))))

 

Najbliższy punkt od największego miasta w Polsce po prawej stronie Wisły (czyli od Lublina) to BP przed Rykami - 50 kilometrów. Zajechałem wczoraj o 17.30. A tam kilkanaście TIRów z Ukrainy. Grupka facetów przed wejściem do budynku. Przy kasie "dedykowanej do viaToll - 4 osoby. Okazuje się, że boxów zabrakło, że można się tylko zarejestrować. Odczekałem 1,5 godziny i się zarejestrowałem (pani pierwszy raz wprowadzała osobówkę). W między czasie pojawiła się informacja, że za Garwolinem BP w Lipówkach - mają boxy. Wziąłem więc kwit i myśle sobie - pojadę. Zawsze to "TYLKO" 40 km dodatkowo (x2) niż ponowne 50x2. I tak dzień stracony.

Pojechałem. Tam z kolei też zeszło z godzinę, bo goście przede mną poprawiali umowę. Na szczęście 2 osoby pozostałe były tylko po odbiór z czego jedna została odesłana do Ożarowa (Ukrainiec). Odbiór urządzenia to kwadrans.

W domu byłem o 21:30. Prawie 5 godzin od wyjazdu z Lublina do powrotu w domu :sciana: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec ja bym Ci proponował żebyś wpisał w wydziale komunikacji według rocznika czyli EURO2. Z tego co się orientuję w WK posługują się tabelą w której mają podział według daty produkcji. Po co masz się podkładać na wyższe opłaty?

 

Tutaj masz LINK gdzie możesz sobie sprawdzić wysokość opłat za przejazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BP też mają te tabele. Po roczniku ustalają klasę emisji spalin. U mnie jest 2002 rok więc E3. Nie było z tym problemu.

 

Ważne - trzeba mieć 240 zł. Najlepiej gotówką, bo nie wszędzie karta działa. 120 zł kaucja + 120 zł na pierwszy prepaid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.