Skocz do zawartości

Śnieg na dachu przyczepy


donacja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myśle że w Norwegi mają inny klimat i nie ma takich wahań temp w okolicach topnienia śniegu i przez to nie odśnieżają :piwo: sama masa śniegu to jedno ale najgrożniejsza jest zamarzająca woda :yay: U nich pewnie mróz trzyma a jak już puści to w miare zejdzie wszystko z dachu Skoli może wyjaśnisz jak tam z temp? rozjaśni to sytuacje bo dziwne że nikt nie odśnieża budek :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście z temperatura macie wszyscy racje . Przez okres 3-5 miesięcy (zależy od regionu) utrzymuje się raczej na minusie.

Jednak nie zmienia to faktu ,że i tu nadchodzi okres wahań temperatury topnienia i zamarzania śniegu. Nie rozmarza to wszystko w jeden dzień. . :yay:

Jest jeszcze jeden aspekt tak tu popularny. Dużo przyczep stoi na górskich campingach gdzie co weekend ktoś przyjeżdża wypocząć.Od ogrzanego wnętrza topi się część śniegu na dachu. Po czym ponownie zamarza.

Nie rozsadza to jednak przyczep :yay: i nikt nie okrywa przyczep jakimś brezentem :yay:

Wydaje mi się że już na etapie projektowania przyczep brane są pod uwagę takie aspekty jak zima i śnieg. :ok:

 

Więc dalej twierdze że to zgarnianie to - zwykła nadgorliwość i zbyteczna praca. :przytul:

 

 

Ja tej zimy już 3 razy odśnieżałem .A odśnieżać trzeba jak dachy na domach się łamią to i na takiej przyczepce może połamać się jak zapałka ! :yay:

 

Pozdro Waldek

 

Waldek chyba musiał byś mieć dach z tektury w swojej przyczepce aby do tego doszło. :ok::ok::piwo:

Jednak zakładając że każdy centymetr śniegu na dachu to obciążenie rzędu 2,5 kg na metr kwadratowy (np. warstwa śniegu o grubości 15 centymetrów ważyłaby ponad 38 kg na metr kwadratowy) to ile tego śniegu potrzeba aby dach zarwał się do środka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zwykła nadgorliwość i zbyteczna praca.

 

no Skoli podpadłeś :przytul::piwo::ok: :ok: :yay: Zbyteczna praca i nadgorliwość w przypadku pielęgnacji pzyczepki ??? No nie, nie może być :ok::ok::yay::yay::ok:

 

A tak na poważnie. Niestety konstrukcja przyczep nie jest idelana i właśnie rozszczelnienia i przeciekanie to ich bolączka. Dlatego tak często się o tym mówi, pisze. Odsnieżanie na pewno nie zaszkodzi, a jego brak ? Hmmm, wolę nie testować :yay:, ale z zaciekawieniem poczytam Twoje posty o szczelności przyczepy za jakieś 2-3 sezony :ok:

 

BTW

 

Czy Twoja przyczepa podóżuje ? Czy użytkujesz ją jako stacjonarną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zwykła nadgorliwość i zbyteczna praca.

 

no Skoli podpadłeś :ok::piwo::ok::yay::ok: Zbyteczna praca i nadgorliwość w przypadku pielęgnacji pzyczepki ??? No nie, nie może być :ok::yay::ok::ok::yay:

 

:ok::ok::ok:

 

 

 

 

 

Każdy i tak zrobi jak uważa :ok: a dla mnie to trochę chore :ok:

 

Jeszcze mogę zrozumieć donacja .

Widzę, że zdania są podzielone :yay: , ale i tak odśnieżyliśmy, kupa śmiechu przy tym była, no i człowiek trochę się poruszał na świeżym powietrzu-same korzyści :yay:

a poco dorabiać jakieś dziwne teorie zamarzania-rozmarzania :ok:

 

 

... ale z zaciekawieniem poczytam Twoje posty o szczelności przyczepy za jakieś 2-3 sezony

 

Jacekwwa właśnie trwa 3 zimowy sezon mojej przyczepki w N.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=24123&highlight=#24123

 

uwierz nigdy nie odśnieżana i nic na głowę nie leci i dach nie jest przy podłodze od ciężaru śniegu :ok:

A staruszka ma już swoje lata :ok:

 

 

Przyczepę użytkuje jako stacjonarną i tylko raz na rok gdzieś pomykam :przytul:

Albo zmiana campingu albo mały wypadzik :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poco dorabiać jakieś dziwne teorie zamarzania-rozmarzania

 

Ja mam przykład takiego działania, na działce rodziców. na dachu jest położona, blacha, dach ma spadek. Po sezonie nieodśnieżania, woda została wciśnięta przez napierający śnieg pod łączenia blach i zaczęła się sączyć.

Od tamtej pory systematycznie po dużych opadach odśnieżamy dach.

Także to już nie teoria, a praktyka :przytul:

 

Każdy zrobi jak uważa. Ja odśnieżam (w tym sezonie, bo na przyszły wiata). Skoli nie pytaj po co :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem że niewieźe frncuzom :piwo: i ich konstrukcjom bo trochu sięnaciołem!!!

U nas dzisiaj spadło 40 cm śniegu ale jest suchy niech tylko będzie odwilż to wtedy jest ciężar!!! Dam Ci przykład weś na łopatę na fula mokrego śniegu to mało co Cie niepołamie a co dopiero na takim daszku z listewek i z szywek :yay: a potem znów mały remoncik :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie to trochę chore :ok:

 

skoli - jeden biega na nartach, drugi idzie z dziećmi na sanki a ja mam rozrywkę jak dopieszczam zimą Moją Bambę. Czy ja mówię, że chore jest pozostawienie śniegu na przyczepie? Chcesz to zostawiaj, co mi do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie to trochę chore :D

 

skoli - jeden biega na nartach, drugi idzie z dziećmi na sanki a ja mam rozrywkę jak dopieszczam zimą Moją Bambę. Czy ja mówię, że chore jest pozostawienie śniegu na przyczepie? Chcesz to zostawiaj, co mi do tego?

 

Zgadzam się kocur w 100%. A czy ja wam zabraniam odśnieżać przyczepki. Pokazałem tylko na swoim przykładzie że można tego nie robić i nic się nie stanie.I nie pije do nikogo kto robi to dla przyjemności .

Ale wybaczcie jeżeli ktoś pisze o zamarzaniu i rozmarzaniu i jako argument jest dach na działce pokryty blachą to ręce opadają.Jeżeli jednak to są dla was mocne argumenty to ........ :D

 

ja już się poddaje :ok: i spadam z tematu :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze słówko do ogrodnika - jak na moje oko to tobie bliżej do trolla Rafał :D

 

:):D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.