Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Moja trasa z domu na wybrzeże jest od lat ściśle określona ale teraz nie jestem pewien, czy będę miał po drodze jakieś odcinki płatne, gdzie to można sprawdzić? Jakaś mapa tych dróg... Ktoś dysponuje?

 

www.viatoll.pl - jest mapka odcinków płatnych i dokładny opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dzwoniłem pod telefon kontaktowy i pan mi wszystko wytłumaczył np. to że każdy kraj chodzi na innej częstotliwości tzn. żeby dojechać do Cro musisz mieś miń 2 takie urządzenia na polskę i Słowację a max 4 lub 5 za każde płacisz kaucję i doładowujesz konto .... druga sprawa to w samochodach osobowych ustalenie emisji spalin EURO X jeśli nie są wstanie ustalić po dowodzie rejestracyjnym to wpisują domyślnie największą emisję EURO 2....

A ty człowieku płać .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda ja dzisiaj próbowałem załatwić sprawę do końca, ale zabrakło mi jednego papierka beksa.gif

 

A emisję spalin wyznaczają po roku produkcji jak nie masz tego w DR.

 

Mi się upiekło, bo zaliczyli mi EURO5 a diagnosta mówił, że mam EURO4 :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem co usłyszałem w słuchawce ....

 

OK .... to może napisz dokładnie jak to zrobiłeś i co jest potrzebne i oczywiście gdzie trzeba się pofatygować ....

 

 

Zarejestrowałem się przez Internet po ok. dwóch tygodniach dostałem odpowiedz, że zostałem zarejestrowany i mam podjechać do dowolnego punktu obsługi klienta w celu podpisania umowy i odbioru urządzenia.

 

Potrzebne dokumęty:

 

Dow. Os.

 

Dow. Rej.

 

Dokumęty firmy

 

Ale nie miałem upoważnienia firmy leasingu i tu poległem,:sciana: ale mam jeszcze czas, więc czekam teraz na upoważnienie

 

 

same pudełko ma mieć możliwość przełączania >3, 5 tony i < 3, 5 tony

 

 

 

Załatwiałem to na stacji ORLEN na infolinii pani mówiła, że jeszcze nie działają i kazała mi staną w długiej kolejce w ich punkcie a to daleko i jest jeden na całą warszawę jakaś paranoja 6/7 godzin stania

 

Na ORLENIE 20 min i było by po problemie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko znalazłem nawet bliżej na BP w Kobiórze . Wojtek na stronie www.viatoll.pl , po kliknięciu na osobówkę z przyczepą na czerwono pojawia się zakładka "mapa" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. a co Euro x ? jest to prawda że trzeba posłużyć się wyciągiem z homologacji by wbito to do DR ? Tak przekazali mi w diagnostyce

 

A ponieważ takowego nie posiadam zostało mi tylko wypraszanie się o niego w serwisie w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. a co Euro x ? jest to prawda że trzeba posłużyć się wyciągiem z homologacji by wbito to do DR ? Tak przekazali mi w diagnostyce

 

A ponieważ takowego nie posiadam zostało mi tylko wypraszanie się o niego w serwisie w Warszawie

 

 

Tombr nie musisz gnać do serwisu mi ustalili emisję spalin na podstawie roku produkcji i było to dla mnie zadawalające, ponieważ diagnosta wmawiał mi, że mam EURO4 a oni wpiszą mi EURO5 :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombr nie musisz gnać do serwisu mi ustalili emisję spalin na podstawie roku produkcji i było to dla mnie zadawalające, ponieważ diagnosta wmawiał mi, że mam EURO4 a oni wpiszą mi EURO5 :bevil:

 

 

 

A to w wydziale komunikacji bezpośrednio załatwiałeś tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zapodali:

http://www.viatoll.p...dy-ciezkie/mapa

 

 

 

 

Nie pocieszyło to mnie... będę bulił od Szczecina w górę... Ale za skuteczną pomoc, WIELKIE dzięki.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodam...

Zaniepokoiło mnie pobieranie opłat za pojazdy "ciężarowe" do 3,5t...

Zatem mój roboczowóz "ciężarowy" Mondeo bez p-py lub + p-pa = >3,5t będzie tak czy siak naliczany.

Osobowy T&C + p-pa = <3,5t więc też płacę... płaczę... kurde ale cffaniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodam...

Zaniepokoiło mnie pobieranie opłat za pojazdy "ciężarowe" do 3,5t...

Zatem mój roboczowóz "ciężarowy" Mondeo bez p-py lub + p-pa = >3,5t będzie tak czy siak naliczany.

Osobowy T&C + p-pa = <3,5t więc też płacę... płaczę... kurde ale cffaniaki.

 

:niewiem: do 3,5 tony do 1.01.2012 żadne auto nie podlega opłacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.