Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

:hmm: niby dlaczego miałoby Ci przepaść te 120 złociszy ? jak nie będziesz użytkował go-boxa to kanałami łączności operator musi się z Tobą skontaktować i wyjaśnić tę sprawę, a zwracając urządzenie dostaniesz zwrot kaucji i niewykorzystaną gotówkę z przedpłaty.

 

Effendi - niestety, Balthur ma rację.

Ogólne warunki umowy, paragraf 10, pkt 5:

Nieużywane viaBOX powinno być zwrócone Spółce w ciągu jednego roku i 3 miesięcy od daty

ostatniego użycia (przejazdu Drogą Płatną). W przypadku nie używania viaBOX przez okres roku od

daty ostatniego zarejestrowanego przejazdu informacja taka zostaje przetworzona przez system

Spółki oraz następuje automatyczna rejestracja viaBOX w elektronicznej bazie obserwacyjnej Spółki,

o czym Użytkownik zostaje poinformowany Nie zwrócenie nieużywanego viaBOX przez okres 1 roku

i 3 miesięcy od daty ostatniego zarejestrowania przejazdu z użyciem viaBOX powoduje automatyczne

wyrejestrowanie z systemu Spółki. Kaucja w tym przypadku nie podlega zwrotowi.

Tu link do dokumentów które można pobrać (również OWU): http://www.viatoll.p...mitstart=5#text

:sciana:

 

Przy okazji: pytałem wczoraj o odbiór viaboxa na Orlenie na Murckowskiej (katowice). Byłem o godz. 17.30 - pani poinformowała mnie, że dziś i tak nie odbiorę, bo są tu ludzie w kolejce, którzy od rana czekają :czerwona:

 

Dziś zadzwoniłem do Mikołowa: o 12.00 pani poinformowała mnie, że właśnie 'załatwia gościa' z dnia wczorajszego, godzina 19.00 :czacha:

 

Chyba sobie na razie daruję to całe g#@! i zamiast cały dzień stać w kolejce z nieznajomymi chopami, pojadę bocznymi drogami i spędzę godzinkę więcej w aucie. Ale z rodziną :palacz:

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi - niestety, Balthur ma rację.

Ogólne warunki umowy, paragraf 10, pkt 5:

 

( ... )

 

tyle tylko, że zanim będzie tak, że pieniążki przepadną to uzytkownik zostanie wezwany do oddania urządzenia w jakimś określonym terminie - poza tym rejestrując się w systemie podajesz kanały łączności e-mail, telefon, fax - tak więc kaucja za urządzenie nie przepadnie nikomu o ile samemu się do tego " ręki nie przyłoży"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą nie wierzę że żaden z nas ani was przez rok czasu nie przejedzie przez 1 bramownicę . Na razie jest 300 km ale znając życie państwo nie pozwoli sobie odebrać takich kokosów za free więc te 1500 powstanie w bardzo krótkim czasie . A wtedy to już będzie mało prawdopodobne ominięcie dróg platnych na dłuższym odcinku ( a będzie jeszcze więcej km objętych opłatą ) . Ja już sobie viabox-a załatwiłem . 7.07 jedziemy nad morze (700 pare km ) a znając moje szczęcie do stróżów prawa to zaraz za pierwszą bramownicą będzie stało ITD i dostanę prezent na wakacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombr, gdzie odbierałeś viaboxa i ile to trwało..? Jak się uda to sobie sprawię to ustrojstwo, ale bez przesady, żeby czekać 3h albo i więcej no qrde :czerwona:

 

Poczekam aż pierwsza fala najbardziej potrzebujących przejdzie i może wtedy...

No a poza tym, pewnie okaże się, że z viatollem będą jaja w te wakacje i za parę dni kolejki się skrócą... oby ;)

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na mały remix:

 

Liga broni, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi i będzie Cię sysać ze złotówek. Dożywotnio.

Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...

Za parę dni, proszę pana, to się dopiero zacznie: wywiady, mandaty, autografy, wizyty w zakładach... karnych.

CO ZA PERMANENTNA INWIGILACJA !!!

No nie wytrzymam!!! Nas bohaterów viaToolem?

Nie jadę! Będę tak leżał, zostawcie mnie! La, la, la, la... La, la, la, la...

Polska mnie bije... (po kieszeni)!

Podobno kiedyś mężczyźni normalni, u władzy byli na porządku dziennym.

No wiesz! Nasza cywilizacja wali nas po kieszeniach, a tobie tylko p-py w głowie!

Czuję się, jakby mnie wywalono ze społeczeństwa, psiakrew!

Uwaga, grupa! Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja

Nieźleście nas urządzili, bracia i... siostry!

- Tu jest ta wylęgarnia zachłannych krwiopijców?

- Ciiii... Taaa... tu się rozmnażają.

- No mówię właśnie....

Ku@wa mać! * - hasło deaktywujące via Toola

 

Nie dość że my, sprzyjający użytkownicy przyrody zmuszeni jesteśmy płacić haracz taki sam jak laweciarze co nam kraj zaśmiecają rozbitym syfem z zachodu i grosza podatku za to nie płacą , to jeszcze rejestrowane będą nasze wypoczynkowe ruchy po kraju. Czuję się jakoś tak, zawiedziony... :oslabiony:

 

* sorry, to tylko cytat z Seksmisji.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadok w Kobiórze na BP . Na stronie viatoll wpisujesz swoją lokalizację i podają ci najbliższe punkty odbioru i podpisania umowy . W moim przypadku było tak że jak przyjechałem na BP to przedemną był jeden gociu co 2 potrzebował . Po godzinie walki kobitek na stacji z serwerem dostał tylko jeden a drugiego nie bo ni ch... nie chciał się zalogować . Potem przez następną godzinkę dziewuchy próbowały mnie wpisać i się nie udało bo na końcu tak się system powiesił że nie umiały się nawet zalogować . Zostawiłem swoje ksera dok. i nr telefonu że w razie jakby serwer zaczął żyć to mnie powiadomią . Szefowa po 2 godzinkach do mnie zadzwoniła że jestem już wpisany i na własną odpowiedzialnoć drukuje mi umowę (jakbym się nie zgłosił to by była 240 pln w plecy) . No i tak później trwało to ok 5 minut no i zostałem szczęliwym posiadaczem kolejnej skarbonki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam hehe%281%29.gif

 

to tak dla jasności sytuacji pozwolę sobie załączyć treść e-maila, jaki dostałem od jednego z dystrybutorów urządzeń viatoll:

 

 

Szanowni Państwo,

W związku z decyzją Kapscha, operatora systemu viaTOLL produkcja i wysyłka urządzeń viaBOX do klientów została wstrzymana do odwołania i bez podania konkretnej przyczyny.

Tym samym nie możemy Państwu podać dokładnego terminu dostawy viaBOXów.

Jest nam niezmiernie przykro w zaistniałej sytuacji. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

Z poważaniem

Dział Kart Paliwowych ( xxxxx )

 

 

I co Wy na to ? :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś odebrać viaboxa. Jestem w szoku i to niemałym, bo całość trwała 10 minut!

Stacja ORLEN w Rudzie Śląskiej, ulica Asfaltowa 3 (zjazd z DTŚ na chebzie o ile pamiętam).

Wszystko przez to, że jako ewenement-dziwadło [kupujący viaboxa do tylko jednego samochodu i to swojego prywatnego (osoba fizyczna)] zostałem potraktowany pomiędzy kolejnością.

A kolejka jest - znaczy się jest społeczna lista kolejkowa z rozpiską godzinową kto kiedy i ile samochodów będzie rejestrował do viatolla.

A panie tylko z uśmiechem stwierdziły, że jak się chce coś dobrze zorganizować, to się da :):ok:

 

Dla pań wyrazy uznania :serducha: i :bukiet:

 

;)

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ręce opadają. Może jednak sie pospieszyłem z zakupem?

 

spokojnie, na tę chwilę i tak z planowanych 1600 km od jutra będzie obramkowanych jakieś 450 km dróg ( nie licząc koncesjonowanych autostrad ) więc czasem nie będziesz miał gdzie skorzystać ze swojego via-boxa hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam odebrałem swojego na orlenie w szczecinie - kolejki 0 (słownie: zero) podjechałem i po 20 minutowej walce z systemem wydrukowały mi umowę i wydały skarbonkę. ............ Pytanie techniczne dla zorientowanych: w instrukcji jest napisane że "zabrania się umieszczania urządzenia viabox w miejscu w jakikolwiek sposób ograniczającym widoczność" - czy jakoś tak bo piszę z pamięci. Wydaje mi się że w aucie osobowym przyklejenie tego cudaka gdziekolwiek na przedniej szybie ogranicza widoczność ......... no chyba że za lusterkiem wstecznym ale nie chciałbym żeby wystraszyło mnie spadając spod sufitu :-)

To jak przyklejać czy nie przyklejać i położyć na desce ............ i co mi zrobią jak będzie nieprzyklejone :-)

 

(tak naprawdę to nie chcę tego śmiecia wozić na szybie tylko położyć na podszybiu czy też półce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.