Skocz do zawartości

Śnieg na dachu przyczepy


donacja

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pojechałem obejrzeć nasz mobilny domek, choć w Poznaniu od kilku dni ładnie świeciło słoneczko to trochę śniegu na dachu było.

W czasie gdy usuwałem go z dachu trochę się zdziwiłem widząc co się pod śniegiem znajduje.

Ale dałem radę :] .

 

post-7979-0-63102400-1363459700_thumb.jpg

post-7979-0-08687800-1363460050_thumb.jpg

post-7979-0-42772100-1363460256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z tą ilością  śniegu i lodu chyba lepiej pozostawić  sprawę odwilży niż  walczyć. Krzywdy przyczepie taka ilość  nie zrobi a jak to historia przypadków z tego tematu pokazuje , można nabroić w ferworze walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ilością  śniegu i lodu chyba lepiej pozostawić  sprawę odwilży niż  walczyć. Krzywdy przyczepie taka ilość  nie zrobi a jak to historia przypadków z tego tematu pokazuje , można nabroić w ferworze walki.

Myślę że szkód nie zrobiłem, bardzo ładnie schodziło. Nic nie odkuwałem, wszystko suwało się po dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy dziś u mnie była już super wiosna i ciepło , nie mogąc znależsc sobie miejsca w domu udałem się do przyczepy otworzyłem drzwi i wypusciłem zimowe powietrze zakręciłem korek w bojlerze i poczułem już przedsmak wypadów tegorocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie, jak myślicie (chodzi niestety o zimę, ale chcę się przygotować) czy lepiej zostawić budkę na zimę w nasłoneczninym miejscu pod chmurką z podniesionym dyszlem na maksa, żeby śnieg zsuwał się, czy lepiej w cieniu (pod drzewami) i rozpostrzeć jakąś folię czy brezent na linkach przymocowanych do drzew, tak zeby folia nie dotykała dachu budki i tworzyła coś w rodzaju jedno lub dwu spadzistego dachu ? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na osłonę i przewiew.... czyli wariant drugi :)

 

Udoskonaliłbym tylko o jakiś stelaż, żeby filia/brezent nie naciągnął się i nie zaczął dotykać dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w rodzaju pajęczyny z lin, zastosować stelaż sztywny trochę się obawiam bo jak popęka to twarde elementy spadną na  budkę. Taka pajęczyna z lin, ale tylko wzdłuż spadku daszku, bez poprzecznych lin żeby nie tamowały śniegu. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś na Forum o tym pisałem, ale powtórzę.W poprzek przyczepy na dachu stawiam 4 przygotowane łaty, które mają wcięcia w które wchodzą wzdłużne łączniki też podcięte - rodzaj jaskółczego ogona. Tą konstrukcję przykrywam płytami unilam (dzięki nim plandeka się nie zapada) to wszystko przykrywam plandeką (zamówioną na wymiar, koszt ok 120 zł). Do uszu zrobionych przez wykonawcę plandeki zakładam odciągi gumowe. Tak moja przyczepka zimuje już od kilku lat. Trochę fotek dla ułatwienia.

post-740-0-35754600-1378918566_thumb.jpg

post-740-0-04227000-1378918573_thumb.jpg

post-740-0-90028900-1378918579_thumb.jpg

post-740-0-78680700-1378918587_thumb.jpg

post-740-0-58174900-1378918594_thumb.jpg

post-740-0-28394000-1378918599_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.