Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

:niewiem: do 3,5 tony do 1.01.2012 żadne auto nie podlega opłacie

No ja tak doczytałem w zakładce CIĘŻAROWE:

"Od 1 lipca 2011 roku kierowcy pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony będą zobowiązani płacić za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA. Opłaty te będą pobierane w sposób manualny. Najpóźniej 1 stycznia 2012 roku kierowcom wyżej wymienionych pojazdów zostanie udostępniony System viaTOLL"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak doczytałem w zakładce CIĘŻAROWE:

"Od 1 lipca 2011 roku kierowcy pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony będą zobowiązani płacić za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA. Opłaty te będą pobierane w sposób manualny. Najpóźniej 1 stycznia 2012 roku kierowcom wyżej wymienionych pojazdów zostanie udostępniony System viaTOLL"

 

Wojtek ! Podaj linka do tej zakładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem?

Opłata za przejazd autostradą zarządzana przez GDDiK dla pojazdów poniżej 3,5 t w systemie viatoll manualnie za dany odcinek

i oprócz tego jeszcze dotychczasowa opłata na bramce za przejazd za dany odcinek

czy to będzie 2 w 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ! Podaj linka do tej zakładki

Jest tutaj: http://www.viatoll.p...kie/aktualnosci

 

nadal :niewiem:

Szczepan, nooooo... na razie bulisz gotówką oko w oko, a potem elektronicznym haraczowym luksusem via Toll

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytamy ze zrozumieniem :

 

Od 1 lipca 2011 roku kierowcy pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony będą zobowiązani płacić za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA.

Opłaty te będą pobierane w sposób manualny.

Najpóźniej 1 stycznia 2012 roku kierowcom wyżej wymienionych pojazdów zostanie udostępniony System viaTOLL,

który umożliwi im dokonywanie opłat metodą elektroniczną.

Edytowane przez fotograf123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest napisane dokładnie o co chodzi:

 

 

Kierowcy pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony, od 1 lipca 2011 r. będą zobowiązani do uiszczania opłat za przejazd wybranymi odcinkami autostrad zarządzanymi przez GDDKiA i w związku z tym zaczną korzystać z manualnego systemu poboru opłat. Od 1 lipca 2011 r. pobór opłat obejmie odcinek Konin – Stryków na autostradzie A2, a od 1 stycznia 2012 r. odcinek Bielany Wrocławskie – Sośnica na autostradzie A4. Pozostałe odcinki autostrad będą obejmowane system sukcesywnie po każdorazowym oddaniu ich do użytkowania. Manualny system poboru opłat na wymienionych powyżej odcinkach będzie miał charakter zamknięty, co oznacza, że kierowca wjeżdżający na którykolwiek z wymienionych wyżej odcinków autostrad będzie pobierał bilet, na podstawie którego dokona opłaty w miejscu poboru opłat, opuszczając ten odcinek autostrady. Opłata za przejazd będzie zróżnicowana w zależności od rodzaju pojazdu oraz liczby przejechanych kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy płaci się panience w okienku za przejazd danym odcinkiem manualnie<BR>a od 1.07 także tej samej pani zapłace za przejazd a na nastepnej bramce za przejazd tym samym odcinkiem tyle że viatoll czyli dwa razy za to samo???

Edytowane przez szczepan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy płaci się tylko na autostradach koncesjonowanych - budki na państwowych sa jeszcze nieczynne. Będą czynne od 1 lipca. Wtedy będziesz pobierał kwit przy wjeździe a na wyjeździe płacił w zależności od tego ile przejechałeś. A jak będziesz miał viaToll to opłata będzie automatyczna-elektroniczna, więc pewnie dla tych z viaToll będzie jakaś boczna bramka do przejeżdzania bez zatrzymywania...

Jak rozumiem na autostradach koncesjonowanych opłaty będą jak do tej pory - ręcznie w budce. No chyba, że koncesjoner też dogada się z Kapsch-em i będzie mógł pobierać opłaty przez viaToll. Ale póki co, nic o tym nie wiem.

Edytowane przez pkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem takie coś: http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-lekkie/system-viatoll?limitstart=1

" Kierowcy pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony, będą zobowiązani do uiszczania opłaty za przejazd po autostradach płatnych, zgodnie z Ustawą o autostradach płatnych oraz Krajowym Funduszu Drogowym Kierowcy tych pojazdów dobrowolnie zdecydują, czy chcą płacić za przejazd odcinkami autostrad zarządzanymi przez GDDKiA w sposób manualny w przeznaczonych do tego miejscach poboru opłat, czy w sposób elektroniczny, włączając się do Systemu viaTOLL. Wybór ten będzie możliwy po udostępnieniu usługi elektronicznego poboru opłat za przejazd dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony, tj. nie później niż 1 stycznia 2012 roku. Dołączenie do Systemu viaTOLL nie oznacza rezygnacji z możliwości manualnego uiszczania opłaty za przejazd. Korzystanie z Systemu viaTOLL będzie obowiązkowe dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, które poruszają się po drogach płatnych. "

Przy czym dotyczyć to ma : Od 1 lipca 2011 r. pobór opłat obejmie odcinek Konin – Stryków na autostradzie A2, a od 1 stycznia 2012 r. odcinek Bielany Wrocławskie – Sośnica na autostradzie A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem takie coś:

 

(...)

Kierowcy tych pojazdów dobrowolnie zdecydują, czy chcą płacić(...)

 

Dobrowolnie to w tym przypadku mają wybór formy płatności i na tym wybór/wolność nasza się kończy.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.