Skocz do zawartości

Śnieg na dachu przyczepy


donacja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zamarzanie o roztapianie to przecież oczywista oczywistość i tłumaczyć tego zjawiska nie trzeba :D wiadomo że woda jak ma gdzie to wlezie a jak dostanie mrozu to ma troszke siły :ok: przykłady mogą byc najróżniejsze :D

druga strona medalu jest taka że pewnie nas wszystkch budki stały latami pod gołym niebem narażone na różne czynnika atmosferyczne i dały rade :D

a więc każdy ma racje i tyle ale wytykanie czegoś jeden drugiemu nic tu nie daje :D każdy robi to co chce ... czy to dobre czy to złe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nas wszystkch budki stały latami pod gołym niebem

 

raczej nie :ok: Pierwszy właściciel, Holender, garażował Bambę w przechowalni z dachem a ja później na zimę wstawiałem ją do zaprzyjaźnionej stodoły. A w tym roku stoi pod dachem z plandeki, zdjęcia już wcześniej umieszczałem w tym wątku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koniec zimy i koniec tematu, a ja znalazłem zalecenia producenta dotyczące zimowania przyczepy :)

Zerknijcie na fotke z instrukcji do Knausa (dzięki @sdero za linki do manuali :hehe: ), producent wyraźnie zaleca żeby zrzucać śnieg z dachu - maksymalne obciążenie 50 kg/m2

post-134363-imported-66acc6fb-8c00-4e44-9870-70073cb3eb01_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już wiosna :piwko: może trochę zimna. ale zawsze. Przyczepka była całą zimę odśnieżana i po zdjęciu plandeki żadnych śladów podciekania nie stwierdziliśmy, a sąsiadowi, co nie odśnieżał złożyła się na sam koniec zimy, jak były największe roztopy, jak domek z kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donacja dawaj foty , bo nie uwierzę

 

Ja wprawdzie nie Donacja, ale miałem przygodę ze śniegiem.

Pojechałem zobaczyć jak przyczepka radzi sobie z zimą.

Na zewnątrz nie wyglądało źle.

Po wejściu do środka niczego nie zauważyłem, do czasu kiedy walnąłem głową w sufit.

Ciężar śniegu wgniótł dach na ok. 25 cm.

Zdjęcia tak dobrze tego nie oddają.

Po usunięciu śniegu dach wrócił na swoje miejsce (i tu wyraźnie widać wyższość Niewiadówki nad innymi przyczepami :hehe: )

Ostatnio sprawdzałem czy nic nie popękało i czy nie ma zacieków, ale na szczęście wszystko jest ok.

post-135060-imported-fa51f601-5f3e-48f6-bac3-6f3b9ff7ecfd_thumb.jpg

post-135060-imported-2adea98d-f47f-4013-bc6a-4032c876425f_thumb.jpg

post-135060-imported-6fb16ff5-c9fb-41ef-87d3-51df161fd74e_thumb.jpg

post-135060-imported-fb511a06-db83-4245-94d8-2ccae3767c4d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej miałem właśnie taka warstwę śniegu. Nawet nie wiem czy nie gorzej, bo tak naprawdę, to były dwie warstwy - stara zlodowaciała(bardzo ciężka) i nowa świeża. W momencie jak zacząłem to usuwać, to dopiero odczułem jak duży jest to ciężar. W sumie przyczepka ze "zdrowym dachem" potrafi wiele wytrzymać. Niby pisze, że 50kg/m2, a ja (nie wiedząc o tym) chodziłem po dachu kiedy go przeglądałem od zewnątrz. Nawet nie drgnął ale drugi raz tego nie zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szafę lekko przygiętą , a u dołu przy podłodze minimalnie przygniecioną do podłogi.

Nie wiedziałem skąd to było i myślałem ,że to spadek po poprzednim właścicielu.

Teraz zaczynam myśleć ,że to jest przyczyna śniegu.

Od dziś , jak tylko posypie będę odśnieżał i zachęcam wszystkich aby to robili.

Zaszkodzić nie zaszkodzi , a na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.