Skocz do zawartości

oznaczenie zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem małego Fiata, no nie miał on rewelacyjnych świateł , ale przyczepę , nawet bez tego żółtego to bym chyba jednak zobaczył. :bzik:

 

Jacek. :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kiedyś miałem małego Fiata, no nie miał on rewelacyjnych świateł , ale przyczepę , nawet bez tego żółtego to bym chyba jednak zobaczył. :bzik:

 

Jacek. :bzik:

 

 

No ale niektórzy widać mieli problem z oczami i wymyślili ten przepis :bzik::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis wcale nie jest taki gloopi, szczegolnie jak stawiam Columbusa w zatoczce parkingowej ciemna noca, albo na poboczu .... to nasze "malenstwo" zawsze wchodzi na styk i dla innych jest bezpieczniej jak widza i nie zblizaja sie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przyczepę , nawet bez tego żółtego to bym chyba jednak zobaczył. :bzik:

 

 

 

No ale niektórzy widać mieli problem z oczami i wymyślili ten przepis :bzik::)

 

 

 

"Chyba" robi wielką różnicę.Są tacy,którzy nawet "TIR-a" nie zobaczą ,choćby wyglądał jak reklama coca coli na święta.W/g mnie to dobry przepis ,bez względu na to czy ktoś dostał za to w "łapę" ,czy nie.Jestem uczulony na punkcie bezpieczeństwa na drodze ,dlatego nie rozumiem podejścia niektórych z Was do tego tematu.

Tablice kupiłem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po to, aby inni użytkownicy mogli się zorientować, że

...zestaw ma od 8 do bodajże 18,95 metra :)

 

Osobiście nie ma to dla mnie znaczenia. Sama logika mówi, że widząc coś o takich gabarytach jak tir czy cycepa mamy przed sobą coś długiego :bzik: Chociaż dla jakiego przedstawiciela w "sportowym pikaczento 900" każdy centymetr może mieć znaczenie przy wyprzedzaniu :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to chyba takie oznaczenia maja wieksze znaczenie przy stojacych pojazdach w nocy... w czasie jazdy to nie taki moze problem, bo swiatla jakies zawsze sa, ale jak stoi taki wielkolud na poboczu to przy odblaskach lepiej widac ze stoi, albo ze wystaje albo cus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, wszystko ok.widoczniej, bezpieczniej itd., tylko niech to będzie zgodne z przepisami

UE i niech to montują od razu w fabryce.

Bo w te wszystkie kleje i cud śrubki to nie wierzę, a nikt normalny chyba sobie przyczepy nie

przedziurawi.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że celem tych tablic nie jest podniesienie bezpieczeństwa a wyróżnienie takiego a nie innego pojazdu w tłumie jak sama ich nazwa wskazuje.

 

 

.Jak myślisz-po co oznaczać zestaw dwóch pojazdów?Żeby go ozdobić ?To jest sygnał dla innych użytkowników,żeby mogli podjąć odpowiednią decyzję np przystępując do wyprzedzania.Czy tu nie chodzi o BEZPIECZEŃSTWO?Kierując się zapisem ustawowym-będzie tak jak piszesz.Ale moja (i nie tylko moja) "nadinterpretacja przepisu" jest jak najbardziej logiczna.Folia odblaskowa doskonale spełnia swoją rolę i oświetlenie z daleka takiego pojazdu, z pewnością pozwoli na dużo wcześniejsza reakcję.W dzień-wiadomo-nie trzeba oświetlać i tablice nadal spełniają taką samą rolę.Jak by nie patrzyć-nie da się pominąć kwestii bezpieczeństwa.W przeciwnym razie taka informacja nie miała by żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, wszystko ok.widoczniej, bezpieczniej itd., tylko niech to będzie zgodne z przepisami

UE i niech to montują od razu w fabryce.

Bo w te wszystkie kleje i cud śrubki to nie wierzę, a nikt normalny chyba sobie przyczepy nie

przedziurawi.

 

J.

 

To chyba należę do tych nienormalnych bo bez skrupułów wywierciłem 4 dziurki.A wierz mi,że lubię swoją przyczepę :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię.

Zatem to ja jestem nienormalny, ale trudno.

Na zachodzie widać sami nienormalni mieszkają, tylko po co w takim razie tam zmierzamy ?

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię.

Zatem to ja jestem nienormalny, ale trudno.

Na zachodzie widać sami nienormalni mieszkają, tylko po co w takim razie tam zmierzamy ?

 

Jacek.

 

Nie martw się! Jest nas dwóch! Tutaj. Jeszcze kilku gdzie indziej! Przynajmniej tam gdzie długi zestaw ma powyżej 12m :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.